Enquête

Wat is jouw favoriete song van ZZ Top?

Arrested For Driving While Blind
Blue Jean Blues
Brown Sugar
Cheap Sunglasses
Doubleback
Gimme All Your Lovin'
I Gotsta Get Paid
I'm Bad, I'm Nationwide
Jesus Just Left Chicago
Just Got Paid
La Grange
Legs
Mescalero
My Head's In Mississippi
Pearl Necklace
Pincushion
Rough Boy
Sharp Dressed Man
She's Just Killing Me
Sleeping Bag
Tube Snake Boogie
Tush
Viva Las Vegas
Waitin' For The Bus
een andere kraker van ZZ Top

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 september:
  • Beyond The Black en Setyoursails
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Poets Of The Fall en Rabbit Cult
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andreas Kisser (Sepultura) - 58
  • Danny Joe Brown (Molly Hatchet)† - 75
  • Håkan Åkesson (technicus) - 58
  • John Bush (Armored Saint) - 63
  • Ken Hensley (Uriah Heep)† - 81
  • Orson Scott Card (auteur) - 75
  • Terry Jones (Pagan Altar)† - 81

Vandaag overleden:
  • Bernie Marsden (Whitesnake) - 2023
  • Carlos Denogean (Weedeater) - 2018
  • Charlie Watts (The Rolling Stones) - 2021
  • Larrie Londin (Journey) - 1992
  • Riley Gale (Power Trip) - 2020
Review

Apokathilosis - Where Angels Fear to Tread
Jaar van release: 2015
Label: Eigen beheer
Apokathilosis - Where Angels Fear to Tread
Apokathilosis is een wapen om individuen uit een (op trauma's gebaseerde) religieuze trance te bevrijden. In dit geval geen wapen, maar een uit Ierland afkomstige, tweekoppige blackmetalband. Deze heren sloegen in 2013 de handen ineen om vervolgens in 2015 met Where Angels Fear To Tread op de proppen te komen. Deze schijf is geïnspireerd door de eigenzinnige Griekse blackmetalscene uit de jaren 90. Denk aan bands als Naer Mataron, Varathron.

Ik beluisterde deze plaat voordat ik onderzoek deed naar de achtergrond van deze twee heren. In eerste instantie ging ik ervan uit dat ik met een Griekse band te maken had. Dit zit hem in de dramatische melodieën, maar ook in de raakvlakken met traditionele heavy metal en de opbouw vanuit de gitaarriff. Ook is er sprake van angstaanjagende droneklanken die het kwaadaardige karakter van deze schijf versterken. De kracht van de gitaarriff komt in iedere track terug. Zo is To Die A Thousand Deaths een stevig pompend nummer met overduidelijke thrashkenmerken. The Untameable Human Spirit is juist een track dat is opgebouwd vanuit een melodieuze gitaarriff. Dit nummer krijgt met dit gegeven een Dissection-achtige melodicdeath-vibe.

Dit album is voorzien van een heldere sound en met name de baspartijen liggen lekker in de mix. Deze klinken vaak donker en monotoon en dragen daarmee bij aan het hypnotiserende en duistere karakter van deze schijf. De drums klinken daarentegen té getriggerd, waardoor ondergetekende het idee krijgt dat de drums geprogrammeerd zijn. Daarnaast is (met name tijdens Awaken Thee) de zang wat naar de achtergrond geplaatst. Dit wordt naarmate de schijf vordert verbeterd.

Deze schijf is een aanrader voor de liefhebber van Griekse extreme metal uit de jaren 90. Wat dat betreft hebben deze heren die typische sound in hun muziek weten te vangen. Wel hoop ik dat deze sound op een volgend album vetter uit de verf komt. Als deze Ieren daar in slagen, dan komt de potentie beter aan het licht dan nu het geval is.

Tracklist:
1. Awaken Thee
2. Where Angels Fear To Tread
3. Ashes
4. To Die A Thousand Deaths
5. The Untameable Human Spirit
6. Synchronicity

Score: 70 / 100

Reviewer: Sander
Toegevoegd: 27 juni 2016

Zoeken
    21 augustus:
  • Azatoth - Carnal Lust of Blasphemy
  • Cutthroat - The Purge
  • Dark Funeral - A Beast To Praise
  • Karen Dió - Fugaz
  • Kindred North - Kindred North
  • Korpse - Forbid EP
  • Martyrium - Malevolent
  • Rocketsuite Rogue - Hello, Apocalypse!
  • Triskelyon - Metalmorphosis
  • Tsirhic - To Satan I Reply...
  • 22 augustus:
  • Bleeding Antlers - Songs of Praise
  • 24 augustus:
  • Sarcoma - Ponzoña
  • 26 augustus:
  • Ghost - 2 Big To Rig (concertfilm)
  • 27 augustus:
  • Savage Grace - Live In Europe (dvd)
  • 28 augustus:
  • Airbourne - Airbourne
  • Beseech - Future. Present. Past.
  • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
  • Exumer - Death Mask Messiah
  • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
  • In This Moment - Witch
  • Kamelot - Dark Asylum
  • Nephila - Huldra
  • Petrosa - Roadburn Chronicles
  • Projector - Before the Last Light
  • Sunscorched - Blood of the Badlands
  • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.