Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
Geen concerten bekend voor 23-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brad Whitford (Aerosmith) - 74
  • Chris Vrenna (Marilyn Manson) - 59
  • John Norum (Europe) - 62
  • Lee Pomeroy (Headspace) - 59
  • Michael Wilton (Queensrÿche) - 64
  • Paul Garabed (Kimaera) - 46
  • Paul O'Neill (Trans-Siberian Orchestra)† - 70
  • Rami Erich Martin Keränen (Dreamtale) - 52
Review

Islay - The Angels' Share
Jaar van release: 2015
Label: eigen beheer

Islay - The Angels' Share

Toen ik voor de eerste keer de nieuwe plaat van Islay opzette, zat ik meermaals met gefronste wenkbrauwen te luisteren. Na het ongetitelde debuut in 2012 is The Angel’s Share de tweede release van de deathmetalband uit Emsland. Het lijkt alsof de Duitsers ieder mogelijk idee hebben geprobeerd te verwerken in de nummers. Sommige passages komen in eerste instantie vreemd over, maar na meerdere luisterbeurten hebben ze ook wel iets verfrissends.

Vernieuwend of progressief kun je The Angel’s Share toch niet noemen. De basis is melodeath in Göteborgstijl met blackmetalinvloeden, zoals goed te horen in de uitstekende opener Self Adulation. Zanger Chicken wisselt diepe grunts op een prettige manier af met screams en zet een uitstekende prestatie neer. Hoe goed zijn duellerende vocalen in de mix staan, blijkt vooral in Under The Sway Of God.

Een track die in eerste instantie vreemd overkomt, is Instinct. Het is een nummer dat je eerder zou verwachten van bijvoorbeeld Equilibrium. World Wide Suicide opent veelbelovend, maar de cleane groepsvocalen in het refrein zijn absurd. In Dein Herz en Havok And Decay krijgt black de overhand en vooral die nummers worden na iedere luisterbeurt beter. Datzelfde geldt voor het catchy Blind Messiah en voor Napalm Solution. In Go Astray zijn de toetsen erg overheersend, terwijl ze in Charger echt iets toevoegen. De titeltrack tot slot is een zeer fraaie compositie, al zou deze symfonische track echt af zijn geweest, wanneer de pianomelodie op een vleugel gespeeld zou zijn.

Islay is een band met leuke ideeën, maar het komt niet altijd even goed over. Ze proppen teveel in die vijfenveertig minuten, waardoor het een rommelige indruk geeft. Maar, al met al is The Angel’s Share zeker de moeite waard eens te luisteren.

Tracklist:
1. Self Adulation
2. Under The Sway Of God
3. World Wide Suicide
4. Dein Herz
5. Havok And Decay
6. Blind Messiah
7. Instinct
8. Go Astray
9. Napalm Solution
10. Charger
11. The Angels' Share

Score: 67 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 12 december 2015

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.