Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit 2025?

1914 - 1916 (The Südtirol Offensive)
Amenra - Forlorn
Amon Amarth - We Rule The Waves
Arjen Anthony Lucassen - Our Final Song
Behemoth - The Shit Ov God
Coroner - Symmetry
Disturbed - I Will Not Break
Dream Theater - Midnight Messiah
Electric Callboy - Elevator Operator
Epica - Cross The Divide
Ghost - Satanized
Helloween - Universe (Gravity For Hearts)
Kreator & Britta Görtz - Tränenpalast
Linkin Park - Up From The Bottom
Lorna Shore - Oblivion
Mayhem - Weep For Nothing
Megadeth - Tipping Point
Paradise Lost - Silence Like The Grave
Poppy, Amy Lee & Courtney LaPlante - End Of You
Sabaton - Templars
Testament - Infanticide A.I.
Textures & Charlotte Wessels - At The Edge Of Winter
Till Lindemann - Und Die Engel Singen
Volbeat - By A Monster’s Hand
een ander nummer uit 2025, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 januari:
  • Colin of Arabia, Street Power, Cold Grip en Premonition
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bruce Fairbairn (producent)† - 76
  • Byron McMackin (Pennywise) - 56
  • Clive Bunker (Jethro Tull) - 79
  • Greg Macainsh (Skyhooks) - 75
  • Jon Theodore (Queens Of The Stone Age) - 52
  • Steve Edmondson (Paradise Lost) - 56
  • Zbigniew Robert "Inferno" Prominski (Azarath) - 47

Vandaag overleden:
  • Rowland S. Howard (The Birthday Party) - 2009
Review

Islay - The Angels' Share
Jaar van release: 2015
Label: eigen beheer

Islay - The Angels' Share

Toen ik voor de eerste keer de nieuwe plaat van Islay opzette, zat ik meermaals met gefronste wenkbrauwen te luisteren. Na het ongetitelde debuut in 2012 is The Angel’s Share de tweede release van de deathmetalband uit Emsland. Het lijkt alsof de Duitsers ieder mogelijk idee hebben geprobeerd te verwerken in de nummers. Sommige passages komen in eerste instantie vreemd over, maar na meerdere luisterbeurten hebben ze ook wel iets verfrissends.

Vernieuwend of progressief kun je The Angel’s Share toch niet noemen. De basis is melodeath in Göteborgstijl met blackmetalinvloeden, zoals goed te horen in de uitstekende opener Self Adulation. Zanger Chicken wisselt diepe grunts op een prettige manier af met screams en zet een uitstekende prestatie neer. Hoe goed zijn duellerende vocalen in de mix staan, blijkt vooral in Under The Sway Of God.

Een track die in eerste instantie vreemd overkomt, is Instinct. Het is een nummer dat je eerder zou verwachten van bijvoorbeeld Equilibrium. World Wide Suicide opent veelbelovend, maar de cleane groepsvocalen in het refrein zijn absurd. In Dein Herz en Havok And Decay krijgt black de overhand en vooral die nummers worden na iedere luisterbeurt beter. Datzelfde geldt voor het catchy Blind Messiah en voor Napalm Solution. In Go Astray zijn de toetsen erg overheersend, terwijl ze in Charger echt iets toevoegen. De titeltrack tot slot is een zeer fraaie compositie, al zou deze symfonische track echt af zijn geweest, wanneer de pianomelodie op een vleugel gespeeld zou zijn.

Islay is een band met leuke ideeën, maar het komt niet altijd even goed over. Ze proppen teveel in die vijfenveertig minuten, waardoor het een rommelige indruk geeft. Maar, al met al is The Angel’s Share zeker de moeite waard eens te luisteren.

Tracklist:
1. Self Adulation
2. Under The Sway Of God
3. World Wide Suicide
4. Dein Herz
5. Havok And Decay
6. Blind Messiah
7. Instinct
8. Go Astray
9. Napalm Solution
10. Charger
11. The Angels' Share

Score: 67 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 12 december 2015

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.