Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 april:
  • Anna KiaRa
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
  • 5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
  • 6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
Geen concerten bekend voor 04-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam Dutkiewicz (Killswitch Engage) - 49
  • Gary Moore† - 74
  • Jari Kuokkanen (Teräsbetoni) - 49
  • Joakim "Jocke" Malmborg (Crimson Moonlight) - 41
  • Jorge Salán (Mägo De Oz) - 44
  • Jürgen Wannenwetsch (Stormwitch) - 62
  • Karel Repecký (Salamandra) - 54
  • Lars Eric Si (Age Of Silence) - 52
  • Maco H (Tarot) - 58
  • Marco Angioni (Chaoswave) - 53
  • Marco Sfogli (James LaBrie) - 46
  • Mike Starr (Alice In Chains)† - 60
  • Muddy Waters† - 113
  • Nigel Preston (The Cult)† - 63
  • Peter Baltes (Accept) - 68

Vandaag overleden:
  • Carlo Mastrangelo (Pulse) - 2016
  • Scott Columbus (Manowar) - 2011
Review

Human Desolation - Mind Grind Paradigm
Jaar van release: 2015
Label: eigen beheer

Human Desolation - Mind Grind Paradigm

Human Desolation is verrezen uit de as van een Finse blackmetalband. Zanger Kristian Reunanen en drummer Miika Hakomäki raakten muzikaal verveeld en besloten samen met de Zweedse gitarist Fredrik Danielsson een nieuwe start te maken. De eerste insteek was een combinatie van black en death metal, maar die richting veranderde naar melodeath toen gitarist Fredrik Iggfors zich bij de band voegde. Na een demo in 2009 brachten ze de ep Project Wasteland uit in 2010, die bijzonder goed werd ontvangen in Zweden.

Mind Grind Paradigm is de eerste full-length van de heren, die constant bezig zijn met het uitproberen van nieuwe ideeën. Zo werd Project Wasteland een jaar later opnieuw uitgebracht, maar zonder cleane vocalen. Nadat bassist Daniel Severinsson (ex-Viperia) de band kwam versterken, is er twee jaar gewerkt aan Mind Grind Paradigm. Het is een conceptalbum, met als thema een post-apocalyptische toekomst. Hoewel ze Stockholm als thuisbasis hebben, is de stijl niet kenmerkend voor de stad. De muziek is vooral progressief en technisch, met aandacht voor complexe ritme- en songstructuren.

De interlude Paradigm Shift eindigt met een aanhoudende pieptoon van een hartmonitor, gevolgd door de sterke openingstrack Afterlife. De muzikanten hebben een verschillende achtergrond (black, death, metalcore en thrash) en dat is goed benut in het schrijven van de composities. Het ene moment bruut en agressief, het volgende groovy of zelfs symfonisch. De muziek zit zanger Kristian als gegoten. Het meest toegankelijke nummer is Madworld, maar de sterkste, progressievere tracks zijn te vinden na het instrumentale rustpunt Desolation. Vooral I Am Evil, het venijnige Frostbite en de afsluiter Judgement Pathos zijn aan te raden, maar ook Fear And Loathing, met een gastsolo van Ralph Santolla (Deicide, Obituary, Millenium), is een heerlijk nummer.

Mind Grind Paradigm is opvallend en indrukwekkend te noemen. Een uitstekende sound, een goede mix en ook het artwork is tot in de puntjes verzorgd. Voor mij is deze plaat zelfs vernieuwend. Ik hoor een voorzichtige stap om het vastgeroeste deathmetalgenre weer in beweging te krijgen. Vernieuwing in Zweden komt uit Finland.

Tracklist:
1. Paradigm Shift
2. Afterlife
3. Madworld
4. Sienipilvi
5. Desolation
6. Fear And Loathing
7. Hybrid Haven
8. I Am Evil
9. Frostbite
10. Landscapes
11. Flow
12. Judgement Pathos

Score: 90 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 12 oktober 2015

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.