Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in januari 2026 werd uitgebracht?

Alter Bridge - Alter Bridge
Beyond The Black - Break The Silence
Bullet - Kickstarter
Crystal Lake - The Weight Of Sound
Edenbridge - Set The Dark On Fire
Ellende - Zerfall
Enshine - Elevation
Exxûl - Sealed Into None
For My Pain... - Buried Blue
Genus Ordinis Dei - The Land East Of Eden
Hällas - Panorama
Kreator - Krushers Of The World
Lionheart - Valley Of Death II
Marianas Rest - The Bereaved
Megadeth - Megadeth
Møl - Dreamcrush
Ov Sulfur - Endless
Poppy - Empty Hands
Soen - Reliance
Textures - Genotype
The Ruins Of Beverast - Tempelschlaf
Urne - Setting Fire To The Sky
Wildhunt - Aletheia
Zu - Ferrum Sidereum
een ander studio-album uit januari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 februari:
  • Counterparts, Sunami, One Step Closer en God Complex
  • The Callous Daoboys
  • 5 februari:
  • Mayhem, Marduk en Immolation
  • 6 februari:
  • Beyond The Black
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Mayhem en Immolation
  • Paradise Lost
  • 7 februari:
  • Burning Witches en Hammer King
  • Drachten Deathfest
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • Metal Battle Voorronde Gelderland
  • MidWinter Prog Festival
  • Royal Republic
  • 8 februari:
  • Folk Metal Fest
Kalender
Vandaag jarig:
  • Chris Haskett (Rollins Band) - 64
  • Dominique Leurquin (Luca Turilli's Dreamquest) - 61
  • Håkon "Memnock" Didriksen (Susperia) - 52
  • John Garner (Sir Lord Baltimore)† - 74
  • Martin Hedin (Andromeda) - 51
  • Mikael "Routa" Karlborn (Finntroll) - 49

Vandaag overleden:
  • Alistair MacLean (auteur) - 1987
  • Paul Baloff (Exodus) - 2002
  • Wayne Kramer (MC5) - 2024
Review

Angel Of Sodom - Divine Retribution
Jaar van release: 2015
Label: eigen beheer

Angel Of Sodom - Divine Retribution

Dat een bandnaam aanleiding kan zijn om je weer eens te verdiepen in de Bijbel. Ik meende me als atheïst met gelovige ouders te herinneren dat er twee engelen waren in Sodom, om even een bezoekje te brengen aan de neef van Abraham. De morele verdorvenheid van de inwoners leidde tot de verwoesting van Sodom, Gomorra en nog wat steden door een regen van zwavel en vuur. Overigens hebben de lyrics van de openingstrack All Shall Die geen enkele relatie tot deze vertelling in de Bijbel en de Koran.

De Finse thrashmetalband Angel Of Sodom heeft uitgebreid de tijd genomen, want er is maar liefst drie jaar over gedaan om Divine Retribution uit te brengen. De eerste demo en het artwork verschenen in 2012, maar het project verdween wat jaren in de ijskast. Wanneer je de demo van Righteous Kill wel eens hebt geluisterd, dan is de metamorfose naar de albumversie enorm. Met Divine Retribution keert Angel Of Sodom volledig terug naar de thrash van de jaren tachtig (Kreator, Testament, Death Angel), met een vette sound en een uitstekende mix. Righteous Kill, waarvoor de heren ook een video hebben opgenomen, geïnspireerd door Mad Max, geeft een goede indruk van het album als geheel.

Alle muziek is geschreven door gitarist Eero Tertsunen, die ook de bas heeft ingespeeld en de volledige productie heeft gedaan. Zanger Michael Majulahti heeft de teksten geschreven, maar ook het artwork is van zijn hand. Niet iedereen zal zijn stem even goed kunnen waarderen, maar ik vind zijn vocalen wel lekker agressief klinken, doordat hij zo nu en dan ook grunts gebruikt. Het slagwerk is ingespeeld door Rolf Pilve, maar hij voegde zich in 2012 bij Stratovarius. Sinds vorig jaar is er sprake van een echte band, met drummer Joonas Heikkinen. Een bassist heeft Angel Of Sodom nog niet, maar nu wel eindelijk dat album.

Divine Retribution is een lekker agressieve old school thrashmetalplaat. Geen sprankje vernieuwing, but who cares? Wanneer het goede thrash is, hoor je mij niet klagen.

Tracklist:
1. All Shall Die
2. Righteous Kill
3. Divine Retribution
4. Bring The Sword
5. Entry Denied
6. Chaos (The Seven-Headed Beast)
7. The Burning Hammer
8. Through The Fire To Molech
9. War of Attrition
10. Laid to Waste

Score: 77 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 8 oktober 2015

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.