Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 februari:
  • Deftones, Denzel Curry en Drug Church
  • Elderwind en Cân Bardd
  • Ho99o9 en N8Noface
  • 11 februari:
  • MØL, Tayne, Cold Night For Alligators
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • 12 februari:
  • Lorna Shore
  • 13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
Geen concerten bekend voor 10-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex Paul (Sinister) - 51
  • Cliff Burton (Metallica)† - 64
  • Manu Chauty (Midwinter) - 48
  • Mark "Money Mark" Nishita (Beastie Boys) - 66
  • Mike Hanus (Fleshcrawl) - 50
  • Nigel Olsson (Uriah Heep) - 77
  • Péter Musitz (Casketgarden) - 46
  • Steve Bailey (Jethro Tull) - 66
  • Tony Reno (Europe) - 63
Review

Cień - Time Of Desolation
Jaar van release: 2011
Label: eigen beheer
Cień  - Time Of Desolation
Dynamiek; het lijkt wel een voorwaarde om tegenwoordig een goede plaat af te leveren. Wie verschillende stijlen beheerst en op zijn release toepast, scoort doorgaans hoger. Dat dynamiek ook verkeerd uit kan pakken, bewijst de eerste full-length van Cień. Ecce Homo bevat folk, black-’n-roll en zowel agressieve, melodische als depressieve black metal, maar die stijlen zijn in een paar tracks niet goed op elkaar afgestemd.

Op Time Of Desolation, een ep die voorafging aan Ecce Homo, laten de Polen ook horen verschillende genres te beheersen, maar maken ze niet de fout om de afwisseling daarvan ten koste te laten gaan van de flow. De ep luistert dan ook lekkerder weg dan de lp. De neerslachtige black metal houdt de sfeer namelijk beter vast, en dat terwijl er veel variatie is: van de ‘Celtic Frost meets Sonic Youth’-riff aan het begin van Despair, Tears And Blood tot de Katatonia-vibe in Where Is Your God? of het hogere tempo in The Wave.

De melodieuze tremoloriffs vormen samen met een eenvoudige ritmesectie (waarvan de bas goed hoorbaar is en in bijvoorbeeld de opener wat toevoegt) de basis van de muziek. Daaroverheen klinken de verstaanbare, raspende blackmetalvocalen (en in Where Is Your God? de duivelse, verhalende variant zoals we die kennen van Attila Csihar van Mayhem) en de fraaie atmosferische (postrock)leads.

Het gitaarwerk is de sterkste troef van Cień. Dit komt met name in de instrumentale passages tot uitdrukking, zoals de tweede helft van Where Is Your God?, waarin ook de akoestische gitaren mooi zijn verwerkt. Datzelfde geldt voor het prima afsluitende The Clock. Soms verlopen de overgangen echter niet heel mooi of mist er fantasie (begin van The Wave en riffs in Dead Or Alive) en kun je horen dat er een beginnende band aan het werk is.

Time Of Desolation is een aangename kennismaking met Cień. De depressieve, atmosferische black metal ligt lekker in het gehoor en bevat genoeg interessante ideeën om het halve uur uit te zitten. Verwacht geen toprelease, maar een aardige schijf met sfeervolle muziek. De Polen laten horen over genre-overstijgende kwaliteiten te beschikken. Het is dan ook een teleurstelling dat deze potentie er nog niet uitkomt op Ecce Homo.

Tracklist:
1. Despair, Tears And Blood
2. Where Is Your God?
3. The Wave
4. Dead Or Alive
5. The Clock

Score: 72 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 17 september 2015

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.