Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in mei 2026 werd uitgebracht?

A Forest Of Stars - Stack Overflow In Corpse Pile Interface
Acid Reign - Daze Of The Week
All Them Witches - House Of Mirrors
Armored Saint - Emotion Factory Reset
Black Veil Brides - Vindicate
Claypool Lennon Delirium - The Great Parrot-Ox
Darkthrone - Pre-Historic Metal
Devin Townsend - The Moth
Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
Dogstar - All In Now
Draconian - In Somnolent Ruin
Elder - Through Zero
Frozen Soul - No Place Of Warmth
Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
Ingested - Denigration
Monolord - Neverending
Panopticon - Det Hjemsøkte Hjertet
Periphery - A Pale White Dot
Pro-Pain - Stone Cold Anger
Sevendust - One
Shinedown - Ei8ht
Social Distortion - Born To Kill
Venom - Into Oblivion
Yoth Iria - Gone With The Devil
een ander studio-album uit mei 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    31 mei:
  • Motorpsycho
  • 1 juni:
  • Afsky en Yoth Iria
  • 2 juni:
  • Midnight Odyssey
  • 3 juni:
  • Flotsam And Jetsam en Razorblade Messiah
  • 4 juni:
  • Pitfest
  • 5 juni:
  • An Evening with Paul Quinn - Road Stories
  • Flotsam and Jetsam en Razorblade Messiah
  • Pitfest
  • South Of Heaven festival
  • Triple Threat Metal Fest 2026
  • 6 juni:
  • Flotsam and Jetsam en Atmoran
  • Pitfest
  • Pro-Pain en Megalomaniacs
  • South Of Heaven festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Gilbert (Metalfan.nl) - 54
  • Henrik Johansson (Apostasy)† - 49
  • Jere Luokkamäki (Celesty) - 47
  • John Bonham (Led Zeppelin)† - 78
  • Jørn Lande (Masterplan) - 58
  • Ludo (I) (Carnal Lust) - 53
  • Mark Wakefield (Linkin Park) - 52
  • Monte Conner (Nuclear Blast Records) - 62
  • Nico Sallach (Electric Callboy) - 36
  • Scotti Hill (Skid Row) - 62
  • Steve White (The Style Council) - 61
Review

Goblin Rebirth - Goblin Rebirth
Jaar van release: 2015
Label: Relapse Records
Goblin Rebirth - Goblin Rebirth
Oef, dit gaat lastig worden. Niet alleen omdat ik in de tussentijd drie optredens heb gezien van Claudio Simonetti’s Goblin, wat ik eigenlijk ook beschouw als de enige echte, maar ook omdat het filmmuziek is. Goblin is een van de meesters van de horrorsoundtrack en vaak te horen in (Italiaanse) filmklassiekers als (de originele) Dawn Of The Dead, Profondo Rosso, Tenebre en Suspiria. Met name de muziek van de laatste film is erg bekend en vaak gebruikt door een artiest als Marilyn Manson. Filmmuziek draait vooral om sfeer en daarom is het eigenlijk niet te vergelijken met een reguliere plaat.

Goblin Rebirth is dus een andere band dan die van Claudio Simonetti. Deze is opgericht door oud-goblins Fabio Pignatelli en Agostino Marangolo, respectievelijk de bassist en drummer. Waarom ze niet meer met Claudio mee mogen doen, is onduidelijk. Het zal vast op persoonlijk vlak niet boteren, want musiceren kunnen deze heren wel. Goblin Rebirth lijkt vooral een soort visitekaartje te zijn, want de muziek is niet voor een specifieke film gemaakt. De stemming slaat voortdurend om. Requiem For X is een sterke, duistere track van het type waar een moderne horrorfilm zeker baat bij heeft. De pianostukken doen denken aan de rustige passages van Dimmu Borgir.

De naargeestige stemming keert daarna maar zelden terug. Wat Goblin Rebirth vooral speelt, is klassieke progrock, waarbij toch weer de keyboards de boventoon voeren. Wordt Claudio Simonetti gemist? Het lijkt op de oude Goblin, maar de toon is luchtiger. In elk geval zijn Back In 74 en Book Of Skulls uitstekende tracks, die je laten denken dat je naar Yes of Genesis luistert. Het keerpunt is Evil In The Machine. Niet alleen gaan we plotseling richting sciencefiction, maar hier neemt de kwaliteit van de plaat zienderogen af. Forest heeft klasse, maar Dark Bolero en de titeltrack zijn best saai. Dat komt misschien wel omdat dit nog het meest van echte filmmuziek weg heeft. Het wekt een sfeer op, maar doet verder helemaal niks.

Ik ben benieuwd welk publiek Goblin Rebirth gaat trekken, omdat de muziek niet echt aan een genre te koppelen valt. Een zanger is er niet, al hoor je tijdens Evil In The Machine nog wel iemand een handvol teksten opdreunen. Misschien moeten we eerst maar eens afwachten of Goblin Rebirth eens naar de Lage Landen zal afreizen.

Tracklist:
1. Requiem For X
2. Back In 74
3. Book Of Skulls
4. Mysterium
5. Evil In The Machine
6. Forest
7. Dark Bolero
8. Rebirth

Score: 74 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 5 augustus 2015

Goblin Rebirth - Goblin Rebirth
Reactie van bakvet op 05-08-2015 om 15:08u

De muziek die Goblin maakte voor de films die je noemt is fantastisch. Ik ga deze plaat checken.

Zoeken
    29 mei:
  • All Them Witches - House Of Mirrors
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Dogstar - All In Now
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Narnia - X
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Shinedown - Ei8ht
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
  • 5 juni:
  • A.A. Williams - Solstice
  • Blood Incantation - All Gates Open (Original Motion Picture Soundtrack)
  • Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
  • Evergrey - Architects Of A New Weave
  • Riena - Miekka ja Varjo
  • Urzah - A Tranquil Void
  • Voivod - Symphonique
  • W.M.D. - Against All Warnings
  • 6 juni:
  • Thorium - Suburban Rot
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.