Helldorado
Enquête

Wat is (tot dusver) jouw favoriete song van Mastodon?

Aqua Dementia
Black Tongue
Blood And Thunder
Colony Of Birchmen
Crystal Skull
Curl Of The Burl
Divinations
Floods Of Triton
Hearts Alive
High Road
Iron Tusk
March Of The Fire Ants
Megalodon
More Than I Could Chew
Mother Puncher
Oblivion
Once More ‘Round The Sun
Show Yourself
Steambreather
Teardrinker
The Czar
The Last Baron
The Motherload
The Wolf Is Loose
een andere Mastodon-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 november:
  • Blackbriar en Forever Still
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Plan Nine
  • Submit Fest 2025
  • 16 november:
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 19 november:
  • Orbit Culture, Gaerea en Atlas
  • 20 november:
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • Temple Fang
  • 21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Engel Of Deathfest IIII
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
Geen concerten bekend voor 15-12-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dave "Snaer" van Beers (Her Enchantment) - 51
  • Jim Dickinson (producent)† - 84
  • Jimmy "Judas" Persson (Soilwork) - 46
  • John Grden (Fear Of God) - 61
  • Juha-Pekka Leppäluoto (Charon) - 51
  • Pontus Jansson (Axenstar) - 52
  • Rami Mustafa (Nervecell) - 42
  • Riitta Heikkonen (Entwine) - 45
  • Ville "Wille-W" Wallenius (Twilightning) - 43
Review

Goblin Rebirth - Goblin Rebirth
Jaar van release: 2015
Label: Relapse Records
Goblin Rebirth - Goblin Rebirth
Oef, dit gaat lastig worden. Niet alleen omdat ik in de tussentijd drie optredens heb gezien van Claudio Simonetti’s Goblin, wat ik eigenlijk ook beschouw als de enige echte, maar ook omdat het filmmuziek is. Goblin is een van de meesters van de horrorsoundtrack en vaak te horen in (Italiaanse) filmklassiekers als (de originele) Dawn Of The Dead, Profondo Rosso, Tenebre en Suspiria. Met name de muziek van de laatste film is erg bekend en vaak gebruikt door een artiest als Marilyn Manson. Filmmuziek draait vooral om sfeer en daarom is het eigenlijk niet te vergelijken met een reguliere plaat.

Goblin Rebirth is dus een andere band dan die van Claudio Simonetti. Deze is opgericht door oud-goblins Fabio Pignatelli en Agostino Marangolo, respectievelijk de bassist en drummer. Waarom ze niet meer met Claudio mee mogen doen, is onduidelijk. Het zal vast op persoonlijk vlak niet boteren, want musiceren kunnen deze heren wel. Goblin Rebirth lijkt vooral een soort visitekaartje te zijn, want de muziek is niet voor een specifieke film gemaakt. De stemming slaat voortdurend om. Requiem For X is een sterke, duistere track van het type waar een moderne horrorfilm zeker baat bij heeft. De pianostukken doen denken aan de rustige passages van Dimmu Borgir.

De naargeestige stemming keert daarna maar zelden terug. Wat Goblin Rebirth vooral speelt, is klassieke progrock, waarbij toch weer de keyboards de boventoon voeren. Wordt Claudio Simonetti gemist? Het lijkt op de oude Goblin, maar de toon is luchtiger. In elk geval zijn Back In 74 en Book Of Skulls uitstekende tracks, die je laten denken dat je naar Yes of Genesis luistert. Het keerpunt is Evil In The Machine. Niet alleen gaan we plotseling richting sciencefiction, maar hier neemt de kwaliteit van de plaat zienderogen af. Forest heeft klasse, maar Dark Bolero en de titeltrack zijn best saai. Dat komt misschien wel omdat dit nog het meest van echte filmmuziek weg heeft. Het wekt een sfeer op, maar doet verder helemaal niks.

Ik ben benieuwd welk publiek Goblin Rebirth gaat trekken, omdat de muziek niet echt aan een genre te koppelen valt. Een zanger is er niet, al hoor je tijdens Evil In The Machine nog wel iemand een handvol teksten opdreunen. Misschien moeten we eerst maar eens afwachten of Goblin Rebirth eens naar de Lage Landen zal afreizen.

Tracklist:
1. Requiem For X
2. Back In 74
3. Book Of Skulls
4. Mysterium
5. Evil In The Machine
6. Forest
7. Dark Bolero
8. Rebirth

Score: 74 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 5 augustus 2015

Goblin Rebirth - Goblin Rebirth
Reactie van bakvet op 05-08-2015 om 15:08u

De muziek die Goblin maakte voor de films die je noemt is fantastisch. Ik ga deze plaat checken.

Zoeken
    12 november:
  • Wheel of Time - Asymmetry
  • 14 november:
  • 1914 - Viribus Unitis
  • Creatures - Creatures II
  • Enemynside - In The Shadows Of Unrest
  • Fimbul Winter - What Once Was
  • Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
  • Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
  • Starforce - Beyond The Eternal Night
  • 21 november:
  • Annisokay - Abyss - The Final Chapter
  • Bloodbound - Field Of Swords
  • Danko Jones - Leo Rising
  • Havamal - Age Of The Gods
  • In Virtue - Age Of Legends
  • Midnite City - Bite The Bullet
  • Stryper - The Greatest Gift Of All
  • The Halo Effect - We Are Shadows
Into The Grave

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.