Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 mei:
  • Conjurer
  • 19 mei:
  • -(16)-, Ter Ziele en Dunebender
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
    17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Latimer (Camel) - 77
  • Ariën Van Weesenbeek (Epica) - 46
  • Audie Desbrow (Great White) - 69
  • Bill Bruford (Yes) - 77
  • Carmelo Claps (Heimdall) - 50
  • Chris Merzinsky (Midnattsol) - 47
  • Claude Schnell (Dio) - 71
  • Dave Abbruzzese (Pearl Jam) - 58
  • Jarek Gajczuk-Zawadzki (Chainsaw) - 47
  • Josh Homme (Queens Of The Stone Age) - 53
  • Michael Starr (Steel Panther) - 61
  • Page McConnell (Phish) - 63
  • Pat O'Brien (Cannibal Corpse) - 61
  • Paul Di'Anno (Iron Maiden)† - 68
  • Sebastian Gorski (Chainsaw) - 50
  • Trent Reznor (Nine Inch Nails) - 61
  • Willy Quiroga (Vox Dei)† - 86

Vandaag overleden:
  • Alex Nelson (Lizzy Borden) - 2004
  • Bruce Fairbairn (producent) - 1999
Review

Goblin Rebirth - Goblin Rebirth
Jaar van release: 2015
Label: Relapse Records
Goblin Rebirth - Goblin Rebirth
Oef, dit gaat lastig worden. Niet alleen omdat ik in de tussentijd drie optredens heb gezien van Claudio Simonetti’s Goblin, wat ik eigenlijk ook beschouw als de enige echte, maar ook omdat het filmmuziek is. Goblin is een van de meesters van de horrorsoundtrack en vaak te horen in (Italiaanse) filmklassiekers als (de originele) Dawn Of The Dead, Profondo Rosso, Tenebre en Suspiria. Met name de muziek van de laatste film is erg bekend en vaak gebruikt door een artiest als Marilyn Manson. Filmmuziek draait vooral om sfeer en daarom is het eigenlijk niet te vergelijken met een reguliere plaat.

Goblin Rebirth is dus een andere band dan die van Claudio Simonetti. Deze is opgericht door oud-goblins Fabio Pignatelli en Agostino Marangolo, respectievelijk de bassist en drummer. Waarom ze niet meer met Claudio mee mogen doen, is onduidelijk. Het zal vast op persoonlijk vlak niet boteren, want musiceren kunnen deze heren wel. Goblin Rebirth lijkt vooral een soort visitekaartje te zijn, want de muziek is niet voor een specifieke film gemaakt. De stemming slaat voortdurend om. Requiem For X is een sterke, duistere track van het type waar een moderne horrorfilm zeker baat bij heeft. De pianostukken doen denken aan de rustige passages van Dimmu Borgir.

De naargeestige stemming keert daarna maar zelden terug. Wat Goblin Rebirth vooral speelt, is klassieke progrock, waarbij toch weer de keyboards de boventoon voeren. Wordt Claudio Simonetti gemist? Het lijkt op de oude Goblin, maar de toon is luchtiger. In elk geval zijn Back In 74 en Book Of Skulls uitstekende tracks, die je laten denken dat je naar Yes of Genesis luistert. Het keerpunt is Evil In The Machine. Niet alleen gaan we plotseling richting sciencefiction, maar hier neemt de kwaliteit van de plaat zienderogen af. Forest heeft klasse, maar Dark Bolero en de titeltrack zijn best saai. Dat komt misschien wel omdat dit nog het meest van echte filmmuziek weg heeft. Het wekt een sfeer op, maar doet verder helemaal niks.

Ik ben benieuwd welk publiek Goblin Rebirth gaat trekken, omdat de muziek niet echt aan een genre te koppelen valt. Een zanger is er niet, al hoor je tijdens Evil In The Machine nog wel iemand een handvol teksten opdreunen. Misschien moeten we eerst maar eens afwachten of Goblin Rebirth eens naar de Lage Landen zal afreizen.

Tracklist:
1. Requiem For X
2. Back In 74
3. Book Of Skulls
4. Mysterium
5. Evil In The Machine
6. Forest
7. Dark Bolero
8. Rebirth

Score: 74 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 5 augustus 2015

Goblin Rebirth - Goblin Rebirth
Reactie van bakvet op 05-08-2015 om 15:08u

De muziek die Goblin maakte voor de films die je noemt is fantastisch. Ik ga deze plaat checken.

Zoeken
    15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
  • 16 mei:
  • Imprisoned In Flesh - Malignant Mankind
  • 21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.