Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
Geen concerten bekend voor 23-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brad Whitford (Aerosmith) - 74
  • Chris Vrenna (Marilyn Manson) - 59
  • John Norum (Europe) - 62
  • Lee Pomeroy (Headspace) - 59
  • Michael Wilton (Queensrÿche) - 64
  • Paul Garabed (Kimaera) - 46
  • Paul O'Neill (Trans-Siberian Orchestra)† - 70
  • Rami Erich Martin Keränen (Dreamtale) - 52
Review

El Shit - Eat My Dust
Jaar van release: 2003
Label: Eigen beheer
El Shit - Eat My Dust
El Shit
De bass kicks in… Volume omhoog. M’n boxen trillen enorm. Dan komt de uitbarsting…: El Shit.

Deze driemansformatie is afkomstig uit Vlagtwedde, Groningen en bestaat sinds zomer 1999. El Shit’s titelloze debuut kreeg goede recensies en het veroveren van de Nederlandse podia begon. Zo speelden ze o.a. op het Eurosonic festival en op Noordschok en in zalen als Stairway To Heaven, Het Bolwerk, Vera en de Tagrijn. Ze openden voor bands als Agresión, Dimension Seven en Brainshake en dit jaar waren ze te zien als support act voor Soulfly in de Oosterpoort.

De stijl is niet makkelijk te omschrijven. Ja, metal. Groove metal of freaky metal? Er was zelfs iemand die het ‘stress-metal’ noemde. El Shit zelf noemt het metal met wisselende ritmes, verrassende breaks en psychedelische invloeden. Invloeden die ze noemen zijn Meshuggah, Fear Factory, Korn en Deftones.

Eat My Dust
En nu is er dan ‘Eat My Dust’, het nieuwe full length album. Na het album één keer geluisterd te hebben heb ik zoiets van ‘mwoh’. Ik had het album de eerste keer dan ook op de achtergrond aan staan, en dan merk je waarom ‘stress-metal’ inderdaad een passende term is! Ik werd er een beetje zenuwachtig van.
Maar ik geef het album natuurlijk nog een luisterbeurt (meerdere zelfs) en deze keer met meer aandacht. Deze keer kwam ik tot de conclusie dat het toch wel erg aangenaam strak is en er leuke, originele dingen in zitten.

Het begint, zoals ik deze review begon, met een opbouwende bass line en zachte drums van opener ‘Frame’. De gitaar komt erbij en vervolgens explodeert het om weer tot rust te komen als de vocals erbij komen. De bridge vind ik het mooiste stuk. Wat mij betreft een erg goed nummer en een goede keuze om mee te openen.

‘Frame’ gaat vrijwel onopvallend over in het volgende nummer ‘1000 Mile’. Nu moet ik zeggen dat ik niet onder de indruk ben van de zanger als hij praat/zingt, maar daar gaat het natuurlijk niet om! Hij heeft namelijk wel een indrukwekkend stemgeluid als hij schreeuwt want dat gaat ‘m goed af.

De eerste instrumentale stukken van ‘Face It’ zijn vrij ‘trippy’ met een terugkerende bass line en vage gitaar er door heen. Deze stukken worden afgewisseld met het refrein dat weer voor een explosie volgt. De nummers zijn over het algemeen vrij slepend en donker. Daarom valt ‘Suicide’ op omdat deze meer up tempo is dan de voorgaande nummers.

‘Current Leakage’ is een chaotisch nummer dat me een beetje doet denken aan de Deftones in hun Adrenaline tijdperk, dat komt vooral door de filter die over de zang heen zit. Het nummer ‘Inevitable War’ begint heel rustig met een mooie opbouw totdat het na bijna 3,5 minuut ineens los barst. Het laatste nummer (track 13) staat niet op de tracklist en begint ook pas na een minuut stilte. Het is ook een heel apart nummer in een andere stijl dan de rest van het album. Het is wel een leuke toevoeging.

Conclusie
‘Eat My Dust’ is emotioneel en agressief, met vette grooves, mooie breaks, hier en daar een gitaar solo en experimentele instrumentale stukken. Minpuntje is wel dat sommige nummers iets teveel op elkaar lijken en de intro’s vaak erg lang zijn waardoor riffjes net iets te vaak herhaald worden en kunnen gaan vervelen. El Shit heeft een eigen geluid en dat komt voornamelijk door de verschillende invloeden die zij mixen. ‘Eat My Dust’ heeft een aantal sterke songs die het beluisteren zeker waard zijn. Hopelijk zorgt deze release voor meer bekendheid in Nederland.

Tracklist:
1. Frame
2. 1000-mile
3. Reminded pain
4. Face it
5. Live your owm life
6. Suicide
7. Hate world
8. Current-leakage
9. Soul
10. In two
11. Walk on
12. Inevitable war

Score: 74 / 100

Reviewer: Marlou
Toegevoegd: 17 november 2003

Meer El Shit:

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.