Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Kamper Sloopfest
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
  • 31 mei:
  • Motorpsycho
  • 1 juni:
  • Afsky en Yoth Iria
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan White (Oasis) - 54
  • Andrea Buratto (Secret Sphere) - 46
  • Bertrand Maillot (Karelia) - 47
  • Chrigel Glanzmann (Eluveitie) - 51
  • Garry Peterson (The Guess Who) - 81
  • Holly Knight (Device) - 70
  • Kevin Moore (Dream Theater) - 59
  • Lenny Kravitz - 62
  • Mark Hunter (Chimaira) - 49
  • Markus Hirvonen (Insomnium) - 46
  • Patrick Loisel (Augury) - 56
  • Phil Feit (Riot) - 67
  • Tommy Stewart (Godsmack) - 60

Vandaag overleden:
  • Alan White (Yes) - 2022
  • Luc Chauty (Midwinter) - 2004
  • Vince McAllister (Pentagram) - 2006
Review

Lordi - Scare Force One
Jaar van release: 2014
Label: AFM Records
Lordi - Scare Force One
Halloween bleek dit jaar het ideale moment voor Lordi om een nieuw werkstuk af te leveren en het moet gezegd, Scare Force One is een aanwinst voor elk gekostumeerd feestje. Het zevende reguliere studio-album van de Finse monsters is opvallend stevig en stijgt kwalitatief uit boven het gemiddelde niveau van de voorgaande cd's.

De plaat trapt ijzersterk af met een fraaie introsong en het pakkende titelnummer, dat zich moeiteloos tussen mijn favoriete Lordi-composities nestelt. Daarna wisselen middelmatige tracks en uitschieters zich om beurten af. Voor Lordi-begrippen is het aantal hoogtepunten echter opvallend groot. Zowel het carnavaleske Hell Sent In The Clowns, het gevoelige House Of Ghosts, het sinistere Cadaver Lover, de opzwepende single Nailed By The Hammer Of Frankenstein en het epische She's A Demon zie ik graag in de setlist van toekomstige liveshows terug.

In bijna alle opzichten stelt Scare Force One tevreden. Een tweetal korte, afwijkende instrumentale intermezzo's zorgt voor variatie. De vocalen vallen niet tegen. Mr. Lordi zal nou eenmaal nooit een zangvirtuoos worden. De instrumentatie is prima, waarbij met name het toetsenspel positief opvalt. De lengte van het album is bevredigend. Alleen het gesproken geluidsfragment aan het einde van het slotlied is nogal flauw en had achterwege mogen blijven.

Als het eerdere werk van deze band jou koud laat, dan zal Scare Force One daar vermoedelijk niets aan veranderen. Mocht je de oudere succesalbums van Lordi als Get Heavy (2002) en The Arockalypse (2006) nog steeds een warm hart toedragen, ga Scare Force One dan zeker beluisteren. De laatste paar albums van Lordi waren niet verkeerd, maar met Scare Force One keert de formatie terug naar de hoogste regionen van de shockrock. Hiermee gaan de Finnen met opgeheven hoofd de concurrentie aan met topacts als Alice Cooper en Rob Zombie.

Tracklist:
1. SCG7 Arm Your Doors And Cross Check
2. Scare Force One
3. How To Slice A Whore
4. Hell Sent In The Clowns
5. House Of Ghosts
6. Monster Is My Name
7. Cadaver Lover
8. Amen's Lament To Ra II
9. Nailed By The Hammer Of Frankenstein
10. The United Rocking Dead
11. She's A Demon
12. Hella's Kitchen
13. Sir, Mr. Presideath, Sir!

Score: 82 / 100

Reviewer: Gilbert
Toegevoegd: 6 november 2014

Meer Lordi:

Lordi - Scare Force One
Reactie van Masaru op 13-12-2014 om 08:53u
Score: 100 / 100

Met geen 1 album van Lordi is iets mis!!
Elk nummer van Lordi en alle gesprokken stukken zijn AWESOME!!
En voegen iets toe en legt Mr.Lordi zijn bedoeling beter uit.
Zoals de 2 namen van de stewardessen alleen echte Lordi fans herkennen die!!!!

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.