Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

De acht hoofdacts van Graspop 2026 zijn Bad Omens, Bring Me The Horizon, Def Leppard, Limp Bizkit, Sabaton, The Offspring, Twisted Sister en Volbeat. Hoeveel van deze bands zou jij komende zomer graag willen zien?

Alle acht
Zeven
Zes
Vijf
Vier
Drie
Twee
Eén
Geen van allen

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 december:
  • Chelsea Grin, Signs Of The Swarm, Mugshot, Crown Magnetar
  • 9 december:
  • Of Mice & Men, Ghostkid en Gore
  • 11 december:
  • Clutch
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Eindhoven Metal Meeting Warm Up
  • 12 december:
  • Battle Beast, Dominum en Majestica
  • Desolated, Bayway, D Bloc en Sidestep
  • Eindhoven Metal Meeting
  • Epinikion, Cathubodua en Abstracted Mind
  • 13 december:
  • Eindhoven Metal Meeting
  • Grindpad, Obstruktor en Axident
  • 14 december:
  • Katatonia, Evergrey en Klogr
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bidi van Drongelen (Astrosoniq)† - 56
  • Big John Bates (Annihilator) - 62
  • Corey Taylor (Slipknot) - 52
  • Jim Morrison (The Doors)† - 82
  • Johan Larsson (In Flames) - 51
  • Johnny Rod (W.A.S.P.) - 68
  • Marty Friedman (Megadeth) - 63
  • Phil Collen (Def Leppard) - 68
  • Ralph Santolla (Obituary)† - 59
  • Stan Harrison (They Might Be Giants) - 72
  • Steve West (Pavement) - 59

Vandaag overleden:
  • Dimebag Darrell Abbott (Pantera) - 2004
  • Gary Thain (Uriah Heep) - 1975
  • John Lennon (The Beatles) - 1980
Review

Amulet - The First
Jaar van release: 2014
Label: Century Media Records
Amulet - The First
Echte heavy metal is al jaren niet meer een genre dat het moet hebben van originaliteit of vernieuwing. Niet voor niets wordt er even vaak gesproken over ‘traditionele metal’. Eigenlijk proberen al die bandjes het oude gevoel op te roepen en de tijden te doen herleven toen Iron Maiden, Saxon en Motörhead aan de lopende band klassiekers uitbrachten. Ook het Londense Amulet doet niet moeilijk over waar ze de mosterd vandaan gehaald hebben.

The First is dan ook niet bepaald een titel dat bruist van de inspiratie. Als de heren weinig aan hun muziek gaan sleutelen, dan mag het van mij ook best hun laatste zijn. Het probleem is niet zozeer dat je hier niets nieuws hoort, maar de muziek is vrij simpel. Het enige interessante deuntje is te horen in The Flight en dat blijkt een instrumentaaltje te zijn. Amulet slaagt er niet in om in de ruim veertig minuten met goede, pakkende songs te komen. Het spelplezier is goed te horen. Het gitaarwerk is bij vlagen best aardig, maar de zanger zit er wel erg vaak naast. Als veel mensen al mopperen over een band als Dark Forest, dan kan Amulet wel inpakken.

Je leest het al, Amulet is er een voor de diehards. Degenen die verzamelen, ongeacht de kwaliteit. De nieuwe golf van traditionele metalbands heeft ons veel leuks gebracht, maar Amulet komt niet verder dan een zeer krappe voldoende voor de moeite.

Tracklist:
1. Evil Cathedral
2. Glint Of The Knife
3. The Gauntlet
4. Bloody Knife
5. Heathen Castle
6. The Flight
7. Talisman
8. The Sacrifice
9. Mark Of Evil
10. Wicked 'n Cruel
11. Black Candle
12. Trip Forever
13. Nightmare

Score: 57 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 25 september 2014

Amulet - The First
Reactie van appie op 29-09-2014 om 09:39u
Score: 60 / 100

klinkt als een mindere Diamond Head

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.