Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in februari 2026 werd uitgebracht?

Black Swan - Paralyzed
Buried - Imagined Deformation
Clawfinger - Before We All Die
Converge - Love Is Not Enough
Cryptic Shift - Overspace And Supertime
Cyclone - Known Unto God
Drawn Into Descent - Onrust
Epinikion - The Force Of Nature
Exhumed - Red Asphalt
Eye Of Melian - Forest Of Forgetting
Karnivool - In Verses
KMFDM - Enemy
Lovebites - Outstanding Power
Mayhem - Liturgy Of Death
Michael Monroe - Interstellar
Neal Morse Band - L.I.F.T.
Paul Gilbert - WROC
Puscifer - Normal Isn't
Rob Zombie - The Great Satan
Stam1na - Apnea
Story Of The Year - A.R.S.O.N.
Sylosis - The New Flesh
Tailgunner - Midnight Blitz
Worm - Necropalace
een ander studio-album uit februari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
  • 2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
  • 3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
  • 5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
Geen concerten bekend voor 01-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Esko Salow (Nostradameus) - 55
  • Frédéric Chopin (componist)† - 216
  • Gerry Bron (producent)† - 93
  • Jean Blaute (producent) - 74
  • Matthias Kupka (Emergency Gate) - 45
  • Rob Affuso (Skid Row) - 63
  • Roger Daltrey (The Who) - 82
  • Sven "Silenoz" Kopperud (Dimmu Borgir) - 49
  • Wiley Arnett (Sacred Reich) - 58
Review

Culted - Oblique To All Paths
Jaar van release: 2014
Label: Relapse Records

Culted - Oblique To All Paths

Veel bands ontstaan in een oude schuur of garage. Het Canadese/Zweedse Culted is daarop een opmerkelijke uitzondering. Tot op heden schijnen de vier leden op nog geen enkel moment in dezelfde ruimte aanwezig te zijn geweest. Via het internet kwamen de Canadezen Michael Klassen, Matthew Friesen en Kevin Stevenson in contact met de in Göteborg wonende zanger Daniel Jansson en op deze manier werden muzikale ideeën uitgewisseld. Dit jaar komt Culted met de tweede plaat Oblique To All Paths via Relapse Records.

De band presenteert zich als een blackened doom metal band. Dat Oblique To All Paths geen lekkere plaat is voor een mooie zonnige zomerdag of een verjaardagsfeestje wordt al snel duidelijk met het bijna twintig minuten durende Brooding Hex. Als deze lange speelduur je al niet afschrikt dan kan het de algehele duistere, depressieve, naargeestige sfeer wel zijn die de luisteraar aanzet tot het drukken op de stopknop. Nee, Oblique To All Paths, zal geen vrolijke luisterervaring worden en voor mensen met gevoelige oortjes is dit misschien niet de plaat.

Is blackened doom met een vleugje noise wel iets dat je aanspreekt en ben je na het eerste nummer nog niet afgehaakt dan kan dit wel eens een prachtige plaat voor je worden. De lange uitgesponnen duistere nummers zoals Intoxicant Immuration hebben veel afwisseling. Af en toe doen de trage, zware gitaarpartijen je denken aan drone, maar dan kantelt het nummer ineens en zodoende blijven de nummers ondanks de lange speelduur boeien. De kortere nummers zoals Illuminati en March Of The Wolves zijn wat toegankelijker en draaien wat meer om een herhalende riff.

Belangrijk punt van kritiek zijn de vocalen van Daniel Jansson die niet bijzonder zijn en prominent in de mix staan. Je gaat je hierdoor afvragen of de muziek van Culted niet beter uit de verf was gekomen als het puur instrumentaal was gebleven. Toch is Oblique To All Paths een verdienstelijke plaat geworden en moet het maar eens tijd worden voor een eerste live optreden.

Tracklist:
1. Brooding Hex
2. Illuminati
3. Intoxicant Immuration
4. March Of The Wolves
5. Distortion Of The Nature Of Mankind
6. Transmittal
7. Jeremiad

Score: 76 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 26 januari 2014

Zoeken
    27 februari:
  • Black Swan - Paralyzed
  • Cryptic Shift - Overspace And Supertime
  • Die Like Gentlemen - Die Like Gentlemen
  • Drawn Into Descent - Onrust
  • Final Gasp - New Day Symptoms
  • Gladenfold - Soulbound
  • Joel Hoekstra's 13 - From The Fade
  • Mitski - Nothing's About To Happen To Me
  • Necrofier - Transcend Into Oblivion
  • Olhava - Memorial
  • Paul Gilbert - WROC
  • Rob Zombie - The Great Satan
  • Ruoska - Kade
  • Slagmaur - Hulders Ritual
  • The Neal Morse Band - L.I.F.T.
  • Unburier - As Time Awaits
  • Unverkalt - Héréditaire
  • Weedpecker - V
  • 3 maart:
  • Xenobiotic - Dante
  • 6 maart:
  • Gjenferd - Black Smoke Rising
  • Legionary - Never-Ending Quest for Purpose
  • Mega Colossus - Watch Out!
  • Oathbound - Colors In Grey
  • Vreid - The Skies Turn Black
Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.