Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album van 2025 uit de Benelux?

Anger Machine - Human Error
Arjen Anthony Lucassen - Songs No One Will Hear
Bark - The Time Has Come
Black Knight - The Tower
Blackbriar - A Thousand Little Deaths
Cryptosis - Celestial Death
Defacement - Doomed
Enthroned - Ashspawn
Epica - Aspiral
Graceless - Icons Of Ruin
Grafjammer - De Tyfus, De Teerling
Grey Aura - Zwart Vierkant: Slotstuk
Hellevaerder - Fakkeldragers
Hemelbestormer - The Radiant Veil
Highway Chile - Rat Race
Martyr - Dark Believer
Mass Deception - Resurrections
Psychonaut - World Maker
Skaldgrim - In The Shadow Of Darkness
Svartsyn - Vortex Of The Destroyer
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Walg - V
Winterblind - Ego
Wolvennest - Procession
een andere langspeler uit de Benelux, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 21-01-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aapo Romu (Vanguard) - 50
  • Bobby Liebling (Pentagram) - 72
  • Frank Zappa (The Mothers Of Invention)† - 85
  • Hugo Bistolfi (Rata Blanca) - 61
  • Joakim Kjelstad (Gaia Epicus) - 52
  • Mathias Röderer (Atrocity) - 56
  • Shaun Morgan (Seether) - 47
  • Thomas Preziosi (Armory) - 42
  • Tomasz "Soyak" Kilinski (Naumachia) - 43

Vandaag overleden:
  • Barry Clayton (acteur) - 2011
Review

Culted - Oblique To All Paths
Jaar van release: 2014
Label: Relapse Records

Culted - Oblique To All Paths

Veel bands ontstaan in een oude schuur of garage. Het Canadese/Zweedse Culted is daarop een opmerkelijke uitzondering. Tot op heden schijnen de vier leden op nog geen enkel moment in dezelfde ruimte aanwezig te zijn geweest. Via het internet kwamen de Canadezen Michael Klassen, Matthew Friesen en Kevin Stevenson in contact met de in Göteborg wonende zanger Daniel Jansson en op deze manier werden muzikale ideeën uitgewisseld. Dit jaar komt Culted met de tweede plaat Oblique To All Paths via Relapse Records.

De band presenteert zich als een blackened doom metal band. Dat Oblique To All Paths geen lekkere plaat is voor een mooie zonnige zomerdag of een verjaardagsfeestje wordt al snel duidelijk met het bijna twintig minuten durende Brooding Hex. Als deze lange speelduur je al niet afschrikt dan kan het de algehele duistere, depressieve, naargeestige sfeer wel zijn die de luisteraar aanzet tot het drukken op de stopknop. Nee, Oblique To All Paths, zal geen vrolijke luisterervaring worden en voor mensen met gevoelige oortjes is dit misschien niet de plaat.

Is blackened doom met een vleugje noise wel iets dat je aanspreekt en ben je na het eerste nummer nog niet afgehaakt dan kan dit wel eens een prachtige plaat voor je worden. De lange uitgesponnen duistere nummers zoals Intoxicant Immuration hebben veel afwisseling. Af en toe doen de trage, zware gitaarpartijen je denken aan drone, maar dan kantelt het nummer ineens en zodoende blijven de nummers ondanks de lange speelduur boeien. De kortere nummers zoals Illuminati en March Of The Wolves zijn wat toegankelijker en draaien wat meer om een herhalende riff.

Belangrijk punt van kritiek zijn de vocalen van Daniel Jansson die niet bijzonder zijn en prominent in de mix staan. Je gaat je hierdoor afvragen of de muziek van Culted niet beter uit de verf was gekomen als het puur instrumentaal was gebleven. Toch is Oblique To All Paths een verdienstelijke plaat geworden en moet het maar eens tijd worden voor een eerste live optreden.

Tracklist:
1. Brooding Hex
2. Illuminati
3. Intoxicant Immuration
4. March Of The Wolves
5. Distortion Of The Nature Of Mankind
6. Transmittal
7. Jeremiad

Score: 76 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 26 januari 2014

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.