Fleddy Melculy
Enquête

Van de kernleden Tipton, Downing, Hill en Halford is alleen de laatstgenoemde nog over in de live-formatie van Judas Priest. Vind je het daarom beter als voor optredens de bandnaam voortaan gewijzigd wordt?

Ja
Nee
Geen voorkeur

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 oktober:
  • Audrey Horne en Motorowl
  • The HU en SKÁLD
  • 15 oktober:
  • Firtan en Bezwering
  • 16 oktober:
  • Humanity's Last Breath, Vildhjarta, Enterprise Earth en Karmanjakah
  • Firtan en Bezwering
  • Masters Of Reality
  • Mayhem en Marduk
  • Nymue en De Griene Wâlden
  • 17 oktober:
  • Anvil en Killer
  • Bards of Valor, Ilmarinen, Epinikion en Captain Kelphair and the Salty Seamen
  • Electric Eel Shock en Money & The Man
  • Elise en Jurassic Park
  • Fajtfest Fryslân
  • Life's Metaphor, Unfinished en Drain Life
  • Marko Hietela
  • Reinkaos en Morbid Stinsel
  • Spider Deathfest
    Met Rotten Remains, Anomic en Stoflik Omskot
  • The Dirty Denims en Glock '45
  • The Narrator
  • Wounded
  • 18 oktober:
  • Dimmu Borgir en Behemoth
  • Firtan
    13 november:
  • Changeling, Obsidian Tide en +46 Forty Six Band
  • Clobber
  • Temptations For The Weak en Mantah
  • Tusky en Rats And Daggers
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan Cassidy (The Black Dahlia Murder) - 37
  • Andrej Volčanšek (Brutart) - 48
  • Benjamin Clapp (White Trash) - 49
  • Bruno Kramm (Das Ich) - 59
  • Chris Farlowe (Atomic Rooster) - 86
  • Daniel "Død" Olaisen (Blood Red Throne) - 49
  • Dave Knudson (Botch) - 50
  • Diego Pires (Warlord) - 41
  • Fabian Gustavsson (Andromeda) - 47
  • Hein Willekens (Legion Of The Damned) - 41
  • James Lascelles (Wheel) - 43
  • Jenny Darren (The Second City Sound) - 77
  • Joey Belladonna (Anthrax) - 66
  • John Greely (Iced Earth) - 64
  • Mike Ohlson (Vektor) - 38
  • Morten Sandager (Mercenary) - 53
  • Neil Aspinall (Apple Records)† - 85
  • Nik Sampson (Benediction) - 37
  • Ole "Bone W. Machine" Öhman (Dissection) - 53
  • Paul Simon (Simon And Garfunkel) - 85
  • Rehn Stillnight (Nocturna) - 34
  • Robert Lamm (Chicago) - 82
  • Ruby Roque (The Project Hate MCMXCIX) - 44
  • Sammy Hagar (Van Halen) - 79
  • The Dude (The Slot) - 48
  • Tomi Kallava (Lightsucker) - 45
  • Wissam Abiad (Kimaera) - 46

Vandaag overleden:
  • Andréa Meyer-Haugen (Nebelhexë) - 2021
  • Gus Chambers (Grip Inc.) - 2008
  • Momadon (Manilla Road) - 2022
  • Saint Dog (Kottonmouth Kings) - 2020
Review

Bastard Noise / Brutal Truth - The Axiom Of Post Inhumanity
Jaar van release: 2013
Label: Relapse Records
Bastard Noise / Brutal Truth - The Axiom Of Post Inhumanity
Noise is een eigenaardig fenomeen. Daar waar metal (en zelfs grindcore) tegenover niet ingewijden nog redelijk te verdedigen is als muziek, is noise dat echter niet. “zet die teringherrie uit” is wat ik over het algemeen genomen naar mijn hoofd geslingerd krijg als ik noise (of erger nog: harsh noise) aanzet, en daar kan ik me best wat bij voorstellen. Voor de leek is noise immers ontdaan van melodie en structuur en klinkt het ongeveer hetzelfde als de buurman die op zondag de hele middag met zijn slijptol in de weer is. Wat zonde is, want noiseacts als Merzbow en Kazumoto Endo hebben toch wel wat pareltjes uitgebracht, die de moeite van het beluisteren waard zijn. Mocht je tot de categorie mensen behoren die noise echt niet kunnen pruimen, dan kan je nu wel stoppen met lezen.

De noise-mannen van Bastard Noise hebben een split uitgebracht met de grindcore-helden Brutal Truth. Op zich zeker geen gekke combinatie, omdat Brutal Truth in het verleden immers vaker met noise flirtte, en veel van de Brutal Truth-platen één of twee noise-nummers bevatten. Daar moet wel bij gezegd worden dat dit over het algemeen niet de beste nummers zijn van deze band. Bastard Noise daarentegen is een gerespecteerde naam binnen de noise-scene en draait al sinds 1991 mee, alhoewel deze band af en toe ook uitstapjes maakt naar grindcore en powerviolence.

De nummers van Bastard Noise zijn zeker niet onaardig. Ik heb aanzienlijk beter gehoord van de heren, maar deze nummers bevatten voldoende diepte om interessant te blijven. Het insecten-thema dat bij Bastard Noise geregeld de kop opsteekt is op The Axiom Of Post Inhumanity behoorlijk ver doorgevoerd, wat af en toe resulteert in een kriebelig gevoel van ingebeelde insecten. Deze zeven nummers vormen in ieder geval een solide geheel en qua productie klinkt alles behoorlijk helder naar noise-begrippen.

Het Brutal Truth-gedeelte is een heel ander verhaal. Twee van de nummers bestaan uit een idioot lange remix van een te lang en overbodig nummer van de laatste plaat End Time. Zelfs naar noise-begrippen zijn deze nummers oninteressant en soms ronduit saai. Het nieuwe nummer The Stroy is nog redelijk te pruimen, maar zoals ik al eerder zei, zijn de noise-nummers van Brutal Truth niet de meeste briljante momenten van deze band. Deze release is een ronduit lui en gemakzuchtig product van deze (over het algemeen) kwaliteitsband.

Over het algemeen genomen is deze split dus middelmaat van Bastard Noise en ondermaats van Brutal Truth. Fans van de laatste band slaan dit met een gerust hart over en fans van Bastard Noise kunnen hiermee wel weer even vooruit. 60 punten voor één en 40 punten voor de ander: dat geeft een mooi gemiddelde van 50 punten.

Tracklist:
Bastard Noise:
1. The Duel Of The Ant And The Dragonfly
2. The Horizon On Lynx
3. Horned Beetle Conflict
4. Mantis Colony
5. Preemptive Epitaph For The Living
6. The Antenna Galaxies (NGC 4038-4039)
7. Frack Baby Frack

Brutal Truth:
8. Control Room: Peace Is Victory Mix
9. Control Room: Smoke Grind And Sleep Mix
10. The Stroy

Score: 50 / 100

Reviewer: Tatzel
Toegevoegd: 12 januari 2014

Meer Bastard Noise / Brutal Truth:

Zoeken
    12 oktober:
  • Dominion (New Hampshire) - Mortification of Thy Flesh
  • 14 oktober:
  • Ola Englund - The Neverending Story
  • 15 oktober:
  • Otras - Na Krídlach Morovida
  • Sundowner - Cesspool
  • 16 oktober:
  • Among the Seeds of Death - Master
  • Blind Illusion - Stage Flight: Live At The UC Theatre
  • Carnation - Symphony In Flesh
  • Double Space - Not In A Million Years
  • Fervence - Constructs
  • Generation Steel - Steelmachine
  • Gloryhammer - Space 1993: Wrath of Kor-Virliath
  • Grant The Sun - Biomes
  • Iapetus - The Mother Void
  • Lugubrious Garment - In The Wide Vale Of Uncreated Night
  • Mother of Graves - The Light that Keeps Us
  • Night Hag - Great Dismal Darkness
  • Sépulcre - Cryptic Temple Of Otherworldly Abhorrations
  • Shores of Null - Homesick
  • Shy, Low - Purity Spiral
  • St. Digue - Secret Language
  • Stoned Jesus - Songs to Moon
  • Streamer - Into the Void
  • Temperance - Arcani
  • The Lovecraft Sextet - Penance
  • Thrakian - The Way
  • Threestepstotheocean - Death of Permanence
  • Urarv - Nychta Psychis
  • URNA - The Great Jihad
  • Xeria - Agua
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.