Enquête

Populaire bands teren veelal op succesalbums van jaren geleden. Van welke, uit 25 door ons geselecteerde ‘grote’ bands, vind je het recentste studio-album het meest bevredigend?

AC/DC - Power Up [2020]
Alice Cooper - Road [2023]
Avenged Sevenfold - Life Is But A Dream [2023]
Bring Me The Horizon - Post Human: Next Gen [2024]
Deep Purple - =1 [2024]
Def Leppard - Diamond Star Halos [2022]
Disturbed - Divisive [2022]
Dream Theater - Parasomnia [2025]
Five Finger Death Punch - Afterlife [2022]
Iron Maiden - Senjutsu [2021]
Judas Priest - Invincible Shield [2024]
Korn - Requiem [2022]
Linkin Park - From Zero [2024]
Metallica - 72 Seasons [2023]
Nightwish - Yesterwynde [2024]
Opeth - The Last Will And Testament [2024]
Ozzy Osbourne - Patient Number 9 [2022]
Porcupine Tree - Closure / Continuation [2022]
Rammstein - Zeit [2022]
Sabaton - The War To End All Wars [2022]
Scorpions - Rock Believer [2022]
Slipknot - The End, So Far [2022]
Tool - Fear Inoculum [2019]
Volbeat - Servant Of The Mind [2021]
Within Temptation - Bleed Out [2023]

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 april:
  • Bridear en Lords Of The Trident
  • Kai Hahto
  • Social Distortion en The Bellrays
  • The Raven Age en Disconnected
  • 3 april:
  • Frog Leap
  • Very 'Eavy Festival
  • 4 april:
  • Greenleaf, Gnome en High Desert Queen
  • Very 'Eavy Festival
  • 5 april:
  • Grindhoven XII
  • Salacious Gods, Oerheks en Nubivagant
  • Your Highness, Mould, The Fifth Alliance en LowMad
  • 6 april:
  • Anneke van Giersbergen
  • Benediction, Jungle Rot en Master
  • Thundermother, Cobra Spell en Vulvarine
  • 7 april:
  • And So I Watch You From Afar en Scaler
  • 8 april:
  • Save Face
    2 mei:
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksi Sihvonen (Medicated) - 41
  • Coen Janssen (Epica) - 44
  • Daniel Droste (Ahab) - 45
  • Giuseppe Spanò (Daedalus) - 49
  • Markus Vanhala (Malpractice) - 44
  • Phil Demmel (Machine Head) - 58
  • Richard Loudin (Monolithe) - 51
  • Sascha Gerstner (Helloween) - 48
  • Tim Grose (Lord) - 55
Review

Deicide - In The Minds Of Evil
Jaar van release: 2013
Label: Century Media Records
Deicide - In The Minds Of Evil
Onkruid vergaat inderdaad niet. Ze zijn geroemd, gehoond, vereerd en uitgekotst, maar 23 jaar na het eerste album draaien de pioniers van Deicide nog altijd mee in de harde kern van zwaar metaal. Toch zijn de tijden veranderd. Een band die eens een legende was, is tegenwoordig vooral in sarcastische tonen het onderwerp van gesprek. Niet vreemd dus dat de vraag of Deicide zijn beste tijd niet reeds gehad heeft zo nu en dan de gedachten roert.

De legendarische tijden van Deicide behoren, hoe je het wendt of keert, definitief tot het verleden. Tegenwoordig is duivelskind Glen Benton vooral een gezapige oude man, die met het kruis in zijn voorhoofd en de daarbij behorende muzikale activiteiten zijn brood verdient. Echter waait er laatste jaren een stevige wind uit het Deicidekamp, want na het knuppeltje To Hell With God is In The Minds Of Evil ook weer een flink pak slaag voor onze lieve Heer.

De inspiratie voor de nieuwe schijf heeft de band gewoon uit eigen huis gehaald, de nieuwe sound stoelt namelijk schaamteloos op de oldschool dagen van de band in kwestie, dus laait de nostalgie weer behoorlijk op. Vierkwartsnummers, driekwartszangpartijen en de sferen van dagen van weleer, Deicide heeft het allemaal nog op een rijtje. Zuiplap Santolla is wel definitief de deur gewezen en mag Kevin Quirion zich nu officieel Deicider noemen. Voor de muzikale koers betekent dit overigens geen schokkende tuimelingen, Deicide zet nog altijd in op regelmaat, orde en solo’s. Vooral veel solo’s. Ook In The Minds Of Evil staat er vol mee. Voor de intro is overigens in Gotham City geshopt...de meest waarloze toevoeging aan de cd, maar dat terzijde.

In een goed half uur braakt de band maar liefst elf nummers uit de speakers. Ach ja, de platen van Deicide zijn nooit overmatig lang en dat is waarschijnlijk maar goed ook. Een half uur is precies goed om op orkaantempo op tournee te gaan langs de blasfemische hotspots die de band voor de luisteraar creëert. Hoe graag ik Deicide soms ook een sneer zou willen geven, het gaat ook dit keer weer niet lukken. De qua snelheid soms Vital Remains-achtige nummers zijn weer pakkend en met de nodige afwisseling en ook Benton heeft vocaal weer goed zijn best gedaan. Goed, toegegeven, een degelijke maar weinig verrassende cd als In The Minds Of Evil zal, met het oog op het grote aanbod van tegenwoordig, geen potten breken die nog niet gebroken waren, maar damn, het rost toch stiekem weer gewoon de pannen van het dak. What storm?!

Tracklist:
1. In The Minds Of Evil
2. Thou Begone
3. Godkill
4. Beyond Salvation
5. Misery Of One
6. Between The Flesh And The Void
7. Even The Gods Can Bleed
8. Trample The Cross
9. Fallen To Silence
10. Kill The Light Of Christ
11. End The Wrath Of God

Score: 82 / 100

Reviewer: Lana
Toegevoegd: 12 december 2013

Meer Deicide:

Deicide - In The Minds Of Evil
Reactie van 666 op 12-12-2013 om 14:49u

Waar blijft de review van de nieuwe Pestilence??

Deicide - In The Minds Of Evil
Reactie van Carlo op 12-12-2013 om 17:54u

Strakke plaat !
Dat Santolla er gelukkig niet meer bij is hoor je meteen !
Voor mij 1 van de beste releases van 2013 !

Deicide - In The Minds Of Evil
Reactie van Midian op 13-12-2013 om 09:12u
Score: 85 / 100

Weer een lekkere oldschool Deicide plaat. Behoort zeker in de top 10 albums van 2013

Deicide - In The Minds Of Evil
Reactie van appie op 13-12-2013 om 11:48u

muzikaal staat dit als een huis maar zodra benton zn bek open doet is voor mij de lol er af.
8,5 voor de muziek en een 2 voor de schreeuwbek.

Deicide - In The Minds Of Evil
Reactie van Erik op 14-12-2013 om 06:43u

Vind de plaat door Kevin Quirion (die 3 nummers alleen heeft geschreven) toch wel duidelijk verschillen van het vorige werk van Deicide...

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.