Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    28 februari:
  • A.A. Williams en Spotlights
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Metal Heart, Mass Deception en Thrash Attack
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
  • 2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
  • 3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
  • 5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
    28 maart:
  • At The Mountain en A Life Aligned
  • Drachten Darkness
  • Grindhoven
  • Headless Hunter, Deadspeak en Funeral Whore
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anthony Wayne McGinnis (Cage) - 48
  • Brian Jones (The Rolling Stones)† - 84
  • Kenneth Seil (Scar Symmetry) - 56
  • Michael Baskette (producent) - 50
  • Nigel Godrich (producent) - 55
  • Rocky Dzidzornu (The Rolling Stones)† - 94
  • Stefan Brunner (Schandmaul) - 49
  • Storm Thorgerson (illustrator)† - 82

Vandaag overleden:
  • David Byron (Uriah Heep) - 1985
  • David Johansen (New York Dolls) - 2025
Review

Red Fang - Whales And Leeches
Jaar van release: 2013
Label: Relapse Records

Red Fang - Whales And Leeches

De videoclip. In de jaren tachtig en negentig ontkwam je er als artiest niet aan. Het opnemen van een clip bij je single zorgde voor extra verkoopopbrengsten en kon ervoor zorgen dat een matig nummer toch nog goed verkocht. Tegenwoordig is de realiteit anders. Desondanks nemen artiesten nog steeds clips op. In het geval van Red Fang heeft het opnemen van clips de band geen windeieren gelegd. De humorvolle clips van Wires, Prehistoric Dog en Hank Is Dead hebben de band veel extra publiciteit opgeleverd. Na een lange periode van intensief touren komt Red Fang nu met het derde full length album Whales And Leeches.

Al na enkele luisterbeurten kan geconcludeerd worden dat het nieuwe album voor Red Fang-kenners geen verrassingen gaat opleveren. Red Fang voert geen grote koerswijziging door en gaat verder waar het met het laatste album Murder By Mountains was gebleven. Namelijk met het maken van in-your-face sludge/stoner metal met een flinke dosis punk/noise-invloeden. De eerste paar nummers (DOEN, Blood Like Cream, No Hope) hebben allemaal een hoog tempo en liggen meteen lekker in het gehoor en zijn uitermate geschikt om live mee te brullen. Crows In Swine kan de luisteraar bekend in de oren klinken, omdat het een nummer is dat al eerder was uitgebracht als single en deze is nu dus ook op het album gezet.

Evenals op het vorige album wisselen Bryan Giles en Aaron Beam de vocalen per nummer af. De afwisseling in de vocalen werkt goed: Beam heeft een wat punkachtige melodieuze zangstem terwijl het rauwe stemgeluid van Giles doet denken aan Melvins-frontman Buzz Osborne. Eén van de sterkere nummers van het album is Dawn Rising: een midtempo nummer met een lekker zware riff en door merg en been gaande gastvocalen van Mike Scheidt (YOB, Vhöl). 1516 valt ook in positieve zin in op door zijn sterke gitaarwerk en boeiende climax dat doet denken aan Throw Up van het vorige album. Het album eindigt ook sterk met Every Little Twist, een midtempo nummer met wat psychedelische elementen.

Ondanks dat er weinig verrassingen zullen te vinden zijn op Whales And Leeches is het album toch een stap vooruit voor Red Fang. De nummers zijn beter uitgewerkt en klinken volwassener. Live was de band sowieso al een aanrader en met Whales And Leeches bewijzen de heren van Red Fang ook op plaat goed uit te voeten te kunnen. Prima release!

Tracklist:
1. DOEN
2. Blood Like Cream
3. No Hope
4. Crows In Swine
5. Voices Of The Dead
6. Behind The Light
7. Dawn Rising
8. Failure
9. 1516
10. This Animal
11. Every Little Twist

Score: 83 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 15 oktober 2013

Meer Red Fang:

Zoeken
    27 februari:
  • Black Swan - Paralyzed
  • Cryptic Shift - Overspace And Supertime
  • Die Like Gentlemen - Die Like Gentlemen
  • Drawn Into Descent - Onrust
  • Final Gasp - New Day Symptoms
  • Gladenfold - Soulbound
  • Joel Hoekstra's 13 - From The Fade
  • Mitski - Nothing's About To Happen To Me
  • Necrofier - Transcend Into Oblivion
  • Olhava - Memorial
  • Paul Gilbert - WROC
  • Rob Zombie - The Great Satan
  • Ruoska - Kade
  • Slagmaur - Hulders Ritual
  • The Neal Morse Band - L.I.F.T.
  • Unburier - As Time Awaits
  • Unverkalt - Héréditaire
  • Weedpecker - V
  • 3 maart:
  • Xenobiotic - Dante
  • 6 maart:
  • Gjenferd - Black Smoke Rising
  • Legionary - Never-Ending Quest for Purpose
  • Mega Colossus - Watch Out!
  • Oathbound - Colors In Grey
  • Vreid - The Skies Turn Black
Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.