Enquête

Welke song bevat jouw favoriete gitaarsolo aller tijden?

Accept - Metal Heart
Alter Bridge - Blackbird
Black Sabbath - War Pigs
Dragonforce - Through The Fire And Flames
Guns N' Roses - November Rain
Iron Maiden - Powerslave
Jimi Hendrix Experience - All Along The Watchtower
Joe Satriani - Surfing With The Alien
Judas Priest - Painkiller
Led Zeppelin - Stairway To Heaven
Lynyrd Skynyrd - Free Bird
Mayhem - Freezing Moon
Megadeth - Hangar 18
Metallica - Fade To Black
Ozzy Osbourne - Crazy Train
Pantera - Floods
Pink Floyd - Comfortably Numb
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Rainbow - Stargazer
Slayer - Angel Of Death
Steve Vai - For The Love Of God
UFO - Rock Bottom
Van Halen - Eruption
Yngwie Malmsteen - Black Star
een andere rock- of metalsong, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Bas Maas (Doro) - 49
  • Chris Goss (Masters Of Reality) - 68
  • Chris Tsangarides (producent)† - 70
  • Gilby Clarke (Guns N' Roses) - 64
  • Tarja Turunen (Nightwish) - 49
  • Tony Hajjar (At The Drive-In) - 52
  • Vibeke Stene (Tristania) - 48

Vandaag overleden:
  • Dennis "D-Roc" Miles (Body Count) - 2004
Review

Red Fang - Whales And Leeches
Jaar van release: 2013
Label: Relapse Records

Red Fang - Whales And Leeches

De videoclip. In de jaren tachtig en negentig ontkwam je er als artiest niet aan. Het opnemen van een clip bij je single zorgde voor extra verkoopopbrengsten en kon ervoor zorgen dat een matig nummer toch nog goed verkocht. Tegenwoordig is de realiteit anders. Desondanks nemen artiesten nog steeds clips op. In het geval van Red Fang heeft het opnemen van clips de band geen windeieren gelegd. De humorvolle clips van Wires, Prehistoric Dog en Hank Is Dead hebben de band veel extra publiciteit opgeleverd. Na een lange periode van intensief touren komt Red Fang nu met het derde full length album Whales And Leeches.

Al na enkele luisterbeurten kan geconcludeerd worden dat het nieuwe album voor Red Fang-kenners geen verrassingen gaat opleveren. Red Fang voert geen grote koerswijziging door en gaat verder waar het met het laatste album Murder By Mountains was gebleven. Namelijk met het maken van in-your-face sludge/stoner metal met een flinke dosis punk/noise-invloeden. De eerste paar nummers (DOEN, Blood Like Cream, No Hope) hebben allemaal een hoog tempo en liggen meteen lekker in het gehoor en zijn uitermate geschikt om live mee te brullen. Crows In Swine kan de luisteraar bekend in de oren klinken, omdat het een nummer is dat al eerder was uitgebracht als single en deze is nu dus ook op het album gezet.

Evenals op het vorige album wisselen Bryan Giles en Aaron Beam de vocalen per nummer af. De afwisseling in de vocalen werkt goed: Beam heeft een wat punkachtige melodieuze zangstem terwijl het rauwe stemgeluid van Giles doet denken aan Melvins-frontman Buzz Osborne. Eén van de sterkere nummers van het album is Dawn Rising: een midtempo nummer met een lekker zware riff en door merg en been gaande gastvocalen van Mike Scheidt (YOB, Vhöl). 1516 valt ook in positieve zin in op door zijn sterke gitaarwerk en boeiende climax dat doet denken aan Throw Up van het vorige album. Het album eindigt ook sterk met Every Little Twist, een midtempo nummer met wat psychedelische elementen.

Ondanks dat er weinig verrassingen zullen te vinden zijn op Whales And Leeches is het album toch een stap vooruit voor Red Fang. De nummers zijn beter uitgewerkt en klinken volwassener. Live was de band sowieso al een aanrader en met Whales And Leeches bewijzen de heren van Red Fang ook op plaat goed uit te voeten te kunnen. Prima release!

Tracklist:
1. DOEN
2. Blood Like Cream
3. No Hope
4. Crows In Swine
5. Voices Of The Dead
6. Behind The Light
7. Dawn Rising
8. Failure
9. 1516
10. This Animal
11. Every Little Twist

Score: 83 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 15 oktober 2013

Meer Red Fang:

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.