Into The Grave
Enquête

South Of Heaven vindt pas in juni plaats, maar de line-up is al compleet. Wat vind jij de gaafste band die voor deze tweede editie is geboekt?

A Knight Under Maria's Altar
Alestorm
Anthrax
Becoming A.D.
Black Label Society
Boneripper
Cavalera plays Chaos A.D.
Corrosion Of Conformity
Death To All
Dismember
Flotsam And Jetsam
Gloryhammer
Haywire
Hellripper
Megadeth
Nephylim
Rectal Smegma
Septicflesh
Sepultura
Severe Torture
The Fifth Alliance
Trenchwar
Wind Rose

[ Uitslag | Enquêtes ]

    26 november:
  • Gutalax, Spasm en Guineapig
  • Perturbator, Kaelan Mikla en Gost
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
  • 27 november:
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
  • 28 november:
  • Asagraum, Chösen en Hellevaerder
  • 29 november:
  • Metal Before Christmas
  • Metalstorm en COVID
  • Petzjekket Fest 2025
  • 30 november:
  • Aephanemer, Valhalore en Dark Oath
  • Hemelbestormer, Ontaard en Gavran
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksi Ahokas (Rapture) - 45
  • Christopher Ian Turner (Orange Goblin) - 56
  • Giuseppe Orlando (Novembre) - 49
  • Juan Garcia (Agent Steel) - 62
  • Lennart Jacobsen (Saturnus) - 47
  • Marcello Pompeu (Korzus) - 60
  • Patrik Jensen (The Haunted) - 56
  • Pinche Peach (Brujeria)† - 59
  • Satchel (Steel Panther) - 55
  • Sergej "Lazar" (Arkona) - 49
  • Tony Clarkin (Magnum)† - 79
  • Tony Rombola (Godsmack) - 61

Vandaag overleden:
  • Albert Collins - 1993
  • Eric Carr (Kiss) - 1991
  • Freddie Mercury (Queen) - 1991
Review

La-Ventura - White Crow
Jaar van release: 2013
Label: eigen beheer
La-Ventura - White Crow
La-Ventura vergelijkt zich in haar bio met een goede whiskey die even moet rijpen om beter te gaan smaken. Het heeft maar liefst ruim vijf jaar geduurd voordat de opvolger van A New Beginning het levenslicht kreeg te zien. Maar het resultaat is er dan ook naar. Met een nieuwe drummer (slagwerker van het eerste uur Erwin Polderman is vervangen door Renzo van Poecke) toog de band reeds in 2010 naar Frankrijk om White Crow op te nemen met producer Didier Chesneau achter de knoppen en Bruno Gruel achter de masteringtafel.

Het album klinkt erg volwassen en professioneel. Al vanaf het openingsnummer Falling Down wordt mij duidelijk dat de band goed de oortjes te luisteren heeft gelegd bij Within Temptation (meerstemmige koortjes, vertrouwd klinkende zanglijnen) en Evanescence, een band waar men al eerder door is beïnvloed. Gitarist Sascha Kondic is hoorbaar blij om eindelijk weer wat tracks op te nemen want het spelplezier en de energie druipen er vanaf. Ook Carla Van Huizen klinkt beter en volwassener dan ooit tevoren. Ik durf zelfs zo ver te gaan dat Sharon Den Adel (Within Temptation) er een geduchte collega-zangers bij heeft gekregen, en Amy Lee (Evanescence) zou gek worden van de veel betere stembeheersing.

Het nummer Drowning is een mooi voorbeeld van het vernieuwde La-Ventura. Mooie, donkere en mysterieuze opbouw, prima vocalen. Leuk contrast ook met de toegankelijkere nummers zoals bijvoorbeeld Falling Down en Close To You. Maar de band levert nog de mooiste song af met Time And Time Again. Misschien komt het omdat ik ook de muziek van hun twee muzikale invloeden erg kan waarderen, maar dit nummer doet me echt wat. Geweldige koortjes, beheerst ingespeeld en toegankelijk voor een breder publiek. Mocht er een single gekozen moeten worden dan zou dit een prima optie zijn. Eén ding ontbreekt voor mijn gevoel aan het album: ik had van deze band graag eens een ballad gehoord. Ik heb de hoop dat dit in de toekomst ooit nog eens gaat gebeuren.

Zo vroeg in het jaar moet ik al concluderen dat dit album in mijn top vijf zal gaan eindigen over 2013. Ik kan alvast niet wachten totdat deze band groot wordt neergezet, of opgepikt wordt als support act voor een grotere band. La-Ventura verdient met dit album veel respect en waardering die veel verder gaat dan de burelen van een nederige recensent. Chapeau!

Tracklist:
1. Falling Down
2. Human Vanity
3. Close To You
4. Song For An Idiot
5. White Crow
6. Drowning
7. Time And Time Again
8. Neverending Story
9. The Only One
10. Watch Me Go

Score: 92 / 100

Reviewer: Hans
Toegevoegd: 23 februari 2013

Meer La-Ventura:

La-Ventura - White Crow
Reactie van Een Metalfan op 04-03-2013 om 21:05u
Score: 80 / 100

zeer degelijke plaat!

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.