Fleddy Melculy
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in september 2026 werd uitgebracht?

Accept - Teutonic Titans 1976-2026
Anthrax - Cursum Perficio
Archgoat - Nightbringer, Lightbringer
Audrey Horne - Achilles
Chat Pile - Who Loves The Sun
De Staat - De Staat
Europe - Come This Madness
Fluisteraars - Jacht Der Mysteriën
Godflesh - Decay
Green Carnation - A Dark Poem, Part III
Green Lung - Necropolitan
Hansen - Born With A Hammer
Lacrimas Profundere - Lay Me Down O Silent Fear
Nonpoint - The Last Word
President - Blood Of Your Empire
Sigh - Goh-Ka
Sleep - Hemispheres
Stryper - Throne Of Thorns
The Ocean - Solaris
Tom Morello - Everyone Gets Everything They Want
Triggerfinger - Tarmac
Tygers Of Pan Tang - Electrifyed
Uncle Acid And The Deadbeats - Shapes Of Midnight
Vanaheim - Roede Voor De Borst
een ander album uit september 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 oktober:
  • Hällas en Earth Tongue
  • 8 oktober:
  • Holystone en Hidden Since The Foundation Of The World
  • Monolord en Dopelord
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • The Amity Affliction, Silent Planet, Varials en Orthodox
  • 9 oktober:
  • Alpha Wolf, Fox Lake en Diamond Construct
  • Ancient Rites, Pentacle en Asgrauw
  • Bokkeryers
  • Elithium, Pacemaker en Maanvlinder
  • Mork, Soulburn en Arroganz
  • Onslaught, Prophecy 23 en Toranaga UK
  • Plan Nine
  • Rapalje
  • Shadow Of Intent, Aborted, Disembodied Tyrant en Soreption
  • Soulcrusher
  • Sylvan en Blind Ego
  • Waxing crescent
  • 10 oktober:
  • Eleine
  • Insurrection, Narcolepsy en Sayas
  • Metal Experience Fest
  • Soulcrusher
  • The Devil Wears Prada, Novelists, 156/Silence en Oversize
  • 11 oktober:
  • Baest en Deadnate
  • Eleine
  • Khemmis en Celestial Sanctuary
  • Metal yoga
  • The Narrator en Accvsed
  • 12 oktober:
  • Tarja Turunen
    6 november:
  • Brainstorm festival
  • Electric Eel Shock en De Stekkers
  • Grindpad en Razorblade Messiah
  • O.R.k.
  • Weekend Nachos, Seein' Red, Pressure Pact, Abusive Forms en Opstand
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alberto Iezzi (Tystnaden) - 46
  • Anders Iwers (Tiamat) - 54
  • Caleb Scofield (Cave In)† - 48
  • Chris Birx (Motorjesus) - 48
  • Daniel Cavanagh (Anathema) - 54
  • David Van Landing (Michael Schenker Group)† - 62
  • Donnie Steele (Slipknot) - 55
  • Glenn Branca† - 78
  • Henny Wolter (Primal Fear) - 60
  • Jamie "Jonny 5" Laurie (Flobots) - 49
  • Jared Dines - 37
  • John Waterhouse (Demon)† - 76
  • Kevin Cronin (REO Speedwagon) - 75
  • Lisa Lasch (Coronatus) - 36
  • Matthew Sweet - 62
  • Mattias IA Eklundh (Freak Kitchen) - 57
  • Meg Myers - 40
  • Mikko Uusimaa (Reflexion) - 46
  • Nick "Yngve" Samios (Flames) - 46
  • Nicke Olsson (One Day In Pain) - 59
  • Paavo Laapotti (Before The Dawn) - 31
  • Pekka Kainulainen (Amorphis) - 70
  • Peter Pichl (Running Wild) - 66
  • Rahzel (The Roots) - 62
  • Richard Jobson (Skids) - 66
  • Rick Altzi (Masterplan) - 54
  • Russ Steffens (striptekenaar)† - 72
  • Sarban Grimminck (Witte Wieven) - 45
  • Thorsten "Toto" Hain (Wortmord) - 54
  • Tommy Stinson (Guns N' Roses) - 60
  • Vince den Breejen (Sepiroth) - 32
  • Will Butler (Arcade Fire) - 44

Vandaag overleden:
  • Alfred Tennyson (dichter) - 1892
  • Eddie Van Halen (Van Halen) - 2020
  • Ginger Baker (Cream) - 2019
  • Johnny O'Keefe - 1978
  • Nick Curran (The Fabulous Thunderbirds) - 2012
  • Rip Taylor (komiek) - 2019
Review

Grand Supreme Blood Court - Bow Down Before The Blood Court
Jaar van release: 2012
Label: Century Media Records

Grand Supreme Blood Court - Bow Down Before The Blood Court

In 2007 werd Asphyx, een van ‘onze’ internationaal meest befaamde metalbands, weer tot leven gewekt: een succesvolle reünie die tot op heden voortduurt. Gitarist Eric Daniëls deed daar destijds niet aan mee, maar nu slaat hij onder de naam Grand Supreme Blood Court weer aan het muziek maken met zijn oude bandmaten. Op bassist Theo van Ekelen (Hail Of Bullets) na, is Grand Supreme Blood Court met Alwin Zuur (gitaar), Bob Bagchus (drums) en natuurlijk Martin van Drunen (Asphyx, Hail Of Bullets), de man met de meest kenmerkende doodsgrom ter wereld, eigenlijk de originele line up van Asphyx onder een andere naam. Op debuut-cd Bow Down Before The Blood Court is een death metalband van ouderwetse snit te horen, opgebouwd rond het concept van een rechtbank die misdadigers op de meest gruwelijke manieren ter dood veroordeeld.

De terugkeer van Daniels aan het metalfront wekt niet zonder reden interesse. Zijn unieke manier van gitaar spelen en riffs componeren maakten van Asphyx-albums The Rack (1991) en Last One On Earth (1992) namelijk onaantastbare klassiekers. Nu Martin van Drunen zijn schuurpapieren strot aan drie bands leent die vrijwel dezelfde leden hebben en elk het predikaat ‘old school death metal’ dragen, bovendien alle drie in de studio bijgestaan door producer Dan Swanö, kan bij de gemiddelde luisteraar echter de vraag rijzen in welk opzicht Grand Supreme Blood Court verschilt van Asphyx of Hail Of Bullets. Hoewel de bandleden in interviews de verschillen tussen de bands juist benadrukken, sla ik als recensent toch al snel aan het vergelijken.

Het eerste opvallende verschil is de productie. De sound die Dan Swanö de Blood Court heeft aangemeten is eerder smerig dan bruut te noemen. Er kleeft een erg obscuur sfeertje aan de rauwe riffs. Doordat er hier in tegenstelling tot Asphyx twee gitaristen aan het werk zijn, kennen de nummers veel subtiele melodielijnen. Nog meer dan de andere twee bands ademt dit album old school. De drumpartijen van Bob Bagchus versterken dit primitieve gevoel nog eens. Hij stuwt de muziek voort met de voor hem kenmerkende hortende en stotende manier van drummen. Dit keer wel zeer minimalistisch gedrumd, vette polka-uitspattingen hadden er van mij meer in gemogen: enkele overgangen voelen een beetje aan als een anti-climax. Daar krijg je wel loodzware en gore grooves, veel slepende, doomy stukken voor terug. Van Drunen draagt het vonnis van de Bloedrechtbank met zijn gebruikelijke markante krijs voor, maar zingt dit keer wat meer in dienst van het liedje, minder hysterisch en excentriek.

Het materiaal wordt wel wat eentonig. Ondanks vette nummers als Behead The Defence en Fed To The Boars verslapt de aandacht hier en daar. Bow Down To The Blood Court heeft namelijk niet de variatie van het laatste Asphyx-album of de overweldigende power van Hail Of Bullets.

Uiteindelijk zijn de verschillen tussen de drie bands echter vrij gering. Dit album is absoluut de moeite van het luisteren waard en met name voor aan old school death metal verknochte headbangers een onmisbaar album. Aangezien er de afgelopen jaren in totaal zes nieuwe werkstukjes met van Drunen op zang zijn verschenen, kan ik me ook voorstellen dat er bij sommigen verzadiging optreedt. Ik verwacht dat we Grand Supreme Blood Court de komende tijd op menig festival-line up zullen zien opduiken. Of de band net zo’n blijver als Hail Of Bullets zal worden, dat is een andere vraag.

Tracklist:
1. All Rise!
2. Bow Down Before The Blood Court
3. There Shall Be No Acquittance
4. Veredictum Sanguis
5. Behead The Defence
6. Grand Justice, Grand Pain (instrumental)
7. Fed To The Boars
8. Circus Of Mass Torment
9. Public Castration
10. Piled Up For The Scavengers
11....And Thus The Billions Shall Burn

Score: 73 / 100

Reviewer: Wessel
Toegevoegd: 26 januari 2013

Meer Grand Supreme Blood Court:

Grand Supreme Blood Court - Bow Down Before The Blood Court
Reactie van iron_dennis op 26-01-2013 om 21:36u
Score: 95 / 100

Ik krijg er maar geen genoeg van! Van mij part komt er nog een band met van Drunen op zang en een hoop Asphyx invloeden. Trots dat deze band uit Nederland komt!

Grand Supreme Blood Court - Bow Down Before The Blood Court
Reactie van arjans op 26-01-2013 om 22:11u
Score: 90 / 100

Top plaat!

Grand Supreme Blood Court - Bow Down Before The Blood Court
Reactie van edwynn op 28-01-2013 om 15:16u
Score: 90 / 100

Aanvankelijk was ik ietwat gereserveerd, maar ik vind Bow Down Before The Bloodcourt uiteindelijk veel beter nog dan het al niet misselijke Deathhammer. Natuurlijk worden hier geen nieuwe death metalvensters geopend, maar godverrrrredomme, wat kledderen deze mannen er lekker loeivet op los.

Grand Supreme Blood Court - Bow Down Before The Blood Court
Reactie van appie op 30-01-2013 om 22:14u
Score: 95 / 100

ja het zijn drukke baasjes en hoewel de verschillende bands niet zo heel veel verschillen mogen de afzonderlijke cd's er stuk voor stuk wezen.
deze is wel heel erg vet 95 punten

Grand Supreme Blood Court - Bow Down Before The Blood Court
Reactie van Hompie op 02-02-2013 om 00:25u
Score: 90 / 100

Belachelijk score dus 73 punten. Als je niet zit te wachten op van Drunen moet je lekker iets anders gaan luisteren!! Ik kan er geen genoeg van krijgen. Laat de nieuwe Hail of bullets ook maar weer komen.....

Grand Supreme Blood Court - Bow Down Before The Blood Court
Reactie van john op 12-02-2013 om 13:43u
Score: 5 / 100

overhypte shit! als je van die stem van van Drunen houd is het niet slecht, maar zeker geen geweldige plaat.

Grand Supreme Blood Court - Bow Down Before The Blood Court
Reactie van erwin op 29-05-2014 om 20:40u
Score: 85 / 100

idd lijkt het allemaal op elkaar.maar geweldige strot ter afwisseling van de typische cannibalachtige grunts van vele andere bands.op zich heel goeie plaat die ik juist op vinyl aanschafte!

Zoeken
    7 oktober:
  • Taufpatin - Les Malfaisances de la Taufpatin
  • 9 oktober:
  • Callous Master - Callous Master
  • Cordyceps Corpse - Perverse Craving For Rotting Corpses
  • Crimson Coven - I - The Forge
  • Cultus Sanguine - Tears Painted Sky
  • Dawn Of Demise - Feed My Absurdity
  • Détresse - Misères
  • Esoctrilihum - Annochiül Xar Sorthïlazur
  • Feldspar - Soft Side
  • Graveyard - Fever
  • HateSphere - Guillotine
  • Heavy Temple - Live from the Inner Sanctum
  • Hell-Born - VII
  • Hellucination - Penumbral
  • In This Hell - Bliss
  • Kid Bookie - Cheaper Than Therapy II
  • Leach - Psychosomatic
  • Leper Colony - Back to Primal Sludge
  • Margarita - Abysses of Melancholia
  • Mutation - Esoteric Order of Debauchery
  • Orbita - Farewell to All We've Lost
  • Ram - Against
  • Sickmind - Babel Tower
  • Smoulder - Witch Wife in an Alien World
  • Steak - Steak
  • Thomas Giustini - COMPOSITIO
  • Tungsten - Ashes
  • Werewolves - You're Weak And You Know You're Weak
  • Wolfbrigade - Howl from Underground
  • 12 oktober:
  • Dominion (New Hampshire) - Mortification of Thy Flesh
Bibelot, Dordrecht Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.