Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
  • 29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
    24 juni:
  • A Perfect Circle
  • Gaerea
  • Possesssed en The Heritance
Kalender
Vandaag jarig:
  • Albert Bouchard (Blue Öyster Cult) - 79
  • Arthur Berkut (Aria) - 64
  • Brian Cannon (illustrator) - 60
  • Edward Reekers (Kayak)† - 69
  • Fotis Benardo (Septic Flesh) - 46
  • Jens Becker (Grave Digger) - 61
  • Marc Martins Pia (Persefone) - 42
  • Rubén Perez (Hapax) - 50
  • Slava Popova (Operatika) - 47
  • Steve McDonald (Redd Kross) - 59
  • Steve Upton (Wishbone Ash) - 80
  • Tor Atle Andersen (Communic) - 46

Vandaag overleden:
  • Earl Root (Aesma Daeva) - 2008
  • Paul Gray (Slipknot) - 2010
  • Tony Bono (Whiplash) - 2002
Review

Devious - Wolfhagen
Jaar van release: 2012
Label: Eigen beheer
Devious  - Wolfhagen
Het Nederlandse Devious mag dan af en toe een bezettingswissel kennen, aan de kwaliteit van de muziek heeft het nooit echt gelegen. Niet dat de band tijdens de drie vorige platen een hoogvlieger was binnen de internationale deathmetalwereld. Nee, daarvoor ontbrak het net iets te veel aan een eigen smoel en nummers die bleven hangen. Het gebodene luisterde weliswaar lekker weg, maar veroorzaakte ook geen jubelstemming.

Over Wolfhagen kan kort door de bocht bijna hetzelfde worden gezegd. De songs luisteren lekker weg, steken goed in elkaar en zijn voorzien van een prima productie. Bijna dus, want toch lijkt er iets veranderd. Of het aan de komst van zanger Dennis Lusseveld ligt, weet ik niet, maar de muziek beklijft opeens veel beter. In het verleden verslikten de muzikanten zich nog wel eens in de songstructuren of instrumentale passages. Nu kennen de songs echter allemaal een sterke opbouw, goede functionele gitaarriffs en sporadisch ingezette technische hoogstandjes. Lusseveld brult en schreeuwt de boel op een logische wijze aan elkaar, waardoor de boel niet verzandt in chaos.

De vier nieuwe nummers en een instrumentaaltje klinken fris en spontaan, zitten vol leuke vindingen en vervelen ook na meerdere draaibeurten niet. Het is tekenend dat de heropname van Respiration Of Fear tot de mindere songs op deze mini behoort. Waarom de band er tevens een afschrikwekkende dubstepmix van dit nummer aan toe moest voegen, is mij een groot raadsel, want deze afsluiter is misselijkmakend. Kwestie van smaak misschien, maar na de rampspoed die Morbid Angel op het laatste album over ons uitkotste, zou het toch duidelijk moeten zijn dat dubstep en death metal niet samen gaan.

Nee, dan luister ik liever naar de thrashy riffjes, goede solo's en strak gehakte tempo's die de vijf nieuwelingen domineren. Daar kan de band het prima mee redden. Het krikt de status zelfs op van Nederlands goed naar on-Nederlands goed. Tel daarbij op dat het artwork voor een eigen beheer uitgave erg netjes is en je hebt een interessante release. Alleen die afsluiter. Tsja.

Tracklist:
1. One Man Horde
2. Sinner Of Greed
3. Wolfhagen
4. Her Divine
5. Afterlife
6. Respiration Of Fear 2012
7. Respiration Of Fear (Drum 'n Bass / Dubstep Remix)

Score: 81 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 12 juli 2012

Meer Devious :

Zoeken
    21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
  • 29 mei:
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.