Enquête

Zou jij voor een losse zaal- of stadionoptreden van jouw favoriete band(s) speciaal naar een land reizen buiten de Benelux, als die groep Nederland en België overslaat?

Ja, dat doe ik regelmatig
Ja, dat heb ik al eens gedaan
Nog niet, maar dat ga ik dit of volgend jaar wel doen
Nog niet, maar voor een speciale gelegenheid zou ik het overwegen
Nee, niet voor een losse show, maar ga wel naar festivals buiten de Benelux
Nee, ik ga niet naar concerten of festivals buiten Nederland en België
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 16-10-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Apostolos "Laki" Zaios (Human Fortress) - 54
  • B.B. King† - 100
  • Dave "The Snake" Sabo (Skid Row) - 61
  • Dianne Melichar (Crimsonfire) - 47
  • Mikko Heikkilä (Sinamore) - 47
  • Muhannad "Phexataan" Bursheh (Tyrant Throne) - 40
  • Raul (Ecthalion) - 46

Vandaag overleden:
  • Andrew Howard (Twisted Method) - 2005
  • Marc Bolan (T. Rex) - 1977
Review

Energy Of The Elements - Heavenly Force
Jaar van release: 2009
Label: Eigen beheer
Energy Of The Elements - Heavenly Force
Dankzij het internet is dit toch al kleine wereldje nog kleiner geworden. De meeste mensen hebben wel een eigen pagina op een van de vele community websites. Ikzelf onderhoud met veel plezier een account op MySpace, met als gevolg dat ik regelmatig vriendschapsverzoeken krijg van bands. Groepen uit genres die me niet interesseren krijgen automatisch nul op het rekest. Af en toe zitten er bands tussen die gelukkig wel degelijk de moeite waard zijn.

Dat geldt ook voor het Italiaanse Energy Of The Elements. In wezen niet meer dan een beginnend bandje dat net zijn eerste demo heeft uitgebracht. De muziek die hierop staat verraadt meer klasse dan je van ze zou verwachten. De stijl is duidelijk symfonische power metal. Door het veelvuldig gebruik van de keyboards doet de muziek erg Fins aan. Het geheel klinkt volwassen en kwalitatief is het dik in orde. Hier en daar komen erg leuke, catchy partijen voorbij. Als je goed oplet, kun je duidelijk wat fouten in het gitaarwerk horen en ook enige zanglessen zouden een oplossing zijn voor Fabrizio. Hij zingt voortdurend in de hoogte en dat gaat hem niet altijd goed af. Omdat het een demo is, zie ik de foutjes door de vingers.

De drie nummers (de instrumentale opener dus niet meegerekend) vragen om meer. De demo is gratis te downloaden op het MySpace account van Energy Of The Elements. Geef het een kans. Liefhebbers van het genre zullen niet teleurgesteld worden.

Tracklist:
1. The Archangel Chant Prelude
2. Time To Believe
3. Saint Michel
4. New Light

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 2 augustus 2010

Meer Energy Of The Elements:

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.