Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

De acht hoofdacts van Graspop 2026 zijn Bad Omens, Bring Me The Horizon, Def Leppard, Limp Bizkit, Sabaton, The Offspring, Twisted Sister en Volbeat. Hoeveel van deze bands zou jij komende zomer graag willen zien?

Alle acht
Zeven
Zes
Vijf
Vier
Drie
Twee
Eén
Geen van allen

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 januari:
  • Slaughter To Prevail, Dying Fetus en Suicide Silence
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ahmed Kloub (Bilocate) - 38
  • Amy Lee (Evanescence) - 44
  • Andre Lindgren (The Zombi) - 42
  • Danny Lohner (Nine Inch Nails) - 55
  • Darren Travis (Sadus) - 59
  • Eki Nurmikari (Imperanon) - 47
  • Lauri Porra (Stratovarius) - 48
  • Matsumoto Hideto (X Japan)† - 61
  • Matti Kärki (Dismember) - 53
  • Mykola Leontovytsj (componist)† - 148
  • Ponce (Destinity) - 42
  • Ramzi Essayed (Bilocate) - 45
  • Rick Parashar (producent)† - 62
  • Tom Mikkola (Entwine) - 46

Vandaag overleden:
  • Chuck Schuldiner (Death) - 2001
  • Warrel Dane (Nevermore) - 2017
Review

Energy Of The Elements - Heavenly Force
Jaar van release: 2009
Label: Eigen beheer
Energy Of The Elements - Heavenly Force
Dankzij het internet is dit toch al kleine wereldje nog kleiner geworden. De meeste mensen hebben wel een eigen pagina op een van de vele community websites. Ikzelf onderhoud met veel plezier een account op MySpace, met als gevolg dat ik regelmatig vriendschapsverzoeken krijg van bands. Groepen uit genres die me niet interesseren krijgen automatisch nul op het rekest. Af en toe zitten er bands tussen die gelukkig wel degelijk de moeite waard zijn.

Dat geldt ook voor het Italiaanse Energy Of The Elements. In wezen niet meer dan een beginnend bandje dat net zijn eerste demo heeft uitgebracht. De muziek die hierop staat verraadt meer klasse dan je van ze zou verwachten. De stijl is duidelijk symfonische power metal. Door het veelvuldig gebruik van de keyboards doet de muziek erg Fins aan. Het geheel klinkt volwassen en kwalitatief is het dik in orde. Hier en daar komen erg leuke, catchy partijen voorbij. Als je goed oplet, kun je duidelijk wat fouten in het gitaarwerk horen en ook enige zanglessen zouden een oplossing zijn voor Fabrizio. Hij zingt voortdurend in de hoogte en dat gaat hem niet altijd goed af. Omdat het een demo is, zie ik de foutjes door de vingers.

De drie nummers (de instrumentale opener dus niet meegerekend) vragen om meer. De demo is gratis te downloaden op het MySpace account van Energy Of The Elements. Geef het een kans. Liefhebbers van het genre zullen niet teleurgesteld worden.

Tracklist:
1. The Archangel Chant Prelude
2. Time To Believe
3. Saint Michel
4. New Light

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 2 augustus 2010

Meer Energy Of The Elements:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.