Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Hunter Omega & Warlord
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
    20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
Kalender
Vandaag jarig:
  • Allan Johnson (Exciter) - 67
  • Andy Johns (producent)† - 76
  • Anton Corbijn (regisseur) - 71
  • Cristiano Migliore (Lacuna Coil) - 55
  • Daniel Sundbom (Persuader) - 48
  • Jay Schellen (Yes) - 66
  • Luca D'Angelo (Daedalus) - 49
  • Martin Lopez (Opeth) - 48
  • Mikael Stanne (Dark Tranquillity) - 52
  • Tom Gorman (Belly) - 60

Vandaag overleden:
  • Roger Hawkins (Bob Seger) - 2021
  • Twan Fleuren (Legion Of The Damned) - 2011
Review

Energy Of The Elements - Heavenly Force
Jaar van release: 2009
Label: Eigen beheer
Energy Of The Elements - Heavenly Force
Dankzij het internet is dit toch al kleine wereldje nog kleiner geworden. De meeste mensen hebben wel een eigen pagina op een van de vele community websites. Ikzelf onderhoud met veel plezier een account op MySpace, met als gevolg dat ik regelmatig vriendschapsverzoeken krijg van bands. Groepen uit genres die me niet interesseren krijgen automatisch nul op het rekest. Af en toe zitten er bands tussen die gelukkig wel degelijk de moeite waard zijn.

Dat geldt ook voor het Italiaanse Energy Of The Elements. In wezen niet meer dan een beginnend bandje dat net zijn eerste demo heeft uitgebracht. De muziek die hierop staat verraadt meer klasse dan je van ze zou verwachten. De stijl is duidelijk symfonische power metal. Door het veelvuldig gebruik van de keyboards doet de muziek erg Fins aan. Het geheel klinkt volwassen en kwalitatief is het dik in orde. Hier en daar komen erg leuke, catchy partijen voorbij. Als je goed oplet, kun je duidelijk wat fouten in het gitaarwerk horen en ook enige zanglessen zouden een oplossing zijn voor Fabrizio. Hij zingt voortdurend in de hoogte en dat gaat hem niet altijd goed af. Omdat het een demo is, zie ik de foutjes door de vingers.

De drie nummers (de instrumentale opener dus niet meegerekend) vragen om meer. De demo is gratis te downloaden op het MySpace account van Energy Of The Elements. Geef het een kans. Liefhebbers van het genre zullen niet teleurgesteld worden.

Tracklist:
1. The Archangel Chant Prelude
2. Time To Believe
3. Saint Michel
4. New Light

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 2 augustus 2010

Meer Energy Of The Elements:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.