Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in februari 2026 werd uitgebracht?

Black Swan - Paralyzed
Buried - Imagined Deformation
Clawfinger - Before We All Die
Converge - Love Is Not Enough
Cryptic Shift - Overspace And Supertime
Cyclone - Known Unto God
Drawn Into Descent - Onrust
Epinikion - The Force Of Nature
Exhumed - Red Asphalt
Eye Of Melian - Forest Of Forgetting
Karnivool - In Verses
KMFDM - Enemy
Lovebites - Outstanding Power
Mayhem - Liturgy Of Death
Michael Monroe - Interstellar
Neal Morse Band - L.I.F.T.
Paul Gilbert - WROC
Puscifer - Normal Isn't
Rob Zombie - The Great Satan
Stam1na - Apnea
Story Of The Year - A.R.S.O.N.
Sylosis - The New Flesh
Tailgunner - Midnight Blitz
Worm - Necropalace
een ander studio-album uit februari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
  • 8 maart:
  • Luicidal en LocoMuerte
  • Predatory Void
  • Psychonaut
  • Scardust, Hartlight en Isabeau
    4 april:
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Kjølholm (Volbeat) - 52
  • Bastian Emig (Van Canto) - 46
  • Cameron Grant (Psycroptic) - 45
  • Chris Squire (Yes)† - 78
  • David Haley (Psycroptic) - 46
  • Jason Newsted (Metallica) - 63
  • Mike Fuller (technicus) - 69
  • Paul Bostaph (Slayer) - 62
  • Petros "Christo" Christodoylidis (Firewind) - 51
  • Simen "ICS Vortex" Hestnæs (Dimmu Borgir) - 52
  • Steve Angelo Furgiuele (Gates Of Winter) - 41
  • Ted "Nocturno Culto" Skjellum (Darkthrone) - 54

Vandaag overleden:
  • Johnny Preston - 2011
  • Keith Flint (The Prodigy) - 2019
  • Selim Lemouchi (The Devil's Blood) - 2014
Review

Black Diamond - Mourning For Me
Jaar van release: 2008
Label: Eigen beheer

Black Diamond - Mourning For Me

Female-fronted power-progressive metal uit Italië, het zal toch niet waar zijn? Een behoorlijke mond vol voor een eindproduct wat uiteindelijk niet heel veel anders klinkt dan Nightwish met vreemde tempowisselingen. Goed, dat is misschien ietwat overtrokken, maar aan de hand van enkele zeer kenmerkende pianopartijen, songpassages met gesproken woord-stukken die wel heel erg aan Dead Boy’s Poem doen denken en mannelijke zang die als twee druppels water lijkt op een meer zuivere variant van Tuomas Holopainen’s zang try-outs van het debuutalbum, kan ik toch niet anders concluderen dan dat deze Finse band van grote invloed is geweest op Black Diamond.

Gelukkig heeft de band in de vorm van Graziachiara Melissa een meer dan capabele zangeres die geen sopraanstem hoeft op te zetten om krachtig te klinken. Soms vogelt ze te veel met haar zanglijnen, voor het grootste deel laat ze horen een mooie stem te hebben die uitermate geschikt is voor het melodieuze metal genre. De soms wat vreemde zanglijnen vallen echter niet altijd op, omdat de songstructuren door hun ‘progressieve’ aard soms ook wat vreemd aandoen. Zo zorgen drumpartijen die in plaats van technisch, chaotisch klinken, misplaatste gitaarsolo’s en afgrijselijke screams die net zo spontaan verdwijnen als ze verschenen, soms voor behoorlijk gefronste wenkbrauwen.

Iets wat ook voor een frons zorgt zijn de afgrijselijke emo teksten over zelfmoorden en begrafenissen. Helemaal door het prachtige gebruik van Engels op zijn Italiaans (rare uitspraak en vreemde zinsconstructies) klinkt het allemaal zo afgezaagd en kinderlijk dat het geheel me bij vlagen behoorlijk op de lachspieren werkt.

Genoeg geklaagd, de nummers zelf zijn voor het grootste deel best goed te noemen en is tenminste niet overgeproduceerd met misplaatste koren en orkestopvulling. Het geheel is meer metal dan symfonisch en dat zorgt er in ieder geval voor dat Mourning For Me best uit te zitten is. Mag ik voor het volgende album alleen iets minder clichés in de teksten en iets meer structuur in de nummers?

Tracklist:
1. The Evil Fall
2. Fallen Angel
3. Never-ending Eclipse
4. Greenwoods
5. December Winds
6. Ascension
7. Funeral Of A Suicide
8. Lake Of Melancholy

Score: 68 / 100

Reviewer: Lennert
Toegevoegd: 25 juni 2010

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.