Fleddy Melculy
Enquête

Van de kernleden Tipton, Downing, Hill en Halford is alleen de laatstgenoemde nog over in de live-formatie van Judas Priest. Vind je het daarom beter als voor optredens de bandnaam voortaan gewijzigd wordt?

Ja
Nee
Geen voorkeur

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 oktober:
  • Audrey Horne en Motorowl
  • The HU en SKÁLD
  • 15 oktober:
  • Firtan en Bezwering
  • 16 oktober:
  • Humanity's Last Breath, Vildhjarta, Enterprise Earth en Karmanjakah
  • Firtan en Bezwering
  • Masters Of Reality
  • Mayhem en Marduk
  • Nymue en De Griene Wâlden
  • 17 oktober:
  • Anvil en Killer
  • Bards of Valor, Ilmarinen, Epinikion en Captain Kelphair and the Salty Seamen
  • Electric Eel Shock en Money & The Man
  • Elise en Jurassic Park
  • Fajtfest Fryslân
  • Life's Metaphor, Unfinished en Drain Life
  • Marko Hietela
  • Reinkaos en Morbid Stinsel
  • Spider Deathfest
    Met Rotten Remains, Anomic en Stoflik Omskot
  • The Dirty Denims en Glock '45
  • The Narrator
  • Wounded
  • 18 oktober:
  • Dimmu Borgir en Behemoth
  • Firtan
    13 november:
  • Changeling, Obsidian Tide en +46 Forty Six Band
  • Clobber
  • Temptations For The Weak en Mantah
  • Tusky en Rats And Daggers
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan Cassidy (The Black Dahlia Murder) - 37
  • Andrej Volčanšek (Brutart) - 48
  • Benjamin Clapp (White Trash) - 49
  • Bruno Kramm (Das Ich) - 59
  • Chris Farlowe (Atomic Rooster) - 86
  • Daniel "Død" Olaisen (Blood Red Throne) - 49
  • Dave Knudson (Botch) - 50
  • Diego Pires (Warlord) - 41
  • Fabian Gustavsson (Andromeda) - 47
  • Hein Willekens (Legion Of The Damned) - 41
  • James Lascelles (Wheel) - 43
  • Jenny Darren (The Second City Sound) - 77
  • Joey Belladonna (Anthrax) - 66
  • John Greely (Iced Earth) - 64
  • Mike Ohlson (Vektor) - 38
  • Morten Sandager (Mercenary) - 53
  • Neil Aspinall (Apple Records)† - 85
  • Nik Sampson (Benediction) - 37
  • Ole "Bone W. Machine" Öhman (Dissection) - 53
  • Paul Simon (Simon And Garfunkel) - 85
  • Rehn Stillnight (Nocturna) - 34
  • Robert Lamm (Chicago) - 82
  • Ruby Roque (The Project Hate MCMXCIX) - 44
  • Sammy Hagar (Van Halen) - 79
  • The Dude (The Slot) - 48
  • Tomi Kallava (Lightsucker) - 45
  • Wissam Abiad (Kimaera) - 46

Vandaag overleden:
  • Andréa Meyer-Haugen (Nebelhexë) - 2021
  • Gus Chambers (Grip Inc.) - 2008
  • Momadon (Manilla Road) - 2022
  • Saint Dog (Kottonmouth Kings) - 2020
Review

Sick Of It All - Based On A True Story
Jaar van release: 2010
Label: Century Media Records
Sick Of It All - Based On A True Story
Waar denk je aan bij het getal vier? Ik help je even op weg. Obama is voor vier jaar gekozen als president van Amerika. Er zijn al vier kabinetten Balkenende gevallen. De meeste zoogdieren hebben vier poten. De meeste voertuigen hebben vier wielen en last but not least, Sick Of It All komt na vier jaar eindelijk met het nieuwe album Based On A True Story op de proppen!

Maar het lange wachten is gelukkig niet voor niets geweest. Based On A True Story laat namelijk een band in topvorm horen, een band die nog steeds zeer hongerig is en ook nog steeds zichzelf weet te verbeteren. Het nieuwe album is min of meer een mix van het vorige album Death To Tyrants (2006) en het roemruchte album Scratch The Surface (1994).

Wat direct opvalt is de productie, deze is fantastisch. Sick Of It All heeft wederom gebruik gemaakt van de diensten van de bekende metalproducer Tue Madsen. Tue deed ook de productie van Death To Tyrants. Hij heeft de muziek van Sick Of It All voorzien van DE perfecte sound. Het nieuwe album knalt letterlijk door je speakers. Wat een geweldige bak herrie is hier vereeuwigd. Dit in tegenstelling tot de wat oudere albums van Sick Of It All, die vaak te kampen hadden met een matige productie.

Een goede productie is van essentieel belang, maar alles valt en staat natuurlijk met de kwaliteit van de nummers. Met de kwaliteit zit het wel goed, want het nieuwe album bevat een enorme hoeveelheid geweldige nummers. De nummers staan bol van agressie en melodie en de spelvreugde druipt er vanaf. De nummers laten je gewoonweg niet los, je blijft maar op de repeatknop drukken. Het zijn stuk voor stuk “echte liedjes” geworden met een duidelijke kop, romp en staart.

Verwacht echter geen plotselinge radicale veranderingen. Ook het nieuwe album bevat van die typische snelle hardcore-punknummers waarmee Sick Of It All bekend geworden is (o.a. Dirty Money, Long As She’s Standing en Good Cop). Verder bevat het album een aantal zeer aanstekelijke, melodieuze en groovende nummers (o.a. Lifeline, L.C.D. en Waiting For The Day). De genoemde nummers behoren tot de beste die Sick Of It All ooit heeft gemaakt. Based On A True Story is naar mijn mening zelfs het meest “metalen” album van Sick Of It All geworden. Dit ligt grotendeels aan de productie, maar ook wel een beetje aan de songwriting. Gitaarsolo’s kom je nog steeds niet tegen, maar de metalen riffs slaan je om de oren.

De band lijkt het eeuwige leven te hebben, want van versleten onderdelen en verslapping is absoluut geen sprake. De stembanden van zanger Lou Koller worden er bijvoorbeeld alleen maar beter op (Tom Araya eat your heart out). Als je na al die jaren met een dergelijk album tevoorschijn weet te komen en de concurrentie flink het nakijken weet te geven, dan verdien je het om gehoord te worden. Based On A True Story kan wel eens uitgroeien tot het beste album van Sick Of It All, de tijd zal het leren.

Do I Need To Say More? Voor de fans van het eerste uur is dit verplichte kost, maar ook als je nog geen fan bent dan haal je met Based On A True Story een bak kwaliteit in huis. Nu maar hopen dat een volgend album niet weer vier jaar op zich laat wachten. Tenzij…dat album weer de overtreffende trap is geworden.

Het jongensboek over de band Sick Of It All is een waargebeurd verhaal, een verhaal waarvan veel bands alleen maar kunnen dromen.

Tracklist:
1. Death Or Jail
2. The Divide
3. Dominated
4. A Month Of Sundays
5. Braveheart
6. Bent Outta Shape
7. Lowest Common Denominator (L.C.D.)
8. Good Cop
9. Lifeline
10. Watch It Burn
11. Waiting For The Day
12. Long As She’s Standing
13. Nobody Rules
14. Dirty Money

Score: 95 / 100

Reviewer: Ard
Toegevoegd: 8 april 2010

Meer Sick Of It All:

Sick Of It All - Based On A True Story
Reactie van Marcel op 11-04-2010 om 09:29u

Sick Of It All - Based On A True Story
Reactie van Een Metalfan op 11-04-2010 om 09:30u
Score: 89 / 100

hardcore

Sick Of It All - Based On A True Story
Reactie van Chaos op 24-04-2010 om 22:45u
Score: 90 / 100

Nyhc since 86
Damn, deze gasten blijven gaan..en hoe!
Superalbum.

Zoeken
    12 oktober:
  • Dominion (New Hampshire) - Mortification of Thy Flesh
  • 14 oktober:
  • Ola Englund - The Neverending Story
  • 15 oktober:
  • Otras - Na Krídlach Morovida
  • Sundowner - Cesspool
  • 16 oktober:
  • Among the Seeds of Death - Master
  • Blind Illusion - Stage Flight: Live At The UC Theatre
  • Carnation - Symphony In Flesh
  • Double Space - Not In A Million Years
  • Fervence - Constructs
  • Generation Steel - Steelmachine
  • Gloryhammer - Space 1993: Wrath of Kor-Virliath
  • Grant The Sun - Biomes
  • Iapetus - The Mother Void
  • Lugubrious Garment - In The Wide Vale Of Uncreated Night
  • Mother of Graves - The Light that Keeps Us
  • Night Hag - Great Dismal Darkness
  • Sépulcre - Cryptic Temple Of Otherworldly Abhorrations
  • Shores of Null - Homesick
  • Shy, Low - Purity Spiral
  • St. Digue - Secret Language
  • Stoned Jesus - Songs to Moon
  • Streamer - Into the Void
  • Temperance - Arcani
  • The Lovecraft Sextet - Penance
  • Thrakian - The Way
  • Threestepstotheocean - Death of Permanence
  • Urarv - Nychta Psychis
  • URNA - The Great Jihad
  • Xeria - Agua
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.