Helldorado
Enquête

Zou jij voor een losse zaal- of stadionoptreden van jouw favoriete band(s) speciaal naar een land reizen buiten de Benelux, als die groep Nederland en België overslaat?

Ja, dat doe ik regelmatig
Ja, dat heb ik al eens gedaan
Nog niet, maar dat ga ik dit of volgend jaar wel doen
Nog niet, maar voor een speciale gelegenheid zou ik het overwegen
Nee, niet voor een losse show, maar ga wel naar festivals buiten de Benelux
Nee, ik ga niet naar concerten of festivals buiten Nederland en België
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    19 oktober:
  • Battle Beast, Vanaheim en Solarcycles
  • Dominum en Majestica
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anthony Bramante (Nuclear Assault) - 67
  • Frances Farmer (acteur)† - 112
  • Jim Ward (Sparta) - 49
  • Jimmy Bower (Eyehategod) - 57
  • John Coghlan (Status Quo) - 79
  • Jussi Kulomaa (Masterstroke) - 46
  • Kjell Jacobsen (Chain Collector) - 48
  • Kristofer Lorent (Yyrkoon) - 49
  • Marko Kolehmainen (Masterstroke) - 46
  • Tapio Wilska (Finntroll) - 56
  • Ted Jensen (technicus) - 71
  • Ulf Theodor Schwadorf (The Vision Bleak) - 47
  • Ville Tuomi (Amorphis) - 53

Vandaag overleden:
  • Larry Wallis (Motörhead) - 2019
Review

Forcentury - Vanguard
Jaar van release: 2009
Label: Eigen beheer
Forcentury - Vanguard
Denemarken is nou niet bepaald het land waar we massaal de zon, zee en strand op gaan zoeken, maar op heavy metalgebied doet het met 5,5 miljoen inwoners helemaal niet slecht. Iedereen kent natuurlijk Mercyful Fate, Volbeat en Hatesphere. Sommigen zullen Artillery en Pyramaze nog wel kennen, en dan heeft ieder genre nog wel bands die een redelijke aanhang hebben.

Nu denk je dat Forcentury zich daar mooi tussen gaat worstelen. En eigenlijk is die gedachte niet zo heel gek, want als je naar Vanguard luistert, dan hoor je negen knappe songs. Ze zitten goed in elkaar, lekker gitaarwerk, goede productie die oudbollig noch te modern klinkt. Er is voldoende afwisseling en het klinkt origineel en dus reden genoeg om dit heavy metalplaatje 90 punten te geven.

Maar…
Johnn Thunder beschikt als zanger niet alleen over een vrij saaie stem, maar ook over geweldig accent. Het is verre van ‘majestic’, zoals de heren zelf zeggen. Het accent heeft als grappige bijwerking dat de teksten totaal anders geïntepreteerd worden. Rise Of The Machines wordt omgedoopt tot Rise Of My Sheets en zo kan ik wel nog wel een paar voorbeelden opnoemen. Het materiaal zelf is best sterk, maar dit is een typisch gevalletje, waarin de zanger voor flink wat minpunten zorgt. Aan de andere kant mag Forcentury best waardering vangen voor het feit dat iemand een album inzingt, in plaats op erg laffe wijze de plaat volblaffen met oersaaie grunts.

Tracklist:
1. Land of Mirrors
2. Thriugh the Eyes of Thunder
3. Speculator
4. Rise of the Machines
5. Bottom Line Zombies
6. Valhalla's Call
7. Love and Honour
8. Son of Poseiden
9. The Abyss

Score: 70 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 6 februari 2010

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.