Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit 2025?

1914 - 1916 (The Südtirol Offensive)
Amenra - Forlorn
Amon Amarth - We Rule The Waves
Arjen Anthony Lucassen - Our Final Song
Behemoth - The Shit Ov God
Coroner - Symmetry
Disturbed - I Will Not Break
Dream Theater - Midnight Messiah
Electric Callboy - Elevator Operator
Epica - Cross The Divide
Ghost - Satanized
Helloween - Universe (Gravity For Hearts)
Kreator & Britta Görtz - Tränenpalast
Linkin Park - Up From The Bottom
Lorna Shore - Oblivion
Mayhem - Weep For Nothing
Megadeth - Tipping Point
Paradise Lost - Silence Like The Grave
Poppy, Amy Lee & Courtney LaPlante - End Of You
Sabaton - Templars
Testament - Infanticide A.I.
Textures & Charlotte Wessels - At The Edge Of Winter
Till Lindemann - Und Die Engel Singen
Volbeat - By A Monster’s Hand
een ander nummer uit 2025, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 januari:
  • Colin of Arabia, Street Power, Cold Grip en Premonition
Kalender
Vandaag jarig:
  • Chris Barnes (Six Feet Under) - 58
  • Cozy Powell (Rainbow)† - 78
  • Daniel Schäfer (Boomerang) - 41
  • Dexter Holland (The Offspring) - 60
  • Evan Seinfeld (Biohazard) - 58
  • Jeroen Janssen (Consensus) - 40
  • Jori Grym (Vanguard) - 47
  • Marianne Faithfull† - 79
  • Martin Harb (Visions Of Atlantis) - 40
  • Mitja Harvilahti (Moonsorrow) - 46
  • Paolo Colavolpe (Destrage) - 41
  • Ray Thomas (The Moody Blues)† - 84
  • Rudy Lenners (Scorpions) - 73

Vandaag overleden:
  • Alexi Laiho (Children Of Bodom) - 2020
Review

Forcentury - Vanguard
Jaar van release: 2009
Label: Eigen beheer
Forcentury - Vanguard
Denemarken is nou niet bepaald het land waar we massaal de zon, zee en strand op gaan zoeken, maar op heavy metalgebied doet het met 5,5 miljoen inwoners helemaal niet slecht. Iedereen kent natuurlijk Mercyful Fate, Volbeat en Hatesphere. Sommigen zullen Artillery en Pyramaze nog wel kennen, en dan heeft ieder genre nog wel bands die een redelijke aanhang hebben.

Nu denk je dat Forcentury zich daar mooi tussen gaat worstelen. En eigenlijk is die gedachte niet zo heel gek, want als je naar Vanguard luistert, dan hoor je negen knappe songs. Ze zitten goed in elkaar, lekker gitaarwerk, goede productie die oudbollig noch te modern klinkt. Er is voldoende afwisseling en het klinkt origineel en dus reden genoeg om dit heavy metalplaatje 90 punten te geven.

Maar…
Johnn Thunder beschikt als zanger niet alleen over een vrij saaie stem, maar ook over geweldig accent. Het is verre van ‘majestic’, zoals de heren zelf zeggen. Het accent heeft als grappige bijwerking dat de teksten totaal anders geïntepreteerd worden. Rise Of The Machines wordt omgedoopt tot Rise Of My Sheets en zo kan ik wel nog wel een paar voorbeelden opnoemen. Het materiaal zelf is best sterk, maar dit is een typisch gevalletje, waarin de zanger voor flink wat minpunten zorgt. Aan de andere kant mag Forcentury best waardering vangen voor het feit dat iemand een album inzingt, in plaats op erg laffe wijze de plaat volblaffen met oersaaie grunts.

Tracklist:
1. Land of Mirrors
2. Thriugh the Eyes of Thunder
3. Speculator
4. Rise of the Machines
5. Bottom Line Zombies
6. Valhalla's Call
7. Love and Honour
8. Son of Poseiden
9. The Abyss

Score: 70 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 6 februari 2010

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.