Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Welke song bevat jouw favoriete gitaarsolo aller tijden?

Accept - Metal Heart
Alter Bridge - Blackbird
Black Sabbath - War Pigs
Dragonforce - Through The Fire And Flames
Guns N' Roses - November Rain
Iron Maiden - Powerslave
Jimi Hendrix Experience - All Along The Watchtower
Joe Satriani - Surfing With The Alien
Judas Priest - Painkiller
Led Zeppelin - Stairway To Heaven
Lynyrd Skynyrd - Free Bird
Mayhem - Freezing Moon
Megadeth - Hangar 18
Metallica - Fade To Black
Ozzy Osbourne - Crazy Train
Pantera - Floods
Pink Floyd - Comfortably Numb
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Rainbow - Stargazer
Slayer - Angel Of Death
Steve Vai - For The Love Of God
UFO - Rock Bottom
Van Halen - Eruption
Yngwie Malmsteen - Black Star
een andere rock- of metalsong, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 16-09-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam Zaars (Tribulation) - 38
  • Barry Hay (Golden Earring) - 78
  • Flood (producent) - 66
  • Jared MacEachern (Machine Head) - 46
  • Scott Asheton (The Stooges)† - 77

Vandaag overleden:
  • Elvis Presley - 1977
  • Jason Corsaro (producent) - 2017
  • Mac Tontoh (Osibisa) - 2010
  • Robert Johnson - 1938
Review

Far Beyond - Songs Of Hope And Sorrow
Jaar van release: 2009
Label: Eigen beheer

Far Beyond - Songs Of Hope And Sorrow

Na een periode van rust rondom Far Beyond, het éénmansproject van Eugen Dodenhoeft is, ligt hier een 4-track demo voor me. Deze mini-cd moet ergens begin dit jaar opgevolgd worden door een full-length, dus laten we eens kijken wat dit voorproefje daarop ons brengt.

Allereerst de complimenten voor het niveau. Als meneer Dodenhoeft inderdaad zelf alles heeft ingespeeld en ingezongen is hij best netjes bezig. Petje af. De cleane vocalen zijn van hoog niveau, de meerlaagse zang klinkt erg professioneel, maar ook de goed verstaanbare grunts glijden lekker de gehoorgang in. Het niveau van zijn songteksten daarentegen is ietwat aan de karige, goedkope, ja zelfs puberale kant. Maar voor wie weinig om teksten geeft is dat natuurlijk geen probleem.

Uiteraard zegt dit u, de kritische lezer, allemaal vrij weinig zonder genrebeschrijvingen en vergelijkingen. Enigszins kort door de bocht valt Far Beyond weg te zetten in het gothic hoekje. Hier en daar vinden we wat heavy invloeden terug. U hoort Orphanage, Morphia en After Forever (tja, Nederland is nou eenmaal goed vertegenwoordigd in dit hokje), maar dan sopraanloos, niet te bombastisch en vooral niet te moeilijk. Je mag rustig concluderen dat het allemaal lekker wegluistert.

Een plaat die je dus niet te vaak moet luisteren, want dan gaat ie vervelen. Maar gewoon voor zo af en toe lekker op de achtergrond is ie goed te pruimen. Hopelijk op de full-length wat meer experiment, maar zo niet dan is er ook zeker geen man over boord.

Tracklist:
1. My Way of Endless Grief
2. Awake
3. Hope and Sorrow
4. Tempus Fugit - Part I

Score: 77 / 100

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 10 januari 2010

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.