Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in januari 2026 werd uitgebracht?

Alter Bridge - Alter Bridge
Beyond The Black - Break The Silence
Bullet - Kickstarter
Crystal Lake - The Weight Of Sound
Edenbridge - Set The Dark On Fire
Ellende - Zerfall
Enshine - Elevation
Exxûl - Sealed Into None
For My Pain... - Buried Blue
Genus Ordinis Dei - The Land East Of Eden
Hällas - Panorama
Kreator - Krushers Of The World
Lionheart - Valley Of Death II
Marianas Rest - The Bereaved
Megadeth - Megadeth
Møl - Dreamcrush
Ov Sulfur - Endless
Poppy - Empty Hands
Soen - Reliance
Textures - Genotype
The Ruins Of Beverast - Tempelschlaf
Urne - Setting Fire To The Sky
Wildhunt - Aletheia
Zu - Ferrum Sidereum
een ander studio-album uit januari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 februari:
  • Counterparts, Sunami, One Step Closer en God Complex
  • The Callous Daoboys
  • 5 februari:
  • Mayhem, Marduk en Immolation
  • 6 februari:
  • Beyond The Black
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Mayhem en Immolation
  • Paradise Lost
  • 7 februari:
  • Burning Witches en Hammer King
  • Drachten Deathfest
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • Metal Battle Voorronde Gelderland
  • MidWinter Prog Festival
  • Royal Republic
  • 8 februari:
  • Folk Metal Fest
  • 10 februari:
  • Deftones, Denzel Curry en Drug Church
  • Elderwind en Cân Bardd
  • Ho99o9 en N8Noface
Geen concerten bekend voor 04-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alice Cooper - 78
  • Bill Ham (producent)† - 89
  • Daniel Freyberg (Naildown) - 44
  • Doug Piercy (Heathen) - 65
  • Henry Bogdan (Helmet) - 65
  • Marc Charron (Exciter) - 51
  • Nick Raskulinecz (producent) - 56
  • Noodles (The Offspring) - 63
  • Phil Ehart (Kansas) - 75
  • Robert Jan Stips (The Nits) - 76
  • Sven-Erik "Maniac" Kristiansen (Mayhem) - 57

Vandaag overleden:
  • Lux Interior (The Cramps) - 2009
Review

Melojustice - Radiovision
Jaar van release: 2009
Label: Eigen beheer

Melojustice - Radiovision

Soms kom ik nog wel eens aan albums die ik nooit te horen zou hebben gekregen als mijn ouders of vrienden niet zo aardig zouden zijn beginnende acts te steunen. Zo ook de Nederlandse rockband Melojustice, die op hun tweede album Radiovison een sterk staaltje gevarieerde oldschool rock laten horen en daar best wat aandacht voor verdienen.

Melojustice klinkt als een band die je op een zeer gezellige avond in de kroeg hebt mogen aanschouwen. Het soort avond waar je in eerste instantie met een groep aan tafel zat, maar na verloop van tijd toch opstond om jezelf dichter naar het podium te bewegen en te genieten van de muziek terwijl je bij jezelf probeerde uit te vogelen waar deze band nu precies mee te vergelijken valt. De band tapt in ieder geval uit verscheidene vaatjes: soms grunge (Might Be Wrong en Homeless) op andere momenten meer jaren 70 rock (Perfect Day) tot zelfs Jethro Tull achtige folkrock (You’re Mine).

Zanger Jean-Paul heeft een stemgeluid dat het midden houdt tussen Neil Young en Ed Kowalczyk (live). Niet altijd even krachtig, maar wel mooi expressief, iets wat tijdens de meer melodieuze nummers verreweg het beste naar boven komt. De hardere nummers als het punkachtige Black Beach lijden ietwat onder de matige productie van de elektrische gitaar, die op de achtergrond een vervelend zoemende klank produceert en in de solo’s veel te schel staat afgesteld. Persoonlijk trekken de softere nummers als Good-bye My Friend me een stuk meer, omdat ze simpelweg een stuk spannender zijn om naar te luisteren en de zang hier veel beter tot zijn recht komt.

Afgezien van mijn kritiek op de productie en mijn voorkeur voor de zachtere kant over de stevige nummers, is Radiovision toch zeker een erg sympathiek album te noemen wat de gezellige kroegensfeer met groots gemak in je huiskamer brengt. Er is een hoop potentie aanwezig en met een betere mix zal dit zeker nog beter tot uiting gaan komen.

Tracklist:
1. Lovesong
2. Might Be Wrong
3. Life I’m Living
4. Perfect Day
5. You’re Mine
6. Homeless
7. Dreaming
8. Black Beach
9. You’re All That I Want
10. Good-bye My Friend
11. Day By Day

Score: 74 / 100

Reviewer: Lennert
Toegevoegd: 25 november 2009

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.