Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rapmetal- of raprocksong ooit?

Anthrax & Public Enemy - Bring The Noise
Beastie Boys - Fight For Your Right
Bloodhound Gang - Fire Water Burn
Body Count - Cop Killer
Clawfinger - Nigger
Deftones - Back To School (Mini Maggit)
Dog Eat Dog - No Fronts
Faith No More - Epic
Falling In Reverse - Popular Monster
Helmet & House Of Pain - Just Another Victim
Hollywood Undead - Undead
Kid Rock - Bawitdaba
Korn - Got The Life
Limp Bizkit - Break Stuff
Linkin Park - In The End
P.O.D. - Youth Of The Nation
Papa Roach - Last Resort
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Red Hot Chili Peppers - By The Way
Run-DMC & Aerosmith - Walk This Way
Saliva - Click Click Boom
Skindred - Nobody
Slipknot - Wait And Bleed
Urban Dance Squad - Demagogue
een ander nummer, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 september:
  • Pyrrhon en Devoid Of Thought
  • Raven
  • 9 september:
  • Raven
  • 10 september:
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 11 september:
  • Baroeg Open Air
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • Fool's Game, Last Wishes en Malignant Methods
  • Grind Over Helmond met Metrorrhagia, Sarcophagia, Forced Entry en Gastritis
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 12 september:
  • Baroeg Open Air
  • Havok, Blood Red Throne, Xonor en Eradikated
  • Metal yoga
  • The Red Baron & His Flying Circus en Bonebag Alley
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • Wildman Metal Fest
  • 13 september:
  • Atomic Aggressor en Ectovoid
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • RVH Project
  • Sigh en Devil Master
    8 oktober:
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • The Amity Affliction, Silent Planet, Varials en Orthodox
Kalender
Vandaag jarig:
  • André Silva (Shadowsphere) - 45
  • Benjamin Orr (The Cars)† - 79
  • Chuck Plotkin (producent) - 84
  • Heikki Saari (Norther) - 42
  • Ingar Amlien (Conception) - 63
  • Jacek Hiro (Decapitated) - 46
  • Jay Weinberg (Slipknot) - 36
  • Jeff (Carnal Lust) - 54
  • Jokke (Jokke Og Valentinerne)† - 62
  • Kobi Farhi (Orphaned Land) - 51
  • Marcus Siepen (Blind Guardian) - 58
  • Michael Lardie (Great White) - 68
  • Mick Brown (Dokken) - 70
  • Rafael "Rafa" Yugueros (Darksun) - 49
  • Rainbow (The Birthday Massacre) - 48
  • Troy Sanders (Mastodon) - 53
Review

Kudra Mata - Legacy Of Persistence
Jaar van release: 2009
Label: Eigen beheer
Kudra Mata - Legacy Of Persistence
Kudra Mata is een rijzende ster in de vaderlandse metalscene. De band is nog relatief jong, maar mocht al openen voor bands als Walls Of Jericho, Caliban, Volbeat en Textures. En dan kan je al aardig wat. Na een eerdere demo uit 2006 bracht de Overijsselse band afgelopen zomer de EP Legacy Of Persistence uit. Het metalcorekwartet laat hiermee zien dat het behoorlijk veel potentie heeft, maar ook dat ze er nog niet zijn.

Eerlijk is eerlijk, de band weet wel hoe je een cd’tje moet presenteren. Ondanks dat dit ‘slechts’ een EP is, wordt het wel in een fraaie digipack voorgeschoteld. En als dat nog niet genoeg is deze plaat gemixt door Michiel Toenink (Napalm Death, Terror) en gemasterd door Göran Finnberg (In Flames, The Haunted). Grote namen en dat is ook terug te horen. Het is erg lekker geproduceerd, waardoor de muziek goed naar voren komt en je het tot in de kleinste details kan ontleden. Muziekinhoudelijk zegt dat natuurlijk nog weinig, maar ze hebben al de juiste connecties voor wat later werk.

Maar goed, de muziek dan. Het geheel doet erg Zweeds aan. De snelle gedeelten hebben een duidelijke melodieuze insteek. Deze worden afgewisseld met lompe breaks en strakke riffs. Vocaal worden (zoals gebruikelijk) screams en diepe grunts op de tel nauwkeurig met elkaar afgewisseld. Het klinkt leuk, maar mist hier en daar toch de nodige diepgang. Talent is er in overvloed, maar ik heb het gevoel dat de band nog een beetje een eigen geluid aan het zoeken is. Dat is eigenlijk jammer. Toch laat Kudra Mata behoorlijke potentie horen. Ik heb het gevoel dat ze het toch ver kunnen schoppen.

Kortom: een band die een mooie toekomst tegemoet mag zien, maar ook nog veel werk zal moeten verrichten om te mogen promoveren naar de Nederlandse metal-eredivisie. Ze doen er goed aan om binnenkort plannen te maken voor een langspeler. Dat zal hun echte examen worden.

Tracklist:
1. Unconventional War
2. Survival Is A Burden
3. Top Of The Foodchain
4. Self-Indulgence
5. Hellfire
6. Tomorrow Comes Anew

Reviewer: Matthijs
Toegevoegd: 18 oktober 2009

Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.