Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2026 werd uitgebracht?

A.A. Williams - Solstice
Amberian Dawn - Temptation's Gates
August Burns Red - Season Of Surrender
Converge - Hum Of Hurt
Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
Edu Falaschi - Mi'raj
Einherjer - Lifeblood
Evanescence - Sanctuary
Evergrey - Architects Of A New Weave
Fires In The Distance - Circadian Promise
Khemmis - Khemmis
Lex Legion - Lex Legion
Masterplan - Metalmorphosis
Muse - The Wow! Signal
Nargaroth - Apocalyptic Steel
Nunslaughter - Satanic Chaos Legions
Slift - Fantasia
Speedslut - Cimbrian Rites
Stormkeep - The Nocturnes Of Iswylm
Tarja - Frisson Noir
The Pretty Reckless - Dear God
Walg - VI
Warning - Rituals Of Shame
Yes - Aurora
een ander studio-album uit juni 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 juli:
  • Uada
  • Masacre en Dauthuz
  • 9 juli:
  • Floor Jansen
  • Vindicta
  • 10 juli:
  • Bospop festival
  • Vindicta
  • 11 juli:
  • Biohazard en Sworn Enemy
  • Bospop festival
  • Wade Black's 35 Years Of Metal
  • 12 juli:
  • Bospop festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andréa Meyer-Haugen (Nebelhexë)† - 57
  • David Readman (Pink Cream 69) - 56
  • Demonaz (Immortal) - 56
  • Graham Oliver (Saxon) - 74
  • Robert Heaton (New Model Army)† - 65
Review

Apocrypha - The Summit Of Creation
Jaar van release: 2006
Label: Eigen beheer
Apocrypha - The Summit Of Creation
The Summit Of Creation is de debuutcd van het uit Nederland afkomstige Apocrypha. De band speelt een melodische vorm van black metal die duidelijk raakvlakken heeft met Dimmu Borgir en in zeer sterke mate met het ter ziele gegane en wellicht vrij onbekende Inger Indolia (eveneens uit Nederland).

Compositorisch zit The Summit Of Creation bijzonder goed in mekaar. De nummers zijn met veel liefde voor detail uitgewerkt en lekker afwisselend. Bovendien liggen ze prima in het gehoor en zijn ze goed te consumeren. Zanger Manoloxx heeft hierbij ook een goede en smerige maar duidelijke strot die bij vlagen wordt afgewisseld met de cleane vocalen van keyboarder Rudi. De productie is bijzonder helder en transparant. Hierdoor klinkt het soms wellicht wat klinisch, maar komen alle facetten van de muziek goed uit de verf. Het totaalplaatje wordt helemaal afgemaakt door de werkelijk erg mooie vormgeving van de cd waar gitarist Bart voor verantwoordelijk is.

Het aparte gevoel dat ik bij The Summit Of Creation heb is dat het, hoewel het modern klinkt, ik het een beetje ouderwets vind klinken bij vlagen. Als de band dit namelijk in 1999 uitgebracht had, stond Nuclear Blast waarschijnlijk binnen de kortste keren aan de deur met een vet contract. Dit doet echter niet af aan de kwaliteit van de band: wie houdt van een pot goed geproduceerde en bijzonder melodische black metal plaat moet zeker The Summit Of Creation in huis halen.

Tracklist:
1. The Summit Of Creation
2. Baian Kara Ula
3. Brittle Soul Lost
4. Attempting To Unify Chaos
5. Rejoicing The Utter Black Bittterness
6. Withering Scorn Collision
7. All Shall Perish
8. Conviction

Score: 80 / 100

Reviewer: Jan
Toegevoegd: 4 april 2007

Meer Apocrypha:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.