Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
Geen concerten bekend voor 23-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brad Whitford (Aerosmith) - 74
  • Chris Vrenna (Marilyn Manson) - 59
  • John Norum (Europe) - 62
  • Lee Pomeroy (Headspace) - 59
  • Michael Wilton (Queensrÿche) - 64
  • Paul Garabed (Kimaera) - 46
  • Paul O'Neill (Trans-Siberian Orchestra)† - 70
  • Rami Erich Martin Keränen (Dreamtale) - 52
Review

Beaverstore - Rock 'n Death
Jaar van release: 2006
Label: Eigen beheer
Beaverstore - Rock 'n Death
Waarde lezer, let op mijn woorden, want oude tijden vieren een nieuw leven. Nee, de gulden rinkelt slechts nog aan halssieraden en oorbellen (en in mijn oude broekzakken daar ik in 2002 te lui ben geweest om m'n resterend geldgoed in te wisselen), maar op muzikaal gebied herleven de klanken van Rock 'n Roll. En ja, we hebben het ook nog steeds over metal.

Als het aan de jongens van Beaverstore ligt in ieder geval wel. Deze kersverse band van eigen bodem komt deze zomer met een wel hele opmerkelijke versie van de gouwe ouwe deathmetal - Rock 'n Death. En ja, zoals deze betiteling al doet vermoeden hebben we hier inderdaad te maken met deathmetal, al zwemmend in een diepe poel van aanstekelijke noten der Rock 'n Roll. Het wordt in metalland steeds creatiever. Kenden we The Crown al van Death 'n Roll, dan hebben we nu Beaverstore voor Rock 'n Death.

De eerste demo, gelijknamig aan het muzikale genre, is nu in omloop. Goede timing, daar de rokjes nu het zwierigst zijn, de stemming veelal zonnig en de muzikale voorkeur diverser dan tijdens de grimme, grijze winterdagen. Dus vullen de swingende klanken van de alom bekende Rock 'n Roll-formule de hete vertrekken, auto's en caravans, aangesterkt door een ferme grunt en beukdrums.
Voor een demo klinkt dit 5 nummers tellende schijfje beslist niet slecht. De productie is wat dof, van mij had het frisser en een tikkie harder gemogen. Knallen met die hap. Maar buiten dat mag deze vertoning er zeer zeker zijn. Evenals de nummers, waarvan Fight Finding Reality in mijn ogen met kop en schouders boven de rest uitsteekt. Een sterk nummer vol wervelende muziek, windse snelheid en onvervalste metalkracht.
Overigens is Rock 'n Roll niet het enige dat u terug kunt horen in de metal van Beaverstore. Ook Black Sabbath lijkt een duit in het zakje te doen, getuige om te beginnen al het intro van Phill Will Kill. Overigens is dit nummer een welkom mid-tempo exemplaar, zo tussen het muzikale gevlieg door.

Daarmee kom ik meteen op mijn enige kritiekpunt jegens deze soundbenadering. Aan originaliteit ontbreekt het Beaverstore niet, en pit mag er ook wezen. Maar waar de band in mijn ogen voor moet waken, is dat een nader uit te komen full-length, waar meer dan 5 nummers op zullen staan, voldoende afwisseling bevat voor meerdere aandachtvolle luisterbeurten, zonder dat de muziek na enkele nummers al hetzelfde gaat klinken en de luisteraar de cd op de automatische piloot afwerkt. Dit is een gegeven waar meer experimentele bands mee kampen, overigens, dus het zal mij benieuwen waar Beaverstore ons in de toekomst mee gaat verrassen.

Vooralsnog is deze demo een melig doch prettig middel om het beukgeweld kort te breken voor metalse uitbundigheid. Dus, waarde lezer, plant een verkuif op uw kopf, haal uw pofrok van tussen de motten en de ballen, en gaan met de banaan!

Tracklist:
1. Kick Off - The Unknown
2. Fight Finding Reallity
3. Flash Back
4. Phill Will Kill
5. Misanthropic Forest

Score: 72 / 100

Reviewer: Lana
Toegevoegd: 6 juli 2006

Meer Beaverstore:

Beaverstore - Rock 'n Death
Reactie van miss punk op 28-01-2008 om 12:54u
Score: 100 / 100

één van de betere bands van nederland!

petje af voor de gitarist!

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.