Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalband uit het Afrikaanse continent?

Abu Lahab [Marokko]
Amanaz [Zambia]
Arka'n Asrafokor [Togo]
Constellatia [Zuid-Afrika]
Crescent [Egypte]
Duma [Oeganda/Kenia]
Freedom's Children [Zuid-Afrika]
Lycopolis [Egypte]
Mdou Moctar [Niger]
Myrath [Tunesië]
Ngozi Family [Zambia]
Nishaiar [Ethiopië]
Odious [Egypte]
Ofege [Nigeria]
Overthrust [Botswana]
Seether [Zuid-Afrika]
Skinflint [Botswana]
Songhoy Blues [Mali]
Suck [Zuid-Afrika]
Tamikrest [Mali]
Vulvodynia [Zuid-Afrika]
Wildernessking [Zuid-Afrika]
Witch [Zambia]
Wrust [Botswana]
een andere band uit Afrika

[ Uitslag | Enquêtes ]

    21 juni:
  • Ankor
  • Faetooth
  • Graspop Metal Meeting
  • Neal Morse (akoestisch)
  • Sunn O))) en Natasa Grujovic & Steve Moore
  • The Exploited en Skroetbalg
  • 22 juni:
  • Alter Bridge
  • Tom Morello en James And The Cold Gun
  • Uncle Acid & the Deadbeats en Rezn
  • 23 juni:
  • Agnostic Front en Lies!
  • Black Veil Brides
  • Immortal Disfigurement en Gutrectomy
  • 24 juni:
  • A Perfect Circle
  • Gaerea
  • Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs en Maha
  • Possesssed en The Heritance
  • 25 juni:
  • Eyehategod en Dwarves
  • Jera On Air
  • Sunn O)))
  • 26 juni:
  • Jera On Air
  • Walg en Griis
  • 27 juni:
  • Aeveris, The Dirty Scums, Promise Down, Signs Of Algorithm en Powerslave
  • Jera On Air
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrea Garavaglia (Mesmerize) - 54
  • Anette Olzon (Nightwish) - 55
  • Arild Christensen (The Sins Of Thy Beloved) - 50
  • Brandon Flowers (The Killers) - 45
  • Don Airey (Deep Purple) - 78
  • Frederik Ehmke (Blind Guardian) - 48
  • Joey Kramer (Aerosmith) - 76
  • John Mitchell (Arena) - 53
  • Louiche Mayorga (Suicidal Tendencies) - 63
  • Mark Brzezicki (Big Country) - 69
  • Matteo Di Gioia (Destrage) - 41
  • Mike Einziger (Incubus) - 50
  • Oscar Lecina (Hapax) - 52
  • Pasi Ristolainen (Dreamtale) - 56
  • Ray Davies (The Kinks) - 82
  • Sascha Konietzko (KMFDM) - 65

Vandaag overleden:
  • John Lee Hooker - 2001
Review

Dysrhythmia - Barriers and Passages
Jaar van release: 2006
Label: Relapse Records
Dysrhythmia - Barriers and Passages
Drie jaar na het redelijk interessante ‘Pretest’ album komt het compleet instrumentale trio Dysrhythmia met ‘Barriers and Passages’ op de proppen. Voorzien van een nieuwe bassist, die ook in Behold.. the Arctopus speelt, gaat men verder waar men met het eerder genoemde album is gestopt. Het maken van vrij freaky rock/metal met uitstapjes naar de jazz en fusion die bol staat van de tempowisselingen en onmogelijke breaks.

Het probleem van het vorige album was dat het, ondanks het erg imposante spelniveau van de heren, halverwege de cd behoorlijk begon te vervelen. Dit kwam enerzijds door de wat vlakke en iele productie maar ook door het gebrek aan interessant songmateriaal om bijna een uur lang te kunnen blijven boeien. Anderzijds was ook het gebrek aan zang debet hieraan. Op ‘Barriers and Passages’ is de productie (verzorgd door Matt Bisi die eerder oa. Sonic Youth en Helmet onder handen heeft genomen) ietwat verbeterd, maar het zou wat mij betreft nog veel vetter kunnen en moeten om echt te knallen. Gebleven zijn de energieke, freaky en soms spastisch aandoende nummers die zoals gezegd vol staan van de breaks, tempowisseling, polyritmes en noem alle ‘muzikantentermen’ maar op. Doordat de nummers ditmaal iets coherenter van opzet zijn is het geheel interessanter om naar te luisteren dan de voorganger al slaat de ‘techniekvermoeidheid’ bij mij zo tegen het eind van het album wel weer een beetje toe. Want dat dit echte luister muziek is, en niet iets dat je even op de achtergrond aanzet, staat als een paal boven water.

Ondanks dat ik persoonlijk na verloop van tijd toch de zang weer een beetje begin te missen denk ik dat liefhebbers van bijvoorbeeld Sonic Youth, Helmet, Fugazi, maar ook liefhebbers van postrockbands als Pelican en techniekfreaks hier zeker wat van hun gading zullen vinden. Volgens de biografie komen ze in het najaar van 2006 naar Europa, gaat dat zien zou ik zeggen, want vooral live schijnt dit een belevenis te zijn. Op album weet men mij helaas nog niet helemaal te overtuigen.

Tracklist:
1. Pulsar
2. Appeared At First
3. Bypass The Solenoid
4. An Ally To Comprehension
5. Seal/Breaker/Void
6. Kamma Niyama
7. Sleep Decayer
8. Bus: Terminal
9. Luminous
10. Will The Spirit Prevail?

Score: 75 / 100

Reviewer: Armand
Toegevoegd: 26 april 2006

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.