Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album van 2025 uit de Benelux?

Anger Machine - Human Error
Arjen Anthony Lucassen - Songs No One Will Hear
Bark - The Time Has Come
Black Knight - The Tower
Blackbriar - A Thousand Little Deaths
Cryptosis - Celestial Death
Defacement - Doomed
Enthroned - Ashspawn
Epica - Aspiral
Graceless - Icons Of Ruin
Grafjammer - De Tyfus, De Teerling
Grey Aura - Zwart Vierkant: Slotstuk
Hellevaerder - Fakkeldragers
Hemelbestormer - The Radiant Veil
Highway Chile - Rat Race
Martyr - Dark Believer
Mass Deception - Resurrections
Psychonaut - World Maker
Skaldgrim - In The Shadow Of Darkness
Svartsyn - Vortex Of The Destroyer
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Walg - V
Winterblind - Ego
Wolvennest - Procession
een andere langspeler uit de Benelux, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 januari:
  • Cryptopsy, 200 Stab Wounds, Inferi en Corpse Pile
  • Malphas, Drôvich en Verwilderd
  • The Answer Lies In The Black Void, The Fifth Alliance en Ineptitude
Kalender
Vandaag jarig:
  • Jason Thirsk (Pennywise)† - 58
  • Josh Freese (The Vandals) - 53
  • Mac Tontoh (Osibisa)† - 85
  • Matti Aikio (Silentium) - 50
  • Noel Redding (The Jimi Hendrix Experience)† - 80
  • Rui Neves (Shadowsphere) - 53
  • Stix Zadinia (Steel Panther) - 56
  • Tomas Freden (Beyond Twilight) - 61
  • Tuomas Holopainen (Nightwish) - 49

Vandaag overleden:
  • Christian Namour (Patrick Rondat) - 2001
  • Phil Hines (Repulsion) - 2006
  • Vic Chesnutt - 2009
Review

Archa - The First Revelation
Jaar van release: 2005
Label: Eigen beheer
Archa - The First Revelation
The First Revelation is – zoals de titel al doet vermoeden – het eerste openbare wapenfeit van de Nederlandse black metalband Archa. Zelf geven de heren aan vooral beïnvloed te zijn door bands als Anorexia Nervosa, Emperor, Devil Doll en Vreid, maar dit geeft wellicht een vertekend beeld van de muziek van dit drietal. De black metal die de heren tentoonspreiden op The First Revelation klinkt namelijk primitief en redelijk krachtig, maar vertoont weinig gelijkenissen met de decadente, theatrale sound van bands als Anorexia Nervosa en Emperor.

Het is duidelijk te horen aan de geluidskwaliteit dat we hier nog met een demo te doen hebben. De zang en de drums liggen namelijk een beetje bedolven onder het gitaargeluid, maar gelukkig weet de band een vrij krachtig geluid te produceren. Wat ik wel jammer vind, is dat het geluid tussen de nummers niet coherent is. Zo moet de volumeknop na opener Opus III flink teruggedraaid worden, aangezien het hieropvolgende Opus II een stuk harder is opgenomen. Door dit soort zaken komt The First Revelation nog een beetje rommelig over, maar de nummers zelf tonen voldoende potentieel. Nummers als Opus II en Opus V zitten namelijk gewoon prima in elkaar en laten zien dat deze band niet de zoveelste Darkthrone-kloon is.

Gezien de ziekte van gitarist J, zal de band momenteel geen optredens geven en slechts mondjesmaat aan nieuw materiaal werken. Laten we hopen dat deze situatie slechts van korte duur is, want met een geschikt undergroundlabel achter de band, is Archa zeker in staat enkele goede albums af te leveren in de toekomst. De (soms nog ietwat wankele, maar overtuigende) basis is gelegd met The First Revelation.

Tracklist:
1. Opus III
2. Opus II
3. Opus V
4. Foresight and Reflections
5. Opus IV
6. Opus VIII

Score: 70 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 12 maart 2006

Archa - The First Revelation
Reactie van Peter op 15-03-2006 om 16:29u
Score: 80 / 100

mooi werk gasten! we hopen inderdaad op het afmaken van het volledige album, en uiteraard een live performance, greets, Peter (Hydra)

Archa - The First Revelation
Reactie van Nergal op 19-03-2006 om 18:52u
Score: 50 / 100

ben benieuwd naar de schijf

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.