Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Vind jij Knocked Loose een goede vervanger voor Twisted Sister op Graspop?

Ja, ik vind het zelfs een verbetering
Ja, ik vind beide bands gelijkwaardig
Nee, al vind ik Knocked Loose ook best leuk
Nee, al vertrouw ik er op dat er niets beter beschikbaar was
Nee, ik vind het een waardeloze vervanging
Ach, maakt mij niet uit, ik zou geen van beide gaan bekijken
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    21 februari:
  • Dordrecht Metal Fest
  • Megalomaniacs, Beyond Cruelty en Grofvuil
  • Napalm Death, Whiplash, Varukers en Dopelord
  • 22 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
    21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
Kalender
Vandaag jarig:
  • Attila Wéber (Ossian) - 58
  • Berno Paulsson (producent) - 71
  • Dirk Assmuth (Angel Dust) - 61
  • Floor Jansen (Nightwish) - 45
  • Gérard Gentil (fotograaf) - 82
  • Heri Joensen (Tyr) - 53
  • Paul Newton (Uriah Heep) - 78
  • Randy Blythe (Lamb Of God) - 55
  • Randy Rampage (Annihilator)† - 66

Vandaag overleden:
  • Bruce Sinofsky (regisseur) - 2015
  • Piotr Grudziński (Riverside) - 2016
Review

Aleph - In Tenebra
Jaar van release: 2005
Label: Eigen beheer
Aleph - In Tenebra
Het Italiaanse Aleph bestaat al sinds 1998, maar was op niet meer dan een enkele demo en wat compilaties te horen. Waarschijnlijk is dat de reden dat dit kwintet tot nu toe vooral in Italië optrad en zelden tot nooit buiten de grenzen van het Apennijnse Schiereiland terug te vinden was. Misschien komt daar verandering in nu eindelijk het full-length debuut ‘In Tenebra’ verkrijgbaar is.

Op ‘In Tenebra’ zijn invloeden uit diverse genres terug te horen. Van heavy en thrash metal tot gothic en van progressief tot zelfs jazz. Muzikaal is soms een vergelijking met Slayer te maken (luister maar eens naar ‘Unfaithful’), maar vaker vertoont men gelijkenissen met Opeth. Ook Aleph weet lange, sferische nummers te componeren, met veel onheilspellende keyboardgeluiden, gesproken stukken tekst, enorme tempoversnellingen - met uitstekend werk van gitarist Lorenzo Fugazza die de boel flink aanjaagt - en soms wel minutenlange instrumentale passages. De duistere zang heeft wel wat weg van My Dying Bride en Moonspell, waarbij moet worden opgemerkt dat de Engelse uitspraak van zanger Dave Battaglia niet geheel feilloos is.

Zowel muzikaal als productioneel is er absoluut niks mis met ‘In Tenebra’. Dit mag opmerkelijk genoemd worden, omdat het zonder de hulp van een platenlabel in elkaar gedraaid is. De zang verveeld mij af en toe, wellicht omdat er iets te veel gesproken stukken tekst voorbij komen. Hoe dan ook, Aleph heeft met ‘In Tenebra’ een buitengewoon degelijke fundering gelegd om een groter publiek te bereiken en waarschijnlijk krijgt men nu eindelijk de kans om hun geluk elders in Europa te beproeven.

Tracklist:
1. The Fallen
2. Unfaithful
3. Depths
4. Mother Of All Nightmares
5. In Tenebra
6. The Fallen (native lyrics)
7. Acid Tears

Score: 78 / 100

Reviewer: Edo
Toegevoegd: 25 februari 2006

Meer Aleph:

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.