Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver de meest gave act die op de affiche van Pitfest heeft gestaan?

1914
Aborted
Amenra
Asphyx
At The Gates
Autopsy
Bloodbath
Cradle Of Filth
D.R.I.
Dog Eat Dog
Exhumed
Gaerea
God Dethroned
Hatebreed
Marduk
Mayhem
Napalm Death
Peter Pan Speedrock
Sodom
Terror
Toy Dolls
Vader
Venom
Voivod
een andere act, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 april:
  • Masterplan
  • Parkour, Vidarr en Waxing Crescent
  • 24 april:
  • Blaze Bayley
  • Cardiac Arrest, Cadaveric Incubation, Warp Chamber en Degraved
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Joe Bonamassa
  • Karnivool en Intervals
  • Masterplan
  • Monkey3 en Mars Red Sky
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Suicidal Angels en Warsenal
  • Undergang en Corpus Offal
  • 25 april:
  • Masterplan en Angelic Forces
  • Officiële opening Baroeg
  • Player en Anger Machine
  • Sanctuary en Martyr
  • Wytch Hazel en Phantom Spell
  • 26 april:
  • Demoncy, Ares Kingdom en Kerberos
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio-Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Royal Rawk
  • 27 april:
  • Hard Op Koningsdag
  • Willemsfest 2026
  • 28 april:
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
    22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Nyström (Katatonia) - 51
  • Casey Orr (Beefcake The Mighty) (Gwar) - 61
  • David Vincent (Morbid Angel) - 61
  • Fletcher Dragge (Pennywise) - 60
  • Frank Thorwart (Tankard) - 59
  • Jack Nitzsche (The Rolling Stones)† - 89
  • Jeff "Mantas" Dunn (Venom) - 65
  • Mark Davis (Ugly Kid Joe) - 62
  • Mika Horiuchi (Falling In Reverse) - 40
  • Shavo Odadjian (System Of A Down) - 52
  • Vidar Helseth (Blood Red Throne) - 47
  • Vitaly Belobritsky (Psilocybe Larvae) - 52

Vandaag overleden:
  • Carl Albert (Vicious Rumors) - 1995
Review

Aleph - In Tenebra
Jaar van release: 2005
Label: Eigen beheer
Aleph - In Tenebra
Het Italiaanse Aleph bestaat al sinds 1998, maar was op niet meer dan een enkele demo en wat compilaties te horen. Waarschijnlijk is dat de reden dat dit kwintet tot nu toe vooral in Italië optrad en zelden tot nooit buiten de grenzen van het Apennijnse Schiereiland terug te vinden was. Misschien komt daar verandering in nu eindelijk het full-length debuut ‘In Tenebra’ verkrijgbaar is.

Op ‘In Tenebra’ zijn invloeden uit diverse genres terug te horen. Van heavy en thrash metal tot gothic en van progressief tot zelfs jazz. Muzikaal is soms een vergelijking met Slayer te maken (luister maar eens naar ‘Unfaithful’), maar vaker vertoont men gelijkenissen met Opeth. Ook Aleph weet lange, sferische nummers te componeren, met veel onheilspellende keyboardgeluiden, gesproken stukken tekst, enorme tempoversnellingen - met uitstekend werk van gitarist Lorenzo Fugazza die de boel flink aanjaagt - en soms wel minutenlange instrumentale passages. De duistere zang heeft wel wat weg van My Dying Bride en Moonspell, waarbij moet worden opgemerkt dat de Engelse uitspraak van zanger Dave Battaglia niet geheel feilloos is.

Zowel muzikaal als productioneel is er absoluut niks mis met ‘In Tenebra’. Dit mag opmerkelijk genoemd worden, omdat het zonder de hulp van een platenlabel in elkaar gedraaid is. De zang verveeld mij af en toe, wellicht omdat er iets te veel gesproken stukken tekst voorbij komen. Hoe dan ook, Aleph heeft met ‘In Tenebra’ een buitengewoon degelijke fundering gelegd om een groter publiek te bereiken en waarschijnlijk krijgt men nu eindelijk de kans om hun geluk elders in Europa te beproeven.

Tracklist:
1. The Fallen
2. Unfaithful
3. Depths
4. Mother Of All Nightmares
5. In Tenebra
6. The Fallen (native lyrics)
7. Acid Tears

Score: 78 / 100

Reviewer: Edo
Toegevoegd: 25 februari 2006

Meer Aleph:

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.