Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver de meest gave act die op de affiche van Pitfest heeft gestaan?

1914
Aborted
Amenra
Asphyx
At The Gates
Autopsy
Bloodbath
Cradle Of Filth
D.R.I.
Dog Eat Dog
Exhumed
Gaerea
God Dethroned
Hatebreed
Marduk
Mayhem
Napalm Death
Peter Pan Speedrock
Sodom
Terror
Toy Dolls
Vader
Venom
Voivod
een andere act, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 april:
  • Masterplan
  • Parkour, Vidarr en Waxing Crescent
  • 24 april:
  • Blaze Bayley
  • Cardiac Arrest, Cadaveric Incubation, Warp Chamber en Degraved
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Joe Bonamassa
  • Karnivool en Intervals
  • Masterplan
  • Monkey3 en Mars Red Sky
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Suicidal Angels en Warsenal
  • Undergang en Corpus Offal
  • 25 april:
  • Masterplan en Angelic Forces
  • Officiële opening Baroeg
  • Player en Anger Machine
  • Sanctuary en Martyr
  • Wytch Hazel en Phantom Spell
  • 26 april:
  • Demoncy, Ares Kingdom en Kerberos
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio-Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Royal Rawk
Kalender
Vandaag jarig:
  • Artyom (Infected) - 41
  • Brian Holmes (Gates Of Winter) - 42
  • Danny Mommens (Vive La Fête) - 53
  • Eugene Simone (Eldritch) - 56
  • Jamie Smith (Borealis) - 39
  • Ken Scott (producent) - 79
  • Kenneth Kapstad (Thorns) - 47
  • Louie Kouvaris (Riot)† - 72
  • Magnus Carlsson (regisseur) - 61
  • Miguel Trapezaris (Winter's Verge) - 43
  • Mike Portnoy (Dream Theater) - 59
  • Mikey Welsh (Weezer)† - 55
  • Ralph Salati (Destrage) - 39
  • Richard "Ricardo" Chuat (Kronos) - 49

Vandaag overleden:
  • Matt LaPorte (Jon Oliva's Pain) - 2011
Review

Agankast - Dance Of The Dead
Jaar van release: 2005
Label: Eigen beheer
Agankast - Dance Of The Dead
‘Dance Of The Dead’ is een dubieus schijfje. Dit debuut van het Schotse Agankast heeft een zeer matige productie en bevat een rammelende samenvatting van wat er op metalgebied begin jaren ‘80 uitkwam. Stel je een mix voor van primitieve NWOBHM gespeeld door matige muzikanten, Venom, de eerste Metallica elpee en Celtic Frost. Kortom, Goddess Of Desire zonder humor en bijhorende show.

Het brein achter deze band is Rob Matthew Redhead die ooit de gitaar hanteerde bij de heavy/thrash metalband Atomkraft toen hij een jaartje of zestien was. Mama was hier echter niet tevreden mee en Rob ging terug naar school en liet zijn gitaar jaren stofhappen op zolder. Samen met wat onbekende en jongere muzikanten richtte hij nu dan maar Agankast op en daar zit het probleem. De drummer bijvoorbeeld is een groot fan van Cradle Of Filth en Slipknot en de jaren ’80 interesseert hem naar eigen zeggen niet echt. Zodoende verzand dit album in allerlei substijlen en heb ik geen idee waar deze band heen wil.

Het pijnlijkst zijn dan ook de teksten die refereren aan powermetal, thrash en grindcore. Zo wordt op het ene moment een hymne met zwaard en bijhorend bloed uit de hoge hoed getoverd, terwijl er op andere momenten zanglijnen als ‘The feast is over my body of germ, consumed by insect, maggot and worm’ langskomen. Deze Schotten moeten nog eens goed nadenken over wat ze willen voor ze weer cd’s de wereld rond gaan sturen.

Tracklist:
1. Fallen Evil
2. Dance Of The Dead
3. 100 Years From Now
4. Men Of Sorrow
5. Suffocator
6. The Killing Spree
7. Warlord
8. Cockroaches
9. Return To The Valley Of The Kings

Score: 45 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 14 november 2005

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.