Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Van welke artiest zou jij in 2026 graag een nieuw album zien verschijnen?

AC/DC
After Forever
Ayreon
Blind Guardian
Carcass
Dool
Enslaved
Evil Invaders
Gojira
Guns N' Roses
Hell
Iced Earth
Iron Maiden
Judas Priest
Mastodon
Metallica
Nevermore
Parkway Drive
Rammstein
Rush
Slipknot
System Of A Down
The Gathering
Tool
een andere artiest, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    16 januari:
  • Cryptosis en Hesken
  • Rise Of The Wood, Val Tvoar en Echowreck
  • 17 januari:
  • Electric Callboy, Bury Tomorrow en Wargasm
  • Martyr, Velozza en Red Skelliot
  • Mid Jonno Prog festival
    Met Pravitas, Exist Immortal, Playgrounded en Schizoid Lloyd
  • Shoot The Messiah, Inferum, Ter Ziele en Sordid Empire
  • 18 januari:
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • 20 januari:
  • Lionheart en Madball
  • 22 januari:
  • The Answer Lies In The Black Void en Behind Closed Doors
Geen concerten bekend voor 16-02-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Exo Kragh (Beyond Twilight) - 50
  • Atticus Ross (Nine Inch Nails) - 58
  • Bob Kulick (Kiss)† - 76
  • Brent Hinds (Mastodon)† - 52
  • Brian Hoffman (Deicide) - 56
  • Jared Slingerland (Front Line Assembly) - 42
  • Jill Sobule† - 67
  • Jon Davison (Yes) - 55
  • Kane Roberts (Alice Cooper) - 64
  • Mikael Hedlund (Hypocrisy) - 50
  • Paul Raven (Killing Joke)† - 65
  • Per Yngve "Dead" Ohlin (Mayhem)† - 57
  • Sade Adu (Sade) - 67

Vandaag overleden:
  • Andy "Henner" Allendörfer (Squealer) - 2005
  • Dave Holland (Judas Priest) - 2018
  • Nic Potter (Van Der Graaf Generator) - 2013
  • Toby Myers (Roadmaster) - 2025
Review

Asbest - A Trauma Engraved
Jaar van release: 2005
Label: Eigen beheer
Asbest - A Trauma Engraved
‘A Trauma Engraved’ is een typisch voorbeeld van een band die veel te vroeg een demo heeft opgenomen. Tijdens de drie rommelige tracks komen we nog wel enkele leuke oude Destrucion-achtige riffjes tegen in een deathmetalverpakking, maar voor de rest is het maar een zielige vertoning. Deze jonge heren hadden meer aandacht moeten besteden aan het uitwerken van hun ideeën, de zanger beschikt gewoon niet over een krachtige grunt en de onmenselijk slechte solo in ‘Warmonger’ kan anno 2005 echt niet meer.

En wat lees ik net op hun webstek? We zoeken een losse zanger die in staat is om te grunten en te schreeuwen in de stijl van Isis, Mastadon en Neurosis. En het nieuwere materiaal zou naar eigen zeggen ook beïnvloedt zijn door Opeth. Neen, ‘A Trauma Engraved’ had gewoon nooit het daglicht mogen zien en zal hun ook geen extra optredens opleveren. Eerst eens goed nadenken over de stijl, gitaartechnisch vooruitgang boeken en een dozijn live-optredens afwerken en dan maar een demo opnemen voor je de bandnaam te grabbelen gooit. Een score ontbreekt omdat ik vandaag goed gezind ben.

Tracklist:
1. Warmonger
2. A Trauma Retained
3. Stupidity Made Flesh

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 13 november 2005

Meer Asbest:

Asbest - A Trauma Engraved
Reactie van MarzoriuM op 27-04-2006 om 23:07u
Score: 76 / 100

Ik heb sinds kort kennis gemaakt met deze nrs. Wat ik juist enorm waardeer is het lef om nu al een Demo uit te brengen. Daarnaast liggen vooral A Trauma Retained en Stupidity, die een meer solide sound hebben dan Warmonger goed in het metalgehoor. Bij deze wilde ik een positieve draai geven aan bovenstaande review. Natuurlijk kan het eea verbetert worden, maar daar zijn de heren zich natuurlijk van bewust. Ik zou zeggen gooi op die zware metalen!

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.