Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
  • 10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 11 mei:
  • Machine Head
  • 13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam Suleiman (Syrach) - 45
  • Alwin Schnoing (The Wounded)† - 52
  • John Edwards (Status Quo) - 73
  • Paul McGuigan (Oasis) - 55
  • Sara Tenaglia (In Tormentata Quiete) - 46
  • Stefan Hertrich (Darkseed) - 50
  • Trish Doan (Kittie)† - 41

Vandaag overleden:
  • Ben Graves (Murderdolls) - 2018
Review

Nervecell - Human Chaos
Jaar van release: 2004
Label: Eigen Beheer
Nervecell - Human Chaos
Het zou je soms verbazen waar er allemaal ter wereld Death Metal wordt gemaakt. Ik weet nog dat ik nogal stond te kijken toen ik hoorde dat er in Maleisië een bloeiende Death Metal scene is en dat zelfs Malta een paar uitstekende bands kent. Nervecell slaat tot nu toe echter alles, want deze heren zijn afkomstig uit, geloof het of niet, de Verenigde Arabische Emiraten. Als er iemand is die nog een metalband weet uit die buurt, dan hoor ik het graag. Bij zo’n afgelegen land denk je al snel aan een rammelend bandje met een doffe underground productie die beter binnen de landsgrenzen had kunnen blijven. Niets is echter minder waar.

Nervecell staat voor een pot vette, midtempo Death Metal met wat core-elementen, en de productie is tot mijn verbazing uitstekend. De gitaarriffs klinken agressief en vet, en de grunt van bassist James Khazaal (gave naam overigens) komt incidenteel akelig dicht in de buurt van zijn collega Glenn Benton. De opbouw van de nummers zit ook goed en bij vlagen vrij origineel in elkaar, vooral de stukken waarbij de Arabische “roots” van de heren doorklinken zijn het aanhoren waard. Het sfeervolle openingsstuk van Vastlands Of Abomination bijvoorbeeld, of de Maiden-achtige dubbele gitaarlijn middenin het titelnummer.

Er zijn echter ook wat kritiekpuntjes. Human Chaos klinkt dan wel agressief, maar bij vlagen ook behoorlijk klinisch, leeg en onsamenhangend en het gebruik van een drumcomputer bevordert dat beeld ook niet echt. Bovendien erger ik me nogal eens aan het ontbreken van echt snelle thrashstukken. Neem bijvoorbeeld de openingsriff van de titelsong, na zo’n onvervalsde thrashriff verwacht je op zijn minst een bruut hakkende polka-beat, maar die blijft uit. Dit soort ‘teleurstellingen’ komen vaker op het album voor en dat is jammer, want gitaristen Rami en Barney kunnen zeker spelen en hebben een aantal goeie ideeën. Nervecell staat echter pas aan het begin van hun ontwikkeling en op basis van Human Chaos denk ik dat we nog vaker van deze heren gaan horen. Want hoewel men niet in het meest Death Metal-vriendelijke land ter wereld resideert is deze demo toch mooi geworden wat hij is.

Tracklist:
1. Signs Of The End
2. Vastlands Of Abomination
3. The Darkened
4. Human Chaos
5. Demolition

Score: 78 / 100

Reviewer: Rascul
Toegevoegd: 1 december 2004

Meer Nervecell:

Nervecell - Human Chaos
Reactie van Killjoy op 29-12-2004 om 15:16u
Score: 90 / 100

Hehe, die gasten zijn mijn ontdekking

Zoeken
    8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
  • 15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.