Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
Geen concerten bekend voor 23-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brad Whitford (Aerosmith) - 74
  • Chris Vrenna (Marilyn Manson) - 59
  • John Norum (Europe) - 62
  • Lee Pomeroy (Headspace) - 59
  • Michael Wilton (Queensrÿche) - 64
  • Paul Garabed (Kimaera) - 46
  • Paul O'Neill (Trans-Siberian Orchestra)† - 70
  • Rami Erich Martin Keränen (Dreamtale) - 52
Review

various - Recollection 2: Relapse Video Collection
Jaar van release: 2004
Label: Relapse Records
various - Recollection 2: Relapse Video Collection
Relapse is een van m'n favoriete labels en het is vooral sinds de verbreding van z'n muzikale spectrum een van de belangrijkste labels om te volgen als je geïnteresseerd bent in vernieuwende en/of (doorgaans 'en') ijzersterke extreme muziek. De nieuwe dvd met daarop zeventien clips onderstreept dat nog maar eens. Het geheel vormt een goede vertegenwoordiging van waar Relapse voor staat, op zowel muzikaal, visueel als conceptueel gebied.

Met veel Relapse-bands kan ik me goed vereenzelvigen en vernieuwende entiteiten als Mastodon, Neurosis, Burnt By the Sun en Today is the Day beschouw ik dan ook vanzelfsprekend als de totale coolheid in menselijke vorm geïncarneerd. Deze bands maken hun clips zoals je het van ze verwacht; Mastodon's March of the Fire Ants (al lang gezien op de Relapse website natuurlijk) is opvallend, sfeervol en een beetje verontrustend, terwijl Neurosis garant staat voor duistere scapes die op een vreemde manier psychedelisch op de geest werken. De andere twee bands worden op een meer eenvoudige, 'down to earth' manier vertegenwoordigd, voor zover dat opgaat voor een geschifte band als Today is the Day.

Met clips van Nile, Dying Fetus, Skinless, Suffocation en Cephalic Carnage is ook de 'boze-mannen-metal' zwaar van de partij. De eerste twee zijn aardig maar vrij onopmerkelijk, echter Skinless maakt dat ruimschoots goed met hun amateuristisch gefilmde deathmetal-hooligans-knok-feestje, waarbij rake klappen vallen! Geweldig om zo'n stel barbaren elkaar te lijf te zien gaan, begeleid door een stevig potje brute herrie. Fysiek geweld staat ook centraal in de nieuwe video voor Suffocation's Synthetically Revived, en de clip van Cephalic Carnage is alleen al de moeite waard omdat drumgod John Merriman in beeld is.

Blijven over het aardige Burst (helaas qua geluidskwaliteit een beetje een domper), Dysrhythmia (een energieke instrumentale jam), Alchemist (een van de meest unieke bands van Relapse, met een sfeervolle clip) The End (helaas een ouder nummer met een weinig imponerende video), het ambient project Vidnaobmana (niet echt op z'n plaats tussen al dat high-energy geweld) en twee clips van Amorphis, die de fans natuurlijk al kennen van de Chapters compilatie.

Al met al kent deze dvd een goede prijs-kwaliteitverhouding. Leuk om te kijken met wat kameraden, onder het genot van een biertje. Of twee. Per clip natuurlijk. Enfin, Relapse rules.

Tracklist:
1. Mastodon - March of the Fire Ants
2. Nile - Sarcophagus
3. Neurosis - Stones from the Sun (edit)
4. Burnt by the Sun - Forlani
5. Dying Fetus - One Shot, One Kill
6. Burst - Sculpt the Lives
7. Today is the Day - The Descent
8. Dysrhytmia -My Relationship
9. Amorphis - Alone
10. Skinless - From Sacrifice to Survival
11. Suffocation - Synthetically Revived
12. Alchemist - Solarburn
13. Neurosis - The Tide (edit)
14. The End - Her (Inamoratus)
15. Cephalic Carnage - Redundant
16. Vidnaobmana - Skin Strip
17. Amorphis - My Kantele (acoustic version)

Reviewer: Patrick T.
Toegevoegd: 12 oktober 2004

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.