Enquête

Wat is jouw favoriete song van ZZ Top?

Arrested For Driving While Blind
Blue Jean Blues
Brown Sugar
Cheap Sunglasses
Doubleback
Gimme All Your Lovin'
I Gotsta Get Paid
I'm Bad, I'm Nationwide
Jesus Just Left Chicago
Just Got Paid
La Grange
Legs
Mescalero
My Head's In Mississippi
Pearl Necklace
Pincushion
Rough Boy
Sharp Dressed Man
She's Just Killing Me
Sleeping Bag
Tube Snake Boogie
Tush
Viva Las Vegas
Waitin' For The Bus
een andere kraker van ZZ Top

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 september:
  • Beyond The Black en Setyoursails
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Poets Of The Fall en Rabbit Cult
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andreas Kisser (Sepultura) - 58
  • Danny Joe Brown (Molly Hatchet)† - 75
  • Håkan Åkesson (technicus) - 58
  • John Bush (Armored Saint) - 63
  • Ken Hensley (Uriah Heep)† - 81
  • Orson Scott Card (auteur) - 75
  • Terry Jones (Pagan Altar)† - 81

Vandaag overleden:
  • Bernie Marsden (Whitesnake) - 2023
  • Carlos Denogean (Weedeater) - 2018
  • Charlie Watts (The Rolling Stones) - 2021
  • Larrie Londin (Journey) - 1992
  • Riley Gale (Power Trip) - 2020
Review

Krisiun - Bloodshed
Jaar van release: 2004
Label: Century Media Records
Krisiun - Bloodshed
Ik hoor je al denken: heeft Krisiun alweer een nieuw album uit? Daar wist ik niets van! Het antwoord op die vraag is ja en nee. Bloodshed is feitelijk niets meer dan een tussendoortje om de deelname aan de Clash Of The Demigods-toer te rechtvaardigen (de andere deelnemende bands hebben immers ook net een nieuw album uit), maar met 8 nieuwe tracks, een re-release van de zeldzame Unmerciful Order-demo en bijna 41 minuten speeltijd zal het album toch leuk nieuw voer zijn voor de fanatieke Krisiun-fans.

Die fans moeten zich echter wel voorbereiden op een onaangename verrassing. De bio voorspelt al weinig goeds: “100% analog recorded! No digital tricks!”. Voor een brute triggerdeathmetalband als Krisiun betekent dat problemen. Waar het vorige studioalbum, Works Of Carnage, nog klonk als een veldslag in je achtertuin is Bloodshed “gezegend” met een baggergeluid van hier tot Brazilië. Het gitaargeluid is nog wel acceptabel, de zang kun je al wat vraagtekens bijzetten, maar het drumgeluid spant de kroon. Hebben ze Max Kolesne soms op een oude oefenset de plaat laten inspelen? Of heeft de band voor het gemak maar een typmachine ingehuurd? Hoe het ook zij, het doet enorm afbreuk aan een plaat die verder uitstekend te beluisteren is. Want laten we wel wezen, Krisiun schrijft gewoon fantastische nummers die je de hele kamer door beuken, om te eindigen met een gemene trap na in je intieme plek. Het enige wat je nog kunt doen is stamelen, en dat is op Bloodshed niet anders.

Over de toevoeging van de oude demo kan ik kort zijn: het is leuk cultmateriaal, maar klinkt verder nergens naar. Waar in de muziek van Krisiun het brute gitaarwerk van Moises Kolesne een prominente plaats inneemt, lijkt hij op die demo al zijn snaren op dezelfde toonhoogte gestemd te hebben. Je hoort nauwelijks verschillen in de accoorden, zeker niet als Alex Camargo er overheen gaat brullen. Vreemd genoeg is het drumwerk op deze tracks dan wel weer in orde. Hadden ze niet gewoon die drums kunnen sampelen en kopiëren naar de nieuwe nummers?

Tracklist:
1. Slain Fate
2. Ominous
3. Servant Of Emptiness
4. Eons
5. Hateful Nature
6. Visions Beyond
7. Voodoo
8. They Call Me Death
9. Unmerciful Order
10. Crosses Toward Hell
11. Infected Core
12. Outro/MMIV

Score: 70 / 100

Reviewer: Rascul
Toegevoegd: 4 oktober 2004

Meer Krisiun:

Zoeken
    21 augustus:
  • Azatoth - Carnal Lust of Blasphemy
  • Cutthroat - The Purge
  • Dark Funeral - A Beast To Praise
  • Karen Dió - Fugaz
  • Kindred North - Kindred North
  • Korpse - Forbid EP
  • Martyrium - Malevolent
  • Rocketsuite Rogue - Hello, Apocalypse!
  • Triskelyon - Metalmorphosis
  • Tsirhic - To Satan I Reply...
  • 22 augustus:
  • Bleeding Antlers - Songs of Praise
  • 24 augustus:
  • Sarcoma - Ponzoña
  • 26 augustus:
  • Ghost - 2 Big To Rig (concertfilm)
  • 27 augustus:
  • Savage Grace - Live In Europe (dvd)
  • 28 augustus:
  • Airbourne - Airbourne
  • Beseech - Future. Present. Past.
  • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
  • Exumer - Death Mask Messiah
  • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
  • In This Moment - Witch
  • Kamelot - Dark Asylum
  • Nephila - Huldra
  • Petrosa - Roadburn Chronicles
  • Projector - Before the Last Light
  • Sunscorched - Blood of the Badlands
  • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.