Enquête

Wat is jouw favoriete song van ZZ Top?

Arrested For Driving While Blind
Blue Jean Blues
Brown Sugar
Cheap Sunglasses
Doubleback
Gimme All Your Lovin'
I Gotsta Get Paid
I'm Bad, I'm Nationwide
Jesus Just Left Chicago
Just Got Paid
La Grange
Legs
Mescalero
My Head's In Mississippi
Pearl Necklace
Pincushion
Rough Boy
Sharp Dressed Man
She's Just Killing Me
Sleeping Bag
Tube Snake Boogie
Tush
Viva Las Vegas
Waitin' For The Bus
een andere kraker van ZZ Top

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 september:
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Warrant en Burning
  • Wyatt. E en Hemelbestormer
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Ringe (manager) - 80
  • Carl-Michael Herlöfsson (producent) - 64
  • Derek Sherinian (Dream Theater) - 60
  • Eerie Von (Danzig) - 62
  • Gene Simmons (Kiss) - 77
  • Geoff Downes (Asia) - 74
  • Johnny Hedlund (Unleashed) - 58
  • Michael Kaluta (illustrator) - 79
  • Olavi Mikkonen (Amon Amarth) - 53
  • Reinhold Mack (producent) - 77
  • Richie Cavalera (Incite) - 41
  • Rob Halford (Judas Priest) - 75
  • Ronald van Prooijen (Picture) - 71
  • Simone van Straten (Sisters Of Suffocation) - 30
  • Vivian Campbell (Def Leppard) - 64

Vandaag overleden:
  • Jack Nitzsche (The Rolling Stones) - 2000
Review

Lucas De La Rosa - Sunlight Highlights
Jaar van release: 2020
Label: Acid Airplane Records

Lucas De La Rosa - Sunlight Highlights

Lucas de la Rosa is de ene helft van het alternatieve popduo Delsey Hill en de gitarist/vocalist van de Franse progband Archætype. Dat zegt u waarschijnlijk nog niets, want met pop wilt u misschien niets te maken hebben en het progressieve kwartet uit Normandië heeft slechts een demo op zijn naam staan. Bovendien is het momenteel erg stil rond Archætype. Prog is ook wat je kunt verwachten op deze eerste solo-ep van De la Rosa. De invloeden gaan van Haken tot David Maxim Micic, van Dream Theater tot j-rock, van Plini tot Periphery.

De Fransman heeft alles zelf ingespeeld, op een gastbijdrage van Sithu Aye in Sky na. Belangrijk om te vermelden is dat het drumwerk geprogrammeerd is. Het staat volledig in dienst van het gitaarspel, al zijn er wel complexe partijen die de aandacht opeisen. Het hoge tempo van het inventieve slagwerk in het rockende Sky zorgt bovendien voor een opbeurende vibe. De creativiteit viert soms dusdanig hoogtij dat de drumpartijen door een echte drummer bijna onmogelijk zijn om te spelen.

Het draait in de vier instrumentale tracks echter zoals reeds gemeld vooral om het gitaarwerk. Dat is modern, djenty, energiek en levendig. Slechts een enkele keer is er ruimte voor het toetsenspel en een break met rustiger spel dat aan de jaren zeventig en tachtig herinnert. Daarna gaat de distortion er weer op voor partijen die aan onder meer die van Periphery en Jeff Loomis (Arch Enemy) doen denken.

De ep is grofweg in tweeën op te delen. De eerste helft overheerst de ademruimte en is alles goed behapbaar voor een doorgewinterde progliefhebber. De tweede helft is hectischer. Het korte maar krachtige WAAAR!!!, dat invloeden van Dream Theater bevat, is de zwaarste en meest bombastische compositie. Original Condition is de meest diverse met veel tempowisselingen, bijna Igorrr-achtige moves, j-rock en vrolijke pianodeuntjes.

Het is al met al lastig om deze twintig minuten durende ep te doorgronden. Er gebeurt namelijk veel in korte tijd. De eerste twee nummers zijn het meest coherent en liggen al snel lekker in het gehoor. De laatste twee tonen de nerdy kant van de hersenspinsels. De la Rosa heeft met deze energieke ep zijn muzikale kwaliteiten op een aangename wijze vereeuwigd. Met name Lightrays is een prima visitekaartje en ook Sky behoort mede dankzij de bijdragen van Sithu Aye tot de hoogtepunten. Liefhebbers van moderne instrumentale prog nemen de moeite de ep eens een keer op te zetten.

Tracklist:
1. Lightrays
2. Sky (feat. Sithu Aye)
3. WAAAR!!!
4. Original Condition

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 23 juni 2020

Zoeken
    22 augustus:
  • Bleeding Antlers - Songs of Praise
  • 24 augustus:
  • Sarcoma - Ponzoña
  • 26 augustus:
  • Ghost - 2 Big To Rig (concertfilm)
  • 27 augustus:
  • Savage Grace - Live In Europe (dvd)
  • 28 augustus:
  • Airbourne - Airbourne
  • Beseech - Future. Present. Past.
  • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
  • Exumer - Death Mask Messiah
  • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
  • In This Moment - Witch
  • Kamelot - Dark Asylum
  • Nephila - Huldra
  • Petrosa - Roadburn Chronicles
  • Projector - Before the Last Light
  • Sunscorched - Blood of the Badlands
  • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.