Into The Grave 2026
Enquête

Als je nu terugkijkt op de muziek van 2006, want vind jij dan het gaafste studio-album uit dat jaar?

Agalloch - Ashes Against The Grain
Amon Amarth - With Oden On Our Side
Celtic Frost - Monotheist
Delain - Lucidity
Dragonforce - Inhuman Rampage
Eluveitie - Spirit
Enslaved - Ruun
Hatebreed - Supremacy
In Flames - Come Clarity
Insomnium - Above The Weeping World
Iron Maiden - A Matter Of Life And Death
Killswitch Engage - As Daylight Dies
Lamb Of God - Sacrament
Legion Of The Damned - Malevolent Rapture
Mastodon - Blood Mountain
Motörhead - Kiss Of Death
My Dying Bride - A Line Of Deathless Kings
Sabaton - Attero Dominatus
Satyricon - Now, Diabolical
Slayer - Christ Illusion
Stone Sour - Come What(ever) May
Tool - 10,000 Days
Trivium - The Crusade
Wolfmother - Wolfmother
een andere studio-cd uit 2006, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 juni:
  • ACIDEZ en Rotzorg
  • South Of Heaven festival
  • 9 juni:
  • Alter Bridge
  • 10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
  • 11 juni:
  • I Killed The Prom Queen en Sugar Spine
  • 12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Hulder en Asgrauw
  • Into The Grave
  • Plaguefest 14
  • RVH Project
  • The Motherz
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Attila Kovács (Akela) - 46
  • Axtwald (Negator) - 45
  • Dave Navarro (Jane’s Addiction) - 59
  • Henri Samuli Seppälä (Children Of Bodom) - 46
  • James Smith (Season's End) - 44
  • Len Arran (Skunk Anansie) - 65
  • Mark Reale (Riot)† - 71
  • Ole Alexander Myrholt (Enslavement Of Beauty) - 48
  • Pim Blankenstein (Officium Triste) - 56
  • Sebastian Paul (Syrens Call) - 57
  • Suvi Grym (Vanguard) - 47
  • Tomi Ullgren (Rapture) - 48
  • Yiotis Dounas (Blade Of Spirit) - 41

Vandaag overleden:
  • Christopher Lee (Rhapsody Of Fire) - 2015
  • Wally Gold (producent) - 1998
Review

Lucas De La Rosa - Sunlight Highlights
Jaar van release: 2020
Label: Acid Airplane Records

Lucas De La Rosa - Sunlight Highlights

Lucas de la Rosa is de ene helft van het alternatieve popduo Delsey Hill en de gitarist/vocalist van de Franse progband Archætype. Dat zegt u waarschijnlijk nog niets, want met pop wilt u misschien niets te maken hebben en het progressieve kwartet uit Normandië heeft slechts een demo op zijn naam staan. Bovendien is het momenteel erg stil rond Archætype. Prog is ook wat je kunt verwachten op deze eerste solo-ep van De la Rosa. De invloeden gaan van Haken tot David Maxim Micic, van Dream Theater tot j-rock, van Plini tot Periphery.

De Fransman heeft alles zelf ingespeeld, op een gastbijdrage van Sithu Aye in Sky na. Belangrijk om te vermelden is dat het drumwerk geprogrammeerd is. Het staat volledig in dienst van het gitaarspel, al zijn er wel complexe partijen die de aandacht opeisen. Het hoge tempo van het inventieve slagwerk in het rockende Sky zorgt bovendien voor een opbeurende vibe. De creativiteit viert soms dusdanig hoogtij dat de drumpartijen door een echte drummer bijna onmogelijk zijn om te spelen.

Het draait in de vier instrumentale tracks echter zoals reeds gemeld vooral om het gitaarwerk. Dat is modern, djenty, energiek en levendig. Slechts een enkele keer is er ruimte voor het toetsenspel en een break met rustiger spel dat aan de jaren zeventig en tachtig herinnert. Daarna gaat de distortion er weer op voor partijen die aan onder meer die van Periphery en Jeff Loomis (Arch Enemy) doen denken.

De ep is grofweg in tweeën op te delen. De eerste helft overheerst de ademruimte en is alles goed behapbaar voor een doorgewinterde progliefhebber. De tweede helft is hectischer. Het korte maar krachtige WAAAR!!!, dat invloeden van Dream Theater bevat, is de zwaarste en meest bombastische compositie. Original Condition is de meest diverse met veel tempowisselingen, bijna Igorrr-achtige moves, j-rock en vrolijke pianodeuntjes.

Het is al met al lastig om deze twintig minuten durende ep te doorgronden. Er gebeurt namelijk veel in korte tijd. De eerste twee nummers zijn het meest coherent en liggen al snel lekker in het gehoor. De laatste twee tonen de nerdy kant van de hersenspinsels. De la Rosa heeft met deze energieke ep zijn muzikale kwaliteiten op een aangename wijze vereeuwigd. Met name Lightrays is een prima visitekaartje en ook Sky behoort mede dankzij de bijdragen van Sithu Aye tot de hoogtepunten. Liefhebbers van moderne instrumentale prog nemen de moeite de ep eens een keer op te zetten.

Tracklist:
1. Lightrays
2. Sky (feat. Sithu Aye)
3. WAAAR!!!
4. Original Condition

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 23 juni 2020

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.