Into The Grave
Enquête

South Of Heaven vindt pas in juni plaats, maar de line-up is al compleet. Wat vind jij de gaafste band die voor deze tweede editie is geboekt?

A Knight Under Maria's Altar
Alestorm
Anthrax
Becoming A.D.
Black Label Society
Boneripper
Cavalera plays Chaos A.D.
Corrosion Of Conformity
Death To All
Dismember
Flotsam And Jetsam
Gloryhammer
Haywire
Hellripper
Megadeth
Nephylim
Rectal Smegma
Septicflesh
Sepultura
Severe Torture
The Fifth Alliance
Trenchwar
Wind Rose

[ Uitslag | Enquêtes ]

    26 november:
  • Gutalax, Spasm en Guineapig
  • Perturbator, Kaelan Mikla en Gost
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
  • 27 november:
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
  • 28 november:
  • Asagraum, Chösen en Hellevaerder
  • 29 november:
  • Metal Before Christmas
  • Metalstorm en COVID
  • Petzjekket Fest 2025
  • 30 november:
  • Aephanemer, Valhalore en Dark Oath
  • Hemelbestormer, Ontaard en Gavran
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksi Ahokas (Rapture) - 45
  • Christopher Ian Turner (Orange Goblin) - 56
  • Giuseppe Orlando (Novembre) - 49
  • Juan Garcia (Agent Steel) - 62
  • Lennart Jacobsen (Saturnus) - 47
  • Marcello Pompeu (Korzus) - 60
  • Patrik Jensen (The Haunted) - 56
  • Pinche Peach (Brujeria)† - 59
  • Satchel (Steel Panther) - 55
  • Sergej "Lazar" (Arkona) - 49
  • Tony Clarkin (Magnum)† - 79
  • Tony Rombola (Godsmack) - 61

Vandaag overleden:
  • Albert Collins - 1993
  • Eric Carr (Kiss) - 1991
  • Freddie Mercury (Queen) - 1991
Review

Lucas De La Rosa - Sunlight Highlights
Jaar van release: 2020
Label: Acid Airplane Records

Lucas De La Rosa - Sunlight Highlights

Lucas de la Rosa is de ene helft van het alternatieve popduo Delsey Hill en de gitarist/vocalist van de Franse progband Archætype. Dat zegt u waarschijnlijk nog niets, want met pop wilt u misschien niets te maken hebben en het progressieve kwartet uit Normandië heeft slechts een demo op zijn naam staan. Bovendien is het momenteel erg stil rond Archætype. Prog is ook wat je kunt verwachten op deze eerste solo-ep van De la Rosa. De invloeden gaan van Haken tot David Maxim Micic, van Dream Theater tot j-rock, van Plini tot Periphery.

De Fransman heeft alles zelf ingespeeld, op een gastbijdrage van Sithu Aye in Sky na. Belangrijk om te vermelden is dat het drumwerk geprogrammeerd is. Het staat volledig in dienst van het gitaarspel, al zijn er wel complexe partijen die de aandacht opeisen. Het hoge tempo van het inventieve slagwerk in het rockende Sky zorgt bovendien voor een opbeurende vibe. De creativiteit viert soms dusdanig hoogtij dat de drumpartijen door een echte drummer bijna onmogelijk zijn om te spelen.

Het draait in de vier instrumentale tracks echter zoals reeds gemeld vooral om het gitaarwerk. Dat is modern, djenty, energiek en levendig. Slechts een enkele keer is er ruimte voor het toetsenspel en een break met rustiger spel dat aan de jaren zeventig en tachtig herinnert. Daarna gaat de distortion er weer op voor partijen die aan onder meer die van Periphery en Jeff Loomis (Arch Enemy) doen denken.

De ep is grofweg in tweeën op te delen. De eerste helft overheerst de ademruimte en is alles goed behapbaar voor een doorgewinterde progliefhebber. De tweede helft is hectischer. Het korte maar krachtige WAAAR!!!, dat invloeden van Dream Theater bevat, is de zwaarste en meest bombastische compositie. Original Condition is de meest diverse met veel tempowisselingen, bijna Igorrr-achtige moves, j-rock en vrolijke pianodeuntjes.

Het is al met al lastig om deze twintig minuten durende ep te doorgronden. Er gebeurt namelijk veel in korte tijd. De eerste twee nummers zijn het meest coherent en liggen al snel lekker in het gehoor. De laatste twee tonen de nerdy kant van de hersenspinsels. De la Rosa heeft met deze energieke ep zijn muzikale kwaliteiten op een aangename wijze vereeuwigd. Met name Lightrays is een prima visitekaartje en ook Sky behoort mede dankzij de bijdragen van Sithu Aye tot de hoogtepunten. Liefhebbers van moderne instrumentale prog nemen de moeite de ep eens een keer op te zetten.

Tracklist:
1. Lightrays
2. Sky (feat. Sithu Aye)
3. WAAAR!!!
4. Original Condition

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 23 juni 2020

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.