Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
  • 19 mei:
  • -(16)-, Ter Ziele en Dunebender
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
    16 juni:
  • Knocked Loose
  • Possesssed en Sinsaenum
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Young (Status Quo) - 81
  • Darrell Sweet (Nazareth)† - 79
  • Diana Serra (Aghora) - 40
  • J. Aslan (The Birthday Massacre) - 49
  • Krist Novoselic (Nirvana) - 61
  • Robert Fripp (King Crimson) - 80
  • Rune Østerhus (Tristania) - 49
  • Scott Reeder (Kyuss) - 61
  • Sir Christus (Negative) - 47
  • Sonny Sandoval (P.O.D.) - 52
  • Thomas Das Neves (Heavenly) - 44
  • Tony Kakko (Sonata Arctica) - 51

Vandaag overleden:
  • Ronnie James Dio (Rainbow) - 2010
Review

Polaris - The Death Of Me
Jaar van release: 2020
Label: Sharptone Records
Polaris  - The Death Of Me
Australië is niet bepaald de bakermat van metal(core), hoewel velen van ons Parkway Drive en Thy Art Is Murder wel zullen kennen. Daarnaast zijn er enkele bands die in het kielzog zitten van de bovenstaande fakkeldragers, waaronder The Amity Affliction, dat overigens ook in deze periode een nieuwe cd lanceert, en dit Polaris. Het vijfkoppige gezelschap brengt met The Death Of Me zijn tweede album uit. Afgelopen jaar was de melodieuze metalcoreband nog te aanschouwen op onder andere Jera On Air.

Wereldschokkende verrassingen hoeven we in dit genre nagenoeg niet te verwachten. Die ga je op The Death Of Me ook zeker niet aantreffen. Met een strakke en kundige uitvoering weten zat bands immers toch indruk te maken. Laat dat nou hetgeen zijn waar Polaris inderdaad mee weet te imponeren. De vocale wisselwerking tussen zanger Jamie Hails en bassist Jake Steinhauser is daar een belangrijke schakel in. Het zeer krachtige en afwisselende Pray For Rain, Masochist en het catchy Above My Head zijn nummers die in dat opzicht erg veel doen denken aan het Amerikaanse Beartooth. De strakke metalcore is regelmatig voorzien van adempauzes, popachtige zanglijnen en vette doch ritmische leads. De rustigste track Martyr (Waves) is een ingetogen moment dat veel collega's ook doorvoeren op albums in dit genre.

Daarentegen staan krachtige en energieke tracks die doen denken aan het stevigere werk van Periphery en Architects. Soms bewandelt Polaris een mooie tussenweg, waarvan All Of This Is Fleeting een ijzersterk voorbeeld van is. Vooral in de zanglijnen hoor je invloeden van Spencer Sotelo (Periphery). Als je nu denkt dat het emogehalte de overhand neemt op dit album, heb je het mis. Hypermania, Landmine en Vagabond zijn opgepompte energieboosters waarin Polaris alle remmen losgooit. Stuwende partijen van de ritmesectie zorgen dat de vaart goed aanwezig blijft en ook het swingende drumspel is retestrak. Een paar beklijvende breaks en moshparts tussendoor en je begrijpt dat de fan van metalcore weinig te klagen heeft. Beluister en bekijk de videoclip hieronder dan ook zeker even.

Om terug te komen op mijn eerdere schrijfsel: geen verrassingen, maar wel een oerdegelijke uitvoering. The Death Of Me luistert fijn weg en verveelt geen moment. De veelzijdige, energieke plaat stemt vrolijk, maar spreekt tegelijkertijd ook fans en liefhebbers van hardere, melodieuze metalcore aan. De mannen van Polaris klimmen met dit album absoluut omhoog op de kwaliteitsladder. De volgende Australische band die klaar is voor het echte werk!

Tracklist:
1. Pray For Rain
2. Hypermania
3. Masochist
4. Landmine
5. Vagabond
6. Creatures Of Habit
7. Above My Head
8. Martyr (Waves)
9. All Of This Is Fleeting
10. The Descent

Score: 83 / 100

Reviewer: Maarten
Toegevoegd: 20 maart 2020

Zoeken
    15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
  • 16 mei:
  • Imprisoned In Flesh - Malignant Mankind
  • 21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.