Enquête

David Coverdale is definitief met pensioen. Wat is jouw favoriete song uit zijn lange loopbaan met Deep Purple, Whitesnake, solo, Coverdale-Page en gastbijdragen?

Ain't No Love In The Heart Of The City
Blindman
Burn
Crying In The Rain
Don't Break My Heart Again
Fool For Your Loving
Forevermore
Give Me All Your Love
Here I Go Again
Is This Love
Judgement Day
Love Ain't No Stranger
Love Is Blind
Mistreated
Ready An' Willing
Shut Up And Kiss Me
Slow An' Easy
Soldier Of Fortune
Still Of The Night
Stormbringer
Take Me For A Little While
The Last Note Of Freedom
Too Many Tears
Walking In The Shadow Of The Blues
een andere song waarop Coverdale zingt

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 19 november:
  • Orbit Culture, Gaerea en Atlas
  • 20 november:
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • Temple Fang
  • 21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Engel Of Deathfest IIII
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
  • 22 november:
  • Adrian Vandenberg
  • Deadhead en Anomic
  • For I Am King, Sugar Spine en Another Now
  • Grindpad, Persecutor en Velozza
  • Pene Corrida en MagnaCult
  • Sacred Reich en Martyr
  • 23 november:
  • All Shall Perish, Peeling Flesh, Vulvodynia en Acranius
    17 december:
  • Landmvrks, Underoath, Pain Of Truth en Split Chain
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex (Infected) - 39
  • Andreas "Vintersorg" Hedlund (Borknagar) - 52
  • Lindsay Messaoudi (Elvaron) - 40
  • Mark McGee (Vicious Rumors) - 60
  • Martin Barre (Jethro Tull) - 79
  • Paul Allender (Cradle Of Filth) - 55
  • Peter Meynckens (Axamenta) - 47
  • Randy Black (Annihilator) - 52

Vandaag overleden:
  • David Van Landing (Michael Schenker Group) - 2015
  • John Glascock (Jethro Tull) - 1979
  • Jonas Christiansen (Slavia) - 2011
Review

Yellow Eyes - Rare Field Ceiling
Jaar van release: 2019
Label: Gilead Media
Yellow Eyes - Rare Field Ceiling
Yellow Eyes is een exponent van een inmiddels behoorlijk invloedrijke, Amerikaanse tak binnen de black metal. Net als soortgelijke bands zoals Krallice, Falls Of Rauros en Mizmor combineert het gezelschap uit New York de dissonantie en agressie van black metal met een zware, ondoordringbare productie die meer richting sludge, drone en doom neigt. Daardoor is de muziek van deze bands vaak bijzonder intens en oncomfortabel. Rare Field Ceiling is alweer de vijfde langspeler van het gezelschap uit New York en tevens mijn eerste kennismaking met de muziek van het kwartet.

Die kennismaking is een zeer aangename. Rare Field Ceiling is een intens en spannend album geworden, dat enerzijds bij vlagen hypnotiserend aandoet, maar anderzijds door zijn voortdurende tempowisselingen en zijpaden de luisteraar op het puntje van zijn stoel houdt. De muziek van het viertal is zeker niet makkelijk te doorgronden. Maniakaal zoemende riffs waaieren panisch uit elkaar, als een zwerm epileptische wespen op zoek naar een slachtoffer. Het rauwe en ongepolijste drumwerk stuwt de meanderende, koortsige composities voort. De muziek krijgt nog een extra lading aan intensiteit door de manier waarop frontman en bassist Will Skarstad de longen uit zijn lijf krijst. De productie is bedompt en drukkend. Het album klinkt alsof het in een grot of kelder is opgenomen, maar gek genoeg voegt de sound juist een extra dimensie toe aan de muziek.

Onder zijn dissonante en ondoordringbare pantser herbergt Rare Field Ceiling echter een aantal ijzersterk in elkaar zittende (post-)blackmetaltracks. Vooral No Dust ontpopt zich tot een waar meesterwerkje. De track begint met een abstracte en complexe, ‘Kralliciaanse’ riff, om vervolgens middels een norsige versnelling door te schakelen naar een stoer, rockend ritme, terwijl dissonante, Blut Aus Nord-achtige gitaarlijnen zich intussen als tentakels verspreiden. Nutrient Painting valt op door zijn intense en gevarieerde drumwerk, terwijl het titelnummer een aantal verrassend melodieuze momenten in de kolkende gitaarmaalstroom weet in te bouwen. De nummers eindigen steeds met een soort hallucinante, bedwelmende ambient-klanken, die het geheel een ritualistische ondertoon geven en voor welkome adempauzes zorgen. Het afsluitende Maritime Flare beslaat zelfs over de volle zes minuten dissonant, folkloristisch gefröbel doordrenkt met ‘noisy’ keyboardambient, maar zelfs dan weet Yellow Eyes te intrigeren.

Het zal duidelijk zijn: Rare Field Ceiling (de titels zijn even bevreemdend als de muziek) is geen plaat die voor iedereen is weggelegd. De muziek, die met wat fantasie klinkt als een mengeling van Blut Aus Nord, Krallice en The Ruins Of Beverast, is gelaagd en lastig te peilen. Wie traditionele songstructuren verwacht, komt dan ook bedrogen uit. De drukkende keldersound draagt eveneens niet bij aan de toegankelijkheid van het album. Toch verdient de plaat een aantal aandachtige luisterbeurten. Wie ervoor open staat om zich te laten onderdompelen in de ‘moeilijke’ en beklemmende sound van het album, zal ontdekken hoeveel schoonheid verstopt zit in de tegendraadse, hallucinante songstructuren waar Yellow Eyes ons op trakteert.

Tracklist:
1. Warmth Trance Reversal
2. No Dust
3. Light Delusion Curtain
4. Nutrient Painting
5. Rare Field Ceiling
6. Maritime Flare

Score: 84 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 24 februari 2020

Zoeken
    14 november:
  • 1914 - Viribus Unitis
  • Creatures - Creatures II
  • Enemynside - In The Shadows Of Unrest
  • Fimbul Winter - What Once Was
  • Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
  • Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
  • Starforce - Beyond The Eternal Night
  • 21 november:
  • Annisokay - Abyss - The Final Chapter
  • Bloodbound - Field Of Swords
  • Danko Jones - Leo Rising
  • Havamal - Age Of The Gods
  • In Virtue - Age Of Legends
  • Midnite City - Bite The Bullet
  • Stryper - The Greatest Gift Of All
  • The Halo Effect - We Are Shadows
Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.