Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    19 mei:
  • -(16)-, Ter Ziele en Dunebender
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
    18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
Kalender
Vandaag jarig:
  • Asis Nasseri (Haggard) - 55
  • Beatriz Albert (Ebony Ark) - 44
  • Billy Howerdel (A Perfect Circle) - 56
  • Christopher Hall (Stabbing Westward) - 61
  • Colin Goldring (Gnidrolog) - 76
  • Courtney Cox (Burning Witches) - 37
  • Dean Pleasants (Suicidal Tendencies) - 61
  • Edu Falaschi (Angra) - 54
  • Ingo Schwichtenberg (Helloween)† - 61
  • Mike Bridge (Season's End) - 39
  • Page Hamilton (Helmet) - 66
  • Rick Wakeman (Yes) - 77
  • Samppa Hirvonen (Nightwish) - 48
  • Stig Pedersen (D-A-D) - 61

Vandaag overleden:
  • Chris Cornell (Soundgarden) - 2017
Review

Sylvaine/Unreqvited - Time Without End
Jaar van release: 2020
Label: Prophecy Productions

Sylvaine/Unreqvited - Time Without End

Eerst even een voorstelrondje. Sylvaine is een Française, die een drietal full-lengths en één ep op haar naam heeft staan. Ze is de vriendin van Neige van Alcest. Haar muziek kun je dan ook in die hoek vinden. Unreqvited is een Canadees die vier langspelers en twee ep’s heeft uitgebracht. De multi-instrumentalist maakt post-black.

Beide muzikanten zijn vertegenwoordigd met twee nummers op deze split-ep. Ze laten een iets andere kant van zich horen dan we gewend zijn. Geen screams of metal op deze release (hoewel het post-rockende Meadows Of Elysium er wel bij in de buurt komt), maar tot de kern teruggebrachte composities, die dromerig van aard zijn.

No More Solitude is een reflectieve track (over de staat van de wereld) die al jaren in ontwikkeling is, maar nu eindelijk in zijn definitieve vorm op plaat is vereeuwigd. Sylvaine zingt hierin niet alleen op een andere manier dan we gewend zijn (pop), maar ze speelt ook nog eens piano.

Falling is donkerder van aard. Dit tweede nummer bevat akoestisch gitaarwerk dat aan de middenperiode van de discografie van Anathema doet denken. Daaraan zijn keyboardklanken toegevoegd. De zangeres verrast met een paar lage zangnoten.

Ondanks dat de rest van de ep voor Unreqvited is gereserveerd, nemen we nog geen afscheid van Sylvaine. Ze is namelijk gastvocaliste in Interwoven. Het nummer van zeven minuten heeft een opbeurende vibe dankzij de hemelse keyboardklanken en het heldere gitaargetokkel. De composities van Unreqvited zijn langer en gelaagder dan de eerste twee. De Canadees toont zich een prima componist. Hij voegt naarmate het nummer vordert orkestrale en drumpartijen toe, zodat een gelaagd geheel ontstaat. Het afsluitende, instrumentale Meadows Of Elysium is met zijn orkestrale shoegazende post-rock de stevigste track.

Time Without End is een zeer prettige release, waarop zowel Sylvaine als Unreqvited een andere kant van zichzelf tonen, maar tegelijkertijd herkenbaar blijven. Beide artiesten houden het hoge niveau vast dat we kennen van hun voorgaande releases. No More Solitude en Interwoven zijn de beste visitekaartjes, maar de andere tracks mogen er ook beslist zijn.

Tracklist:
1. No More Solitude (Sylvaine)
2. Falling (Sylvaine)
3. Interwoven (Unreqvited)
4. Meadows Of Elysium (Unreqvited)

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 7 februari 2020

Zoeken
    15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
  • 16 mei:
  • Imprisoned In Flesh - Malignant Mankind
  • 21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.