Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Mercyful Fate?

A Corpse Without Soul
A Dangerous Meeting
Black Funeral
Burning The Cross
Come To The Sabbath
Curse Of The Pharaohs
Doomed By The Living Dead
Egypt
Evil
Gypsy
Into The Coven
Is That You, Melissa?
Last Rites
Melissa
Nightmare Be Thy Name
Nuns Have No Fun
Return Of The Vampire
Satan's Fall
The Bell Witch
The Jackal Of Salzburg
The Oath
The Uninvited Guest
Torture
Witches' Dance
een andere Mercyful Fate-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 september:
  • Allegaeon, Gorod en Abysmal Dawn
  • 18 september:
  • Allegaeon, Gorod en Abysmal Dawn
  • Demon en Steelover
  • FM
  • 19 september:
  • Braces, Loyalty Ends Here en Canyon Literature
  • Keihurd Festival
  • Oddland, Mother Of Millions en Ring Of Gyges
  • Plan Nine
  • Suffering Quota en Trading Hands
  • 20 september:
  • Oddland, Mother Of Millions en Ring Of Gyges
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dr. Know (Bad Brains) - 68
  • Emir "Kralj Teror" Cehovic (KRV) - 46
  • Hunter Jackson (Techno Destructo) (Gwar) - 67
  • Warren Fitzgerald (The Vandals) - 58

Vandaag overleden:
  • Johnny Ramone (Ramones) - 2004
  • Mick Schauer (Clutch) - 2019
  • Richard Wright (Pink Floyd) - 2008
  • Theo Loomans (Asphyx) - 1998
Review

Desert Colossus - Eyes And Tongues
Jaar van release: 2020
Label: Eigen beheer

Desert Colossus - Eyes And Tongues

Het Zaanse Desert Colossus is lekker bezig. Het vierkoppige stonergezelschap brengt in 2017 en 2018 in eigen beheer twee prima platen (Desert Colossus en Omnibeul) uit. Ook het nieuwste album Eyes And Tongues is middels de DIY-methode tot stand gekomen. Zo is het artwork door gitarist Leon van Wijk ontworpen en heeft de band de plaat gedeeltelijk zelf gemixt en geproduceerd. De energie en tijd die de groep in deze plaat heeft gestoken, komt duidelijk naar voren, want dit is de meest verzorgde release van Desert Colossus tot nu toe.

Stilistisch is er niet veel veranderd. De nieuwe plaat staat net als zijn voorgangers in het teken van desert/stonerrock. Queens Of The Stone Age, Fu Manchu en Monster Magnet zijn de voornaamste referentiepunten. Wat opvalt, is dat de songs stukken beter uitgewerkt zijn. Niet alleen qua instrumentatie, maar ook qua (achtergrond)vocalen. Desert Colossus klinkt op deze plaat volwassener en meer gefocust. Dat wil niet zeggen dat de groep zijn streken verleerd heeft. Regelmatig komt de band lekker eigenzinnig en onstuimig uit de hoek. Maar het is duidelijk dat de groep de composities nu voorop stelt.

De plaat opent uitnodigend met Tear Me Down, een nummer met opzwepend riffwerk, pakkende ritmes en aanstekelijke vocalen. In het ruim twaalf minuten durende The One - Eyes And Tongues bewijzen de mannen dat ze compositorisch inmiddels genoeg in hun mars hebben. De song bestaat uit meerdere, uiteenlopende passages die zorgen voor veel dynamiek. Naast een vrachtlading gitaarpartijen bevat de track diverse tempowisselingen. Tussen het gitaargeweld door zoekt Desert Colossus ook psychedelische (rust)momenten op, waarin er plek is voor wat synthpartijen.

In Predicament en Null laat de groep een wat meer rechttoe rechtaan stoner-geluid horen, terwijl het grungy Collect Call To Reality wat stemmiger en sluimerend van aard is. Het afsluitende The Final Signs Of The End laat weer een ander geluid horen. In deze sfeervolle track worden trage, slepende doomriffs en -ritmes vergezeld van duistere soundscapes en spoken word-samples.

Op Eyes And Tongues heeft Desert Colossus de muzikale koers niet radicaal gewijzigd. Dit album is echter een flinke stap vooruit op meerdere vlakken. Je kunt horen dat de band hier hard aan heeft gewerkt. Desert Colossus mag zich inmiddels bij de beste Nederlandse stonerbands rekenen en deze plaat zal de band (inter)nationaal zeker nieuwe fans opleveren. Vinylliefhebbers opgelet: in de loop van het jaar zal de groep Eyes And Tongues nog op lp uitbrengen.

Tracklist:
1. Tear Me Down
2. The One - Eyes And Tongues
3. Predicament
4. Collect Call To Reality
5. Null
6. Wicked Man
7. The Final Signs Of The End

Score: 82 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 23 januari 2020

Zoeken
    14 september:
  • Ombra - Night Terror
  • 15 september:
  • Hexbane - From Hell
  • 17 september:
  • Boundaries - Yearning: The unbeautiful after
  • 18 september:
  • Aletheya - Chance To Reborn
  • Allume - Ex Luto
  • Anthrax - Cursum Perficio
  • Bees Made Honey In The Vein Tree - In Between Strides
  • Ch'ahom - Anthropic Rites of Sublimation
  • Chris Horses & The Slow Smoke - Nowhere Bound
  • Fallen Sanctuary - The Gathering of Dreams
  • Game Over - When Darkness Falls
  • Godfrost - Hanging Doll
  • Hansen - Born With A Hammer
  • Krallice - Scour Order
  • Maunah - Hjarta
  • Memories Of A Lost Soul - Lost Memories
  • Mystery Moon - Way Beyond
  • Nytt Land - Ritual of Stone Sun (Live 2026)
  • Revel In Flesh - Flesh For The Kult Of Death
  • Runemagick - After Chaos: Nocturnal Vigil
  • Sea Sleeper - Burden Of Antlers
  • Suffering Quota - Sisyphean Life
  • Taskforce Toxicator - Countdown To Death
  • Terra Black - Mirage
  • The Dogs - Trauma Junkie
  • The Eternal - Obscured Horizons
  • Uncle Acid & The Deadbeats - Shapes Of Midnight
  • Valkyrie's Fire - Out of Darkness
  • Villagers of Ioannina City - Venceremos
  • Wasted Maniacs - Night of the Maniacs
  • 20 september:
  • James Legendforge - The Witchfinder's Flame
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.