Helldorado
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in oktober 2025 werd uitgebracht?

Aephanemer - Utopie
An Abstract Illusion - The Sleeping City
Avatar - Don’t Go In The Forest
Battle Beast - Steelbound
Biohazard - Divided We Fall
Coroner - Dissonance Theory
Despised Icon - Shadow Work
Dirkschneider And The Old Gang - Babylon
Evoken - Mendacium
Grailknights - Forever
Hooded Menace - Lachrymose Monuments Of Obscuration
Kirk Windstein - Ethereal Waves
Mammoth - The End
Michael Schenker Group - Don’t Sell Your Soul
Orbit Culture - Death Above Life
Psychonaut - World Maker
Sabaton - Legends
Sanguisugabogg - Hideous Aftermath
Soulfly - Chama
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Testament - Para Bellum
Tombs - Feral Darkness
Wings Of Steel - Winds Of Time
Wolvennest - Procession
een ander album uit oktober 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    3 november:
  • InnerWish en Within Silence
  • The Plot In You, Currents, Saosin, Cane Hill
  • 4 november:
  • Arch Enemy, Amorphis, Eluveitie en Gatecreeper
  • InnerWish en Within Silence
  • Malevolence, Speed, Dying Wish en Psycho-Frame
  • 5 november:
  • Paradise Lost, Messa en Lacrimas Profundere
  • 6 november:
  • Aviana, The Gloom In The Corner, Diamond Construct en Atena
  • Conjurer en Radeloos///Ziedend
  • 7 november:
  • Ad Infinitum, Seven Spires en Phantom Elite
  • Brainstorm festival
  • 8 november:
  • Brainstorm festival
  • Insurrection, Bloid en Stagewar
  • 9 november:
  • Inner Wish en Within Silence
  • Stray From The Path, Alpha Wolf, Graphic Nature en Calva Louise
Geen concerten bekend voor 03-12-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bert Jansch (The Pentangle)† - 82
  • Glenn Evans (Nuclear Assault) - 63
  • John Barry (componist)† - 92
  • Michel Canavaggia (Your Shapeless Beauty) - 48
  • Mick Thomson (Slipknot) - 52
  • Phil Kettner (Lȧȧz Rockit) - 62
  • Stefan Horn (Behind The Scenery) - 48
  • Steven Wilson (Porcupine Tree) - 58
  • Tim McIlrath (Rise Against) - 46

Vandaag overleden:
  • Quincy Jones (producent) - 2024
Review

Evan Carson - Ocipiňski
Jaar van release: 2019
Label: Eigen Beheer
Evan Carson - Ocipiňski
Evan Carson is een drummer/percussionist, die aan veel verschillende projecten bijdraagt. Recentelijk bijvoorbeeld aan de ep’s van Ainsley Hamill en The Tweed Project. Tevens deelde de Engelsman kort geleden het podium met Iamthemorning, onder meer in Hedon te Zwolle. In de zomer kwam een solo-album van hem uit met de titel Ocipiňski, refererend aan zijn opa Jerzy Ocipiňski, die tijdens de Tweede Wereldoorlog deel uitmaakte van het Poolse verzet.

Het is een heel rijk album geworden. Niet in de laatste plaats vanwege de gastbijdragen van Gleb Kolyadin (piano), Karl James Pestka (viool), Graham Coe (cello), Toby Shaer (fluit), Chris Heales (gitaar, bas), Joshua Franklin (bas, keys), Archie Moss (trekzak) en Charlie Cawood (citer, cuatro, bouzouki, oed, akoestische gitaar en bas). En dan zijn er nog de vocalisten Georgia Lewis, Jim Grey (Caligula’s Horse, Arcane), Hannah Sanders en Ben Savage. Evan zelf zingt ook en hij zorgt voor de percussie. Veel en vooral veelzijdige percussie.

Dat zorgt samen met de bijdragen van de andere muzikanten voor een warm en folky karakter. Sommige songs hebben een soundtrack-feel, zoals het sjamanistische Chrysalis, waarin je je dankzij de teksten verplaatst naar de oorlog. In het sterk gezongen Shards zijn de teksten weliswaar donker, maar de muziek is veel lichter. Dit zorgt voor een sterk contrast, waardoor je soms op twee gedachten hinkt. Dat gebeurt in meer composities, die dankzij de facetrijke wereldmuziek soms heel andere, vrolijkere beelden oproepen dan het concept voor ogen heeft.

De meeste songs hebben een kamerprogvibe, die we ook tegenkomen bij Iamthemorning. Ondanks dat pianist Gleb Kolyadin van die Russische progband (aanzienlijk) bijdraagt aan dit album, zijn er echter duidelijke verschillen. Zoals aangegeven ligt de nadruk bij Evan Carson op percussie, is het songmateriaal veel cinematischer en vocaal diverser en minder lief. Bloodlines vormt een tweeluik met het bombastische The Fireflies Of Falaise. Eerstgenoemde bevat fraaie, rustgevende samenzang en doet zo nu en dan aan Massive Attack denken.

Als je puur naar de teksten zou luisteren, weet je wat het concept is. Op basis van de muziek waan je je echter soms op andere plaatsen dan een oorlogsgebied. Dat doet niets af aan de schoonheid van de composities, die de aandacht van begin tot eind moeiteloos weten vast te houden. Vooral Chrysalis, Bloodlines en Otriad (mooie, harmonieuze samenkomst van diverse bijdragen, waaronder de vocalen van Jim Grey) zijn prima visitekaartjes. Ocipiňski is een zeer verzorgd debuut waar Evan Carson beslist trots op mag zijn.

Tracklist:
1. Sky
2. Shards
3. Chrysalis
4. Otriad
5. Bloodlines
6. The Fireflies Of Falaise
7. Anders’ Prayer

Score: 78 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 3 december 2019

Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.