Fleddy Melculy
Enquête

Volgens gitarist Slash neemt Guns N' Roses in 2027 een pauze van het touren, om aan een nieuw album te kunnen werken. Kijk jij uit naar een kersverse studioplaat?

Ja, laat maar komen
Ach, ik zal er wel naar luisteren, maar met lage verwachtingen
Eerst zien, dan geloven, die geplande cd komt er wellicht nooit
Nee, het oude werk is gaaf, maar nieuw materiaal hoeft van mij niet
Nee, Guns N' Roses heeft mij nooit geïnteresseerd
Nee, laat Slash zich concentreren op zijn werk met Myles Kennedy
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 oktober:
  • Clawfinger
  • Geoff Tate
  • 28 oktober:
  • Beast In Black, Sonata Arctica en Frozen Crown
  • Clawfinger
  • Geoff Tate's Operation Mindcrime en James Keegan
  • 29 oktober:
  • Geoff Tate
  • 30 oktober:
  • Danko Jones en Split Dogs
  • Floor Jansen
  • Focus
  • Kamelot, Xandria, Leaves Eyes' en Elegy
  • Marko Hietala
  • Suffocation, Despised Icon, Carnifex en Gates Of Hell
  • 31 oktober:
  • Danko Jones en Split Dogs
  • Funeraria, Veenlijk, Gogmagore én Anapoda
  • Kamelot, Blackbriar, Exit Eden en Temperance
  • MagnaCult en Terradown
  • Man As Plague en Loyalty Ends Here
  • Marko Hietala (DE)
  • Suffocation, Despised Icon, Carnifex en Gates Of Hell
  • Timo Tolkki plays Stratovarius
  • Vengeance en Sin City Rebels
  • 1 november:
  • Any Given Day
  • Danko Jones
  • Floor Jansen
  • Hippotraktor en Hypno5e
  • Ignite en Cancer Bats
  • MaYaN en Dear Mother
  • Suffocation, Despised Icon, Carnifex en Gates Of Hell
  • Valley Of The Sun en Kraakis Voodoo
  • 2 november:
  • Erra, Currents, Caskets en Aviana
    27 november:
  • Mental Cruelty, Ov Sulfer, Extermination Dismemberment en Sun Eater
  • The Crimson Ghosts en We'rewolf
  • TPS 10 year Preparty: Kristoffer Gildenlöw, Art Against Agony, Atlantis Chronicles
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Erlandsson (At The Gates) - 56
  • Attila Dorn (Powerwolf) - 56
  • Barry van Esbroek (Vanderbuyst) - 45
  • Floyd Cramer (Elvis Presley)† - 93
  • Gabriel Pignata (Destrage) - 44
  • Jason Finn (The Presidents Of The United States Of America) - 59
  • K.K. Downing (Judas Priest) - 75
  • Lisa Johansson (Draconian) - 45
  • Manu Katché (Joe Satriani) - 68
  • Max Lilja (Apocalyptica) - 51
  • Mike Appel (producent) - 84
  • Pål Mozart Bjørke (Madder Mortem)† - 46
  • Scott Weiland (Stone Temple Pilots)† - 59
  • Tim Baker (Cirith Ungol) - 70

Vandaag overleden:
  • Tom Dowd (producent) - 2002
Review

Vintersea - Illuminated
Jaar van release: 2019
Label: M-Theory Audio
Vintersea - Illuminated
Sommige bands zijn op hun debuutalbum een ruwe diamant. Het klopt nog niet allemaal, maar tegelijkertijd ontdek je bij het beluisteren de technische kwaliteiten van de muzikanten en de kunde om goede songs te schrijven. Vintersea is zo’n band. Een paar maanden geleden verscheen Illuminated, de opvolger van het debuut The Gravity Of Fall (2017). Heeft de groep rond de Maleisische zangeres Avienne 'Low' Kiuttu de ruwe diamant weten te slijpen?

Een van de verbeterpunten was de productie. Daar is flink aan gewerkt, want Illuminated klinkt een stuk organischer, krachtiger en voller. De stevige passages krijgen nu de power die ze verdienen. Zo knallen vanaf het begin van Spawn Awakening de blackmetalriffs met Der Weg Einer Freiheit-intensiteit de boxen uit.

Diezelfde openingstrack laat beide uitersten van de Amerikaanse proggers horen: ingetogen keyboardklanken en melodieuze zang enerzijds en tremoloriffs en blasts anderzijds. Die twee extremen versterken elkaar en zijn niet alleen goed verwerkt in Spawn Awakening, maar ook in de andere, uitdagende tracks, die fans van Oceans Of Slumber, Ne Obliviscaris (artwork komt van Xenoyr) en Enslaved wellicht aanspreken.

Illuminated is een conceptalbum, geïnspireerd door de game Horizon Zero Dawn. Het post-apocalyptische verhaal gaat over een groep mensen die het einde van de wereld ziet aankomen, zich daar tegen wapent om vervolgens vijfhonderd jaar in de toekomst terug te keren. Er zijn dan ook een paar fases met ambient synthesizerklanken om het reizen in de tijd karakter te geven. Toch nodigen ze tevens uit tot skippen, omdat er verder niet veel in die stukken gebeurt. Vanwege de ruimtelijke, rustige keyboardpartijen en de Devin Townsend-gelaagdheid krijgt de muziek een kosmisch karakter. Soms is de overgang van de extreme muziek naar de kalme secties wat groot, zoals in Old Ones.

Elk bandlid heeft een andere muzikale achtergrond en dat hoor je goed terug in de diversiteit van de composities. Hoogtepunten zijn de fantastische openingstrack, de live-favoriet Befallen (vanwege het headbanggehalte), Fiery Tongue en Crack Of Light. In laatstgenoemde komt de emotie goed naar voren en laten de Amerikanen bovendien alles horen wat ze qua songwriting en afwisseling in zich hebben. Zo is er plots een hoempaparitme en een saxofoonsolo. Avienne imponeert ondertussen met haar diverse vocalen. Ze switcht moeiteloos tussen grunts, zwoele zang, screams en haar melodieuze zangstem. Enkele keren herinnert haar stem aan die van Pink, Cammie Gilbert of Amy Lee. In elke track komt ze met memorabele momenten. Het refrein van het titelnummer, het epische einde van de openingstrack en de epische, gelaagde koor-achtige zang in het bombastische Fiery Tongue zijn de voornaamste voorbeelden.

Illuminated is derhalve een aanzienlijke verbetering ten opzichte van The Gravity Of Fall. Productioneel is er een flinke sprong voorwaarts gemaakt en qua techniek is er progressie geboekt. Het beluisteren van de songs is vanwege de afwisseling in stijlen een interessante ervaring. Vintersea heeft met deze tweede full-length een uitstekend album op de markt gebracht.

Tracklist:
1. Spawn Awakening
2. Old Ones
3. Illuminated
4. Crack Of Light
5. Fiery Tongue
6. Befallen

Score: 82 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 20 november 2019

Zoeken
    26 oktober:
  • Herzog (Belgium) - Mugwort
  • 30 oktober:
  • Acherontas - Praxis I – XXX Years Anniversary of Magick and Metamorphosis
  • Avaland - Chemical Poetry
  • Carmeria - Ex Cathedra
  • Cirith Ungol - All The Shadows
  • Cryptorium - Through the Bowels of Ceaseless Dissonance
  • Deathwards - Realms Of Sin
  • Dream Unending - Certain Uncertainties
  • Electric Guitars - What Are We Waiting For
  • Embrace of Thorns / Invocation (Chile) - Invoking the Noumenon / Crushing the Feeble Messianic Embrace (split)
  • Enslaved - Mið
  • Exhumed / Nunslaughter / Molder / Traffic Death - 4 Way Split
  • Fleddy Melculy - L'Avocat Du Diable
  • GABRIEL LEJEUNE - Pyrmamids
  • Gammacide - Toxic Mercenaries
  • Grotesqueries - Nightmare Delirium
  • Korrupt - The Weight We Carry
  • Laser Dracul - Hin Håle Blues
  • Lumsk - Einsemda
  • MASTER BOOT RECORD - COMPUTER METAL
  • Moonwraith - To The Woods
  • Noothgrush - Man is His Own Tormentor
  • Radbraker - When the mist falls...
  • Rattlesnakes - Shadows In The Night
  • Sarcator - The Ones We Follow
  • Somnent - Heirloom
  • Temple Nightside - Cenotaph Severance LP/CD
  • The Astral Prophets - Invasion
  • The Curse Made Flesh - To Each Their Hell
  • Traumatomy - Ascension Of The Ineffable
  • TROLLDOM - Tronen
  • Velnias - Substrate Haruspex
  • Vermianaevus - Vermianaevus
  • Vigil - Primordial Rites
  • VIGIL (Virginia) - Primordial Rites
  • Within The Realm - ...Of Systemic Decay
  • Xentrix - Allied With The Enemy
  • 31 oktober:
  • Arckanum - Beswärjelsin
  • Arckanum - Beswörilsin
  • Dread Witch - Cult
  • Necroseminal Spatter - Sick Ways to Sodomy
  • Powermönger - Powermönger
  • 1 november:
  • Dantalion - Dantalion
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl, en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.