Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 mei:
  • Atmoran, Bodyfarm en Pene Corrida
  • 7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Speedmobile en Skroetbalg
  • Splendidula en Doomcult
  • Temtris
  • 9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
  • 10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anna (Operatika) - 46
  • Davide La Rosa (Daedalus) - 47
  • Dick Dale† - 89
  • Gary Holt (Exodus) - 62
  • Juppe Sutela (To/Die/For) - 49
  • Kenichiro Fukui (The Black Mages) - 66
  • Mick Mars (Mötley Crüe) - 75
  • Oskar Montelius (Sabaton) - 46
  • Will Mecum (Karma To Burn)† - 54

Vandaag overleden:
  • Adam "MCA" Yauch (Beastie Boys) - 2012
  • Robbie Whelan (technicus) - 1983
Review

FlowerLeaf - Stronger
Jaar van release: 2018
Label: Eigen Beheer
FlowerLeaf - Stronger
Komend weekend vindt de zesde editie van FemME plaats. Op dit Female Metal Event in Hilvarenbeek zal onder meer FlowerLeaf acte de présence geven. Voor veel lezers is dat een onbekende naam. Vandaar dat dit een mooi moment is om de spotlights te richten op deze symfonische metalband, die in 2017 is opgericht door zangeres Vivs Takahashi en bassist Marcelo Kaczorowsky. De levenspartners met respectievelijk Japans en Pools bloed verhuisden eerder dit jaar van Brazilië naar Duitsland om hun muzikale dromen waar te maken.

Ondanks het Japanse en Poolse bloed en de Braziliaanse achtergrond is de muziek relatief straight forward. Het duo krijgt hulp van producer Raphael Gazal (Pastore, Bulletback). Zijn inbreng is groot, want behalve de productie, speelt hij ook gitaar op dit debuutalbum en heeft hij Vivs en Marcelo geholpen met technische zaken en de arrangementen. Daarnaast zijn er gastbijdragen van Sinaya-zangeres Mylena Monaco (Not My Fault) en Exit Eden- en Phantom Elite-zangeres Marina La Torraca (We Will Stand).

Vivs en Marcelo blijken uitstekende songwriters. Werkelijk alle nummers blijven goed hangen. Neem bijvoorbeeld opener Paralysis met zijn verslavende refrein dat vrolijk stemt en samen met de energieke vibe en traditionele metalriffs uitnodigt tot meebewegen. Een ander voorbeeld is de tweede single Girl In Pearls, dat je direct de eerste luisterbeurt pakt vanwege de fijne vibe en de uitstekende zanglijnen van de zangeres, die een solide indruk achterlaat. Slechts het accent in het korte, akoestische, zoete Desert Winds kan als storend ervaren worden. Op veel andere momenten imponeert ze met beklijvende melodieën of gaat ze overtuigend de hoogte in (Girl In Pearls).

Zoals aangegeven moet FlowerLeaf het niet hebben van muzikale originaliteit. Toch heeft het geheel iets eigens. Meest opvallend wat dat betreft is het in het Portugees gezongen Tupana. Instrumentaal grijpt men vooral terug op traditionele metal en power metal. Dat brengt een oldschoolgevoel in een modern jasje met zich mee. Raphael komt zowel op lead- als ritmegitaar overtuigend voor de dag met stevige riffs (de eerste twee tracks) en memorabele melodieën (de solo in Grain Of Sand) die lekker vol en krachtig zijn.

De bijdragen van Vivs en Marcelo op keyboards brengen een bombastisch gevoel met zich mee in Rise Again en Not My Fault (het meest stevige nummer, mede dankzij de grunts, die sterk aan smaak onderhevig zijn) met zich mee. Er zijn echter ook passages met rustgevende pianomelodieën, zoals in de fraaie ballad Grain Of Sand.

Hoewel het vooral draait om de vocalen, is er op instrumentaal gebied beslist meer dan voldoende om te ontdekken en van te genieten. Neem bijvoorbeeld de orgelpartijen in Tupana, die net dat kleine beetje extra toevoegen. Helaas zijn de drumpartijen geprogrammeerd, maar storend is dat geenszins. Bovendien valt het niet eens op dat er een drumcomputer aan te pas is gekomen. Dat is dus beslist een compliment aan de producer.

Wat dit album naast de uitstekende songwriting extra sterk maakt, is de afwisseling tussen de songs. Bovendien heeft iedere track een sterke eigen identiteit met kracht en liefde als overkoepelend thema. De oosterburen switchen samen met Raphael moeiteloos tussen power metal in de eerste single Firesoul naar een rustige ballad. Elders schakelen ze van dramatiek (in het rustpunt The Flower And Leaf) naar het stevig rockende en bombastische We Will Stand.

Zo verveelt dit ijzersterke debuutalbum geen moment. Gezien de beperkte middelen scoort de productie een voldoende. De muziek ademt, is krachtig en energiek en de teksten doen de albumtitel eer aan. Een prima visitekaartje. Gaat dat zien op FemME.

Tracklist:
1. Paralysis
2. Firesoul
3. Grain Of Sand
4. Not My Fault
5. Girl In Pearls
6. Tupana
7. Rise Again
8. Desert Winds
9. The Flower And The Leaf
10. We Will Stand
11. All My Life*

* = bonustrack op cd

Score: 78 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 10 oktober 2019

Zoeken
    1 mei:
  • Black Cilice - Votive Fire
  • Cognizance - In LIght, No Shape
  • Haste The Day - Dissenter
  • Savage Master / Mystic Storm - The Power / Wandering Time
  • Sevendust - One
  • The Dead Daisies - Live Plus Five
  • Venom - Into Oblivion
  • 5 mei:
  • Sins Of Shadows - The Last Frontier
  • 8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.