Enquête

Zou jij voor een losse zaal- of stadionoptreden van jouw favoriete band(s) speciaal naar een land reizen buiten de Benelux, als die groep Nederland en België overslaat?

Ja, dat doe ik regelmatig
Ja, dat heb ik al eens gedaan
Nog niet, maar dat ga ik dit of volgend jaar wel doen
Nog niet, maar voor een speciale gelegenheid zou ik het overwegen
Nee, niet voor een losse show, maar ga wel naar festivals buiten de Benelux
Nee, ik ga niet naar concerten of festivals buiten Nederland en België
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Charles Hedger (Cradle Of Filth) - 45
  • Dee Dee Ramone (Ramones)† - 74
  • Fábio Ribeiro (Shaaman) - 56
  • Kerry Livgren (Kansas) - 76
  • Marcus Hammarström (Elvira Madigan) - 50
  • Mattias Norrman (Katatonia) - 49
  • Ted "Demented" Foster (Aeturnus Dominion) - 58
  • Tim Pierce (Meat Loaf) - 66
  • Tomi Mykkänen (Battlelore) - 51

Vandaag overleden:
  • Jacques Racine (Aut’Chose) - 2024
  • Jay Dublee (producent) - 2010
  • Jimi Hendrix (The Jimi Hendrix Experience) - 1970
  • Nick Gravenites (The Electric Flag) - 2024
Review

Nadir - Big Open Wound
Jaar van release: 2003
Label: Eigen beheer
Nadir - Big Open Wound
Luisterend naar deze mini cd hoorde ik duidelijke invloeden van Anathema, Type O Negative en Paradise Lost. Het blijft echter met invloeden want wat deze Spaanse band presteert op hun nieuwe mini cd is echt ondermaats. De productie is zwak, maar daar nog aan toe. Er zijn veel grotere mankementen die dit album tot een kwelling maken: de valse zangpartijen (zowel de cleane zangpartijen als de grunts zijn door iemand ingezongen die nooit meer zijn bek zou mogen opendoen), de muziek is erg saai en standaard en vooral totaal gestolen en de heren zingen over zelfmoord, eenzaamheid, depressie, misantropie zonder dat ze ook maar één moment depressief aandoen. Als ik luister naar een band als Anathema of oude Paradise Lost dan geniet ik van de oprechte emoties van de heren. Het raakt mij gewoon. Deze heren wekken buiten verveling en agressie geen enkele emotie bij mij op.

Het titelnummer is gestolen van Anathema, 'So tired' is een slechte imitatie van een willekeurig nummer van Peter Steele (maar dan zonder de humor en zonder de sfeer) en 'Waterfalse' bevat een gestolen Paradise Lost riff die nog slecht ingespeeld is ook. Daarnaast staat er ook nog een cover op dit onding namelijk 'The prow' van Voivod. Tja, het lokale bandje in de plaatselijke kroeg speelt dit na twintig glazen bier nog boeiender.

Het moge duidelijk zijn: dit cd'tje irriteert me mateloos. Het gebrek aan originaliteit en de povere productie kan ik nog door de ogen zien maar de zangpartijen, het gebrek aan enige sfeer en de grove fouten in de teksten niet. Doorspoelen deze hap!

Tracklist:
1. Big open wound
2. So tired
3. The prow
4. Waterfalse
5. Blame me

Score: 35 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 25 april 2004

Meer Nadir:

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.