Fleddy Melculy
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in september 2026 werd uitgebracht?

Accept - Teutonic Titans 1976-2026
Anthrax - Cursum Perficio
Archgoat - Nightbringer, Lightbringer
Audrey Horne - Achilles
Chat Pile - Who Loves The Sun
De Staat - De Staat
Europe - Come This Madness
Fluisteraars - Jacht Der Mysteriën
Godflesh - Decay
Green Carnation - A Dark Poem, Part III
Green Lung - Necropolitan
Hansen - Born With A Hammer
Lacrimas Profundere - Lay Me Down O Silent Fear
Nonpoint - The Last Word
President - Blood Of Your Empire
Sigh - Goh-Ka
Sleep - Hemispheres
Stryper - Throne Of Thorns
The Ocean - Solaris
Tom Morello - Everyone Gets Everything They Want
Triggerfinger - Tarmac
Tygers Of Pan Tang - Electrifyed
Uncle Acid And The Deadbeats - Shapes Of Midnight
Vanaheim - Roede Voor De Borst
een ander album uit september 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 oktober:
  • Hällas en Earth Tongue
  • 8 oktober:
  • Holystone en Hidden Since The Foundation Of The World
  • Monolord en Dopelord
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • The Amity Affliction, Silent Planet, Varials en Orthodox
  • 9 oktober:
  • Alpha Wolf, Fox Lake en Diamond Construct
  • Ancient Rites, Pentacle en Asgrauw
  • Bokkeryers
  • Elithium, Pacemaker en Maanvlinder
  • Mork, Soulburn en Arroganz
  • Onslaught, Prophecy 23 en Toranaga UK
  • Plan Nine
  • Rapalje
  • Shadow Of Intent, Aborted, Disembodied Tyrant en Soreption
  • Soulcrusher
  • Sylvan en Blind Ego
  • Waxing crescent
  • 10 oktober:
  • Eleine
  • Insurrection, Narcolepsy en Sayas
  • Metal Experience Fest
  • Soulcrusher
  • The Devil Wears Prada, Novelists, 156/Silence en Oversize
  • 11 oktober:
  • Baest en Deadnate
  • Eleine
  • Khemmis en Celestial Sanctuary
  • Metal yoga
  • The Narrator en Accvsed
  • 12 oktober:
  • Tarja Turunen
    6 november:
  • Brainstorm festival
  • Electric Eel Shock en De Stekkers
  • Grindpad en Razorblade Messiah
  • O.R.k.
  • Weekend Nachos, Seein' Red, Pressure Pact, Abusive Forms en Opstand
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alberto Iezzi (Tystnaden) - 46
  • Anders Iwers (Tiamat) - 54
  • Caleb Scofield (Cave In)† - 48
  • Chris Birx (Motorjesus) - 48
  • Daniel Cavanagh (Anathema) - 54
  • David Van Landing (Michael Schenker Group)† - 62
  • Donnie Steele (Slipknot) - 55
  • Glenn Branca† - 78
  • Henny Wolter (Primal Fear) - 60
  • Jamie "Jonny 5" Laurie (Flobots) - 49
  • Jared Dines - 37
  • John Waterhouse (Demon)† - 76
  • Kevin Cronin (REO Speedwagon) - 75
  • Lisa Lasch (Coronatus) - 36
  • Matthew Sweet - 62
  • Mattias IA Eklundh (Freak Kitchen) - 57
  • Meg Myers - 40
  • Mikko Uusimaa (Reflexion) - 46
  • Nick "Yngve" Samios (Flames) - 46
  • Nicke Olsson (One Day In Pain) - 59
  • Paavo Laapotti (Before The Dawn) - 31
  • Pekka Kainulainen (Amorphis) - 70
  • Peter Pichl (Running Wild) - 66
  • Rahzel (The Roots) - 62
  • Richard Jobson (Skids) - 66
  • Rick Altzi (Masterplan) - 54
  • Russ Steffens (striptekenaar)† - 72
  • Sarban Grimminck (Witte Wieven) - 45
  • Thorsten "Toto" Hain (Wortmord) - 54
  • Tommy Stinson (Guns N' Roses) - 60
  • Vince den Breejen (Sepiroth) - 32
  • Will Butler (Arcade Fire) - 44

Vandaag overleden:
  • Alfred Tennyson (dichter) - 1892
  • Eddie Van Halen (Van Halen) - 2020
  • Ginger Baker (Cream) - 2019
  • Johnny O'Keefe - 1978
  • Nick Curran (The Fabulous Thunderbirds) - 2012
  • Rip Taylor (komiek) - 2019
Review

Omnium Gatherum - The Burning Cold
Jaar van release: 2018
Label: Century Media Records
Omnium Gatherum - The Burning Cold
Kort geleden presenteerde Omnium Gatherum zijn nieuwe songs op Summer Breeze en binnenkort tourt de Finse melodeathgroep door Verenigde Staten en Europa. Ook in Nederland en België staan er shows op de agenda; op 17 november in Baroeg te Rotterdam en een dag later in Biebob te Vosselaar. Hoogste tijd dus om ons daarop voor te bereiden door The Burning Cold een aantal keer te beluisteren.

Een aantal keer? Ja, dat is nodig, want ondanks dat je de eerste luisterbeurt al wat fraaie ideeën hoort langskomen, duurt het wel even voordat de songs goed blijven hangen. Het is een minder directe release dan zijn voorganger Grey Heavens uit 2016, zowel in de zin dat de composities je minder snel pakken als dat de organische productie minder strak is en meer ruimte voor sfeer laat. Grey Heavens beklijft sneller, maar The Burning Cold heeft veel te bieden. De hemelse harmonieën op de nieuweling nodigen de luisteraar uit om de extra inspanningen te verrichten die nodig zijn om de release in je op te nemen. De aanhouder wint, want net als op de vorige plaat staat het album vol met songs met een grote mate van muzikaliteit.

Neem nu Gods Go First, de eerste reguliere track na het aangename intro The Burning, dat de plaat rustig inleidt met melancholische leads. Gods Go First bevat alles wat Omnium Gatherum groot maakt: neo-klassieke solo’s, neerslachtige, doch wonderschone gitaarmelodieën, toetsenwerk dat aan Scar Symmetry en de jaren tachtig doet denken en kleurrijk drumwerk van de nieuwe drummer Tuomo Latvala. Zijn bijdrage is beslist een verrijkend element in de composities.

Het niveau blijft daarna hoog met het agressievere en tegelijkertijd melodieuze Refining Fire en het snelle Over The Battlefield, waarin het wederom Latvala is die de track net dat beetje extra geeft. Ook in The Fearless Identity zorgt hij met twists voor een interessante invulling van de reeds veelzijdige track, die agressief begint, maar meerdere keren van emotie en stijl verandert. Zo is er in het rustige, atmosferische stuk ruimte voor progressieve symforock en een mooie solo. Er gebeurt van alles in het nummer dat nog geen vijf minuten klokt. Een knap staaltje songwriting.

Het trage, stampende Rest In Your Heart (denk aan Only For The Weak van In Flames en Skyline van het vorige album) is wat simpeler van opzet, maar het toegankelijke nummer mondt de laatste anderhalve minuut uit in een prachtige, gelaagde samenkomst van een gitaar-, keyboard- en pianomelodie met het geluid van de zee op de achtergrond. Het is niet het enige moment dat toetsenist nog meer ruimte krijgt dan op de vorige albums en deze uitstekend benut. Ook Be The Sky behoort tot de songs die rechtlijniger zijn, maar met een bassolo, fraai toetsenwerk en semi-akoestisch getokkel is ook hier voldoende verdieping.

Zijn er nog verbeterpunten, zult u zich afvragen. Niet veel. Vermeldenswaardig is dat de cleane zang in vergelijking met Grey Heavens flink terrein heeft verloren en dat is jammer, want die toevoeging zou beslist bijdragen aan de diversiteit die op vocaal gebied wat achterblijft in vergelijking met de instrumentatie. Een ander punt is dat de solide tracks op de tweede helft niet veel extra’s bieden. Het is meer een herhaling van wat je al eerder hebt gehoord. Cold is bijvoorbeeld letterlijk een voortzetting van The Burning met dezelfde basismelodie. Uit het zwierige The Frontline blijkt duidelijk dat In Flames een voorname inspiratiebron is naast elders Insomnium, Amon Amarth, Scar Symmetry en Amorphis, al liggen die invloeden er minder dik bovenop en ontwikkelt Omnium Gatherum steeds meer een duidelijke, eigen identiteit.

Ondanks dat The Burning Cold overduidelijk een Omnium Gatherum-album is, hebben de Finnen veel accenten veranderd ten opzichte van Grey Heavens. Het gitaarwerk is uitmuntend, zoals we gewend zijn, maar ook de andere muzikanten laten zich van hun goede kant horen. Met name het drumwerk en het toetsenspel onderscheiden zich meer dan voorheen. Het levert een interessante, rijke release op die zijn draaiuren nodig heeft om het spreekwoordelijke kwartje te laten vallen. Wie dat geduld op kan brengen, prijst zich gelukkig met veelzijdige en gelaagde composities. Kunnen de Noord-Europeanen die gelaagdheid ook tot leven laten komen tijdens de Europese tour? Ervaar het zelf in bijvoorbeeld Rotterdam op 17 november of een dag later in Vosselaar.

Tracklist:
1. The Burning
2. Gods Go First
3. Refining Fire
4. Rest In Your Heart
5. Over The Battlefield
6. The Fearless Entity
7. Be The Sky
8. Driven By Conflict
9. The Frontline
10. Planet Scale
11. Cold

Score: 83 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 6 september 2018

Meer Omnium Gatherum:

Zoeken
    7 oktober:
  • Taufpatin - Les Malfaisances de la Taufpatin
  • 9 oktober:
  • Callous Master - Callous Master
  • Cordyceps Corpse - Perverse Craving For Rotting Corpses
  • Crimson Coven - I - The Forge
  • Cultus Sanguine - Tears Painted Sky
  • Dawn Of Demise - Feed My Absurdity
  • Détresse - Misères
  • Esoctrilihum - Annochiül Xar Sorthïlazur
  • Feldspar - Soft Side
  • Graveyard - Fever
  • HateSphere - Guillotine
  • Heavy Temple - Live from the Inner Sanctum
  • Hell-Born - VII
  • Hellucination - Penumbral
  • In This Hell - Bliss
  • Kid Bookie - Cheaper Than Therapy II
  • Leach - Psychosomatic
  • Leper Colony - Back to Primal Sludge
  • Margarita - Abysses of Melancholia
  • Mutation - Esoteric Order of Debauchery
  • Orbita - Farewell to All We've Lost
  • Ram - Against
  • Sickmind - Babel Tower
  • Smoulder - Witch Wife in an Alien World
  • Steak - Steak
  • Thomas Giustini - COMPOSITIO
  • Tungsten - Ashes
  • Werewolves - You're Weak And You Know You're Weak
  • Wolfbrigade - Howl from Underground
  • 12 oktober:
  • Dominion (New Hampshire) - Mortification of Thy Flesh
Bibelot, Dordrecht Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.