Alcatraz
Enquête

Hoeveel concerten in het Rotterdamse stadion De Kuip heb jij bijgewoond?

meer dan tien
negen of tien
zeven of acht
vijf of zes
vier
drie
twee
één
nul

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 juli:
  • Hemelbestormer
  • 5 juli:
  • Hellmond Open Air
  • Anger Machine, None Shall Fall, Man as Plague en Disquiet
  • Destruction, Horizon Ignited, Lies, Vengeance, Jitizer, She's got Balls, Zubzero, Drovich
  • Overkill en Vicious Rumors
  • Therapy?
  • 6 juli:
  • DragonForce
  • Pirate Metal Party
  • 9 juli:
  • Pentagram
  • 10 juli:
  • Pentagram
  • Pitfest
    4 augustus:
  • Fit For A King en Angelmaker
  • Steve Harris British Lion en Tony Moore's Awake
Kalender
Vandaag jarig:
  • Jörg Fischer (Accept) - 68
  • Michael Sweet (Stryper) - 62
  • Moa "Moametal" Kikuchi (Babymetal) - 26
Review

Blindheart - Wolf
Jaar van release: 2018
Label: Eigen Beheer
Blindheart - Wolf
Blindheart is een rock/metalband uit het Deense Kolding. De ontstaansgeschiedenis gaat terug naar 2010. Gitarist Kim Gregor, bassist Dan Damgaard, en drummer Michael Bryhl spelen destijds samen in I Told Her No. De drie werken met verschillende vocalisten, maar nergens ontstaat een langdurige klik. Vanaf begin 2016 zit er schot in de zaak als Sabrina Găitan achter de microfoon komt te staan en er clips verschijnen van onder meer Late Mornings en Blindheart. Het is dan ook jammer dat Sabrina begin 2018 de band verlaat om haar dromen te achtervolgen in Londen.

De drie heren gaan niet bij de pakken neerzitten, blijven meerdere keren per week oefenen en zoeken ondertussen naar iemand die zowel een melodieuze stem heeft als extreme vocalen kan inzetten. Via een Facebook-pagina vinden ze Anitta Soliz. Ze is een geschoold zangeres die onder meer Angela Gossow (ex-frontvrouw Arch Enemy) als voorbeeld heeft. Met haar komst is de muziek dynamischer dan voorheen.

De eerdere poprocktracks zijn overboord. Ze maken plaats voor drie rockende metaltracks. Stel je met betrekking tot het titelnummer een minder technische versie van Arch Enemy voor met melodieuze zang in de refreinen. Ook zet Anitta haar rauwe rockstem à la Sandra Nasić (Guano Apes) nog even in. In laatstgenoemde komt ze zowel mysterieus (als in occult rock) als krachtig uit de hoek.

Haar bijdragen vormen de belangrijkste aantrekkingskracht van Blindheart. In Viking doet ze iets te veel haar best en is het zoeken naar het op het juiste moment inzetten van een bepaald type vocalen. In Wolf en Wake Up vallen de puzzelstukjes het beste op hun plaats.

Instrumentaal gebeurt er niet veel bijzonders. Het rockt wel aardig, maar het is nergens spannend. Het klinkt wat rauw, maar tevens droog en statisch. Ondanks dat de heren regelmatig oefenen, kunnen ze zich niet in positieve zin onderscheiden. Het moet vooral van Anitta komen, die met een aantal memorabele zanglijnen en haar diversiteit de kar trekt. Ze heeft veel in haar mars en het kost wellicht tijd dat de heren zich qua niveau aan haar optrekken en het kwartet organisch gaat klinken. Het is nu vooral nog even zoeken.

Tracklist:
1. Wolf
2. Viking
3. Wake Up

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 4 augustus 2018

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.