Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 februari:
  • Deftones, Denzel Curry en Drug Church
  • Elderwind en Cân Bardd
  • Ho99o9 en N8Noface
  • 11 februari:
  • MØL, Tayne, Cold Night For Alligators
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • 12 februari:
  • Lorna Shore
  • 13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
Geen concerten bekend voor 09-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dave Starr (Vicious Rumors) - 65
  • Dieter Dierks (producent) - 83
  • Jimmy "The Rev" Sullivan (Avenged Sevenfold)† - 45
  • Maciej "Slimak" Starosta (Acid Drinkers) - 55
  • Mark Gallagher (Raven) - 66
  • Mark Osegueda (Death Angel) - 57
  • Patrick Savelkoul (Callenish Circle) - 52
  • Pecu Cinnari (Tarot) - 59
  • Pekka Johansson (Amoral) - 39
  • Rachel Bolan (Skid Row) - 62
  • Séverin Bonneville (Alkemyst) - 48
  • Zoltán "Töfi" Cserfalvi (Ossian) - 56

Vandaag overleden:
  • Brian Connolly (The Sweet) - 1997
  • Ian McDonald (Foreigner) - 2022
Review

Breaking The Chains - We Are Breaking The Chains
Jaar van release: 2018
Label: Eigen Beheer
Breaking The Chains - We Are Breaking The Chains
Breaking The Chains is een liefdadigheidsproject waarin meer dan veertig Nederlandse muzikanten de krachten hebben gebundeld om een album op te nemen ter ondersteuning van de Nederlandse afdeling van Bikers Against Child Abuse. Die stichting is opgericht met de bedoeling een veiligere omgeving te realiseren voor misbruikte en mishandelde kinderen. De grote groep bikers wil kinderen de kracht geven om niet bang te zijn voor de wereld waarin ze leven.

Het is een heel fijne rockplaat geworden met invloeden uit met name de jaren zeventig en tachtig met bijdragen van onder andere Ruud Jolie, John ‘Jaycee’ Cuijpers, Robert Soeterbroek, Eric Hazebroek, Bart Hennephof, Ed Warby en Ivar de Graaf. Er zit veel variatie tussen de nummers. De openingstrack Superhero is een rocker die deels semi-akoestisch is, Believe In Me is bombastisch met zwaardere metalriffs en Irene Jansen achter de microfoon, Follow My Way heeft dankzij Wudstik een popsensibiliteit à la For All We Know. Vooral de eerste helft van deze release maakt een sterke indruk.

De muzikanten hebben het zich er niet makkelijk van afgemaakt. Ondanks dat de basis van de nummers eenvoudig is, worden ze gepassioneerd gebracht en zijn er hier en daar lagen aan toegevoegd om ze ook op langere termijn interessant te houden, zoals in het rijke, van ritmetwists voorziene Believe In Me, het sfeervolle Breathe Again (slidegitaar en strijkersmelodieën), het sterke titelnummer (basspel is mooi uitgelicht, net als in Shattered Lives) en het akoestische Silent Wind.

Wat begon als een prachtig initiatief van Kristoffer Gildenlöw is uitgegroeid tot een uit de hand gelopen project. Het was eerst de bedoeling dat er een ep werd gemaakt, maar dit is door de bijdrage van maar liefst 46 muzikanten (superheroes) die het hart op de juiste plaats hebben, uitgegroeid tot een full-length. Heb jij ook het hart op de juiste plaats, dan is deze release een meer dan aangename collectie melodieuze rocksongs. Je steunt er ook nog eens een goed doel mee.

Tracklist:
1. Superhero
2. Angels On Wheels
3. Believe In Me
4. Follow My Way
5. Valley Road
6. Breathe Again
7. Endless Rain
8. Cold Hands, Warm Heart
9. Breaking The Chains
10. Shattered Lives
11. Solid Ground
12. Ghosts Of Your Past
13. Silent Wind

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 15 mei 2018

Zoeken
    6 februari:
  • Ablaze - Slow Death
  • Assignment - With The End Comes Silence
  • Cyclone - Known Unto God
  • Ensanguinate - Death Saturnalia
  • Epinikion - The Force Of Nature
  • In Aeternum - ...Of Death And Fire
  • Lomor - Sabouk Rouge
  • Mayhem - Liturgy of Death
  • Predatory Void - Atoned In Metamorphosis
  • Shatterheart - Infernal Symphony
  • Tailgunner - Midnight Blitz
  • Wicked Smile - When Night Falls
  • 13 februari:
  • Ellefson-Soto - Unbreakable
  • Fossilization - Advent Of Wounds
  • Greyhawk - Warriors Of Greyhawk
  • Messticator - Total Mastery
  • No Worth Of Man - The Killing Streets
  • Saille - Forebode
  • Slaughterday - Dream Emperor
  • Winter Eternal - Unveiled Nightsky
Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.