Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
  • 31 mei:
  • Motorpsycho
    25 juni:
  • Eyehategod en Dwarves
  • Jera On Air
  • Sunn O)))
Kalender
Vandaag jarig:
  • Americo Rigoldi (Dominici) - 47
  • Anders Johansson (Hammerfall) - 64
  • Barrie Wentzell (fotograaf) - 84
  • Glen Drover (Megadeth) - 57
  • Klaus Meine (Scorpions) - 78
  • Martin Mayer (Sunterra) - 51
  • Pascal Landry (Dark Omentia) - 42
  • Paul Weller (The Jam) - 68
  • Robby Steinhardt (Kansas)† - 76
  • Seven Antonopoulos (Channel Zero) - 52
Review

Apathy Noir - Black Soil
Jaar van release: 2018
Label: eigen beheer

Apathy Noir - Black Soil

Apathy Noir is het soloproject van de Zweedse multi-instrumentalist Viktor Jonas (ex-Nattstrype). Om juridische redenen is de naam Apathy gewijzigd nadat Across Dark Waters in 2016 verscheen. De progressieve doom/death doet denken aan het vroege werk van Swallow The Sun, Katatonia, My Dying Bride en Opeth (My Arms, Your Hearse). Black Soil is het vierde album en ditmaal heeft Viktor samengewerkt met vocalist/tekstschrijver Andrew Walmsley (Beyond Grace, Twilight's Embrace). Gitarist Lars Björkens (Throne Of Heresy) speelde de leads in voor de openingstrack en voor Bloodsong.

Door de samenwerking met Andrew (Andy) heeft Black Soil een extremer karakter dan Across Dark Waters. Die plaat nam Viktor op met Matthias Wetterhall (ex-Sarea), net als het debuutalbum A Silent Nowehere (2008) overigens. Zijn grunts zijn diep, terwijl Andy vooral screams gebruikt. Matthias is wel een betere zanger dan Andy. Zijn cleane passages zijn niet altijd goed, zoals in The Void Which Binds. Verder weet Andy met zijn gevarieerde stemgeluid zeker te boeien. Op dit album komen de blackmetalroots van Viktor eveneens meer tot uiting.

De extreme passages worden afgewisseld met ingetogen, melodieuze stukken. Het catchy Samsara weet meteen te boeien met een eenvoudige, folkachtige melodie. Door een goede opbouw, dromerige instrumentale passages en fraaie leads van Lars Björkens, weet ook het ruim acht minuten durende Bloodsong van begin tot eind te boeien. De onverwachte akkoorden aan het begin van Towers Of Silence wakkeren eerst de nieuwsgierigheid aan, maar blijken later behoorlijk verslavend. Zo bevat iedere track wel iets waardoor het album als geheel aangenaam luistervoer is.

Black Soil is een echte groeiplaat en komt pas na meerdere luisterbeurten volledig tot zijn recht. Een aanrader voor de fans van het vroege werk van de eerder genoemde bands, maar ook liefhebbers van atmosferische black metal zouden de plaat eens moeten beluisteren.

Tracklist:
1. The Glass Delusion
2. Samsara
3. Black Soil
4. The Void Which Binds
5. Bloodsong
6. Towers Of Silence
7. Time And Tide

Score: 85 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 20 april 2018

Meer Apathy Noir:

Zoeken
    22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
  • 29 mei:
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.