Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 mei:
  • Atmoran, Bodyfarm en Pene Corrida
  • 7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Speedmobile en Skroetbalg
  • Splendidula en Doomcult
  • Temtris
  • 9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
  • 10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 11 mei:
  • Machine Head
    5 juni:
  • Pitfest
  • South Of Heaven festival
  • Triple Threat Metal Fest 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Gyldenøhr (Hatesphere) - 54
  • Bill Ward (Black Sabbath) - 78
  • Devin Townsend (Strapping Young Lad) - 54
  • James LaBrie (Dream Theater) - 63
  • Jens F. Ryland (Borknagar) - 52
  • Kidd Jordan (R.E.M.)† - 91
  • Les Smith (Anathema) - 59
  • Maurizio Guolo (Darkseed) - 51
  • Mikko Laine (Sole Remedy)† - 45
  • Rikard Sundén (Sabaton) - 45
  • Robert Flux (Oomph!) - 59
  • Shawn Drover (Megadeth) - 60
  • Vjacheslav Molchanov (Kipelov) - 51

Vandaag overleden:
  • Craig Gruber (Rainbow) - 2015
  • Reverend Gary Davis - 1972
Review

Divine Realm - Nordicity
Jaar van release: 2018
Label: Eigen beheer

Divine Realm - Nordicity

Ze zijn zeldzaam. Instrumentale prog/djent-releases waar ook echt wat aan is. We hebben natuurlijk Animals As Leaders, Plini en Chimp Spanner, maar dat zijn dan ook wel echt grootmeesters. Helaas zijn andere releases vaak niet meer dan een ordinair wedstrijdje notenpoepen zonder doel of richting. Knap en bewonderenswaardig, maar vermoeiend en weinig zinvol.

Het Canadese Divine Realm is net als het rijtje grootmeesters in eerste instantie een soloproject; in dit geval van multi-instrumentalist Leo Diensthuber. Sinds de oprichting in 2010 recruteerde hij Marc Roy, Tyler Brayton en Josh Ingram. De grote vraag is natuurlijk aan welke kant van de scheidslijn dit kwartet zich anno 2018 bevindt. Is dit een waar meesterwerk of een overbodige release?

Daar is geen eenvoudig antwoord op. Het kwartet begeeft zich in beide werelden. Nordicity is bij vlagen geniaal en heeft regelrechte oorwurm-riffs. Maar helaas ontbreekt de samenhang af en toe. Zo eindigt opener As The Crow Flies nogal suf met een een fadeout van maar liefst tien seconden. Welterusten! Het erop volgende Autumn begint al niet veel beter. Het lijkt wel alsof de opname midden in een nummer begint. Ook bij nummertje drie, Whitewater, is er geen inleiding. Echter, die staccato riff is werkelijk geniaal. Door de bank genomen blijft het verhaal van 'goed geschreven liedjes met een kop en een staart' helaas een terugkerende uitdaging.

Toch is niet alles kommer en kwel. Integendeel. De plaat bevat een flinke dosis goed doordachte riffs en biedt meer dan voldoende aaknopingspunten om als support act met de groten te touren. Je zou misschien wat meer verwachten van een band die al acht jaar aan de weg timmert, maar sommige bands hebben gewoon wat meer aanlooptijd nodig. Ik benoemde het al eerder: goede bands in dit hokje zijn zeldzaam. Wat dat betreft is Divine Realm goed op weg, maar is er nog wel wat werk aan de winkel. Als Leo cum suis wat meer aandacht aan compositie besteedt en hier en daar een riff schrapt, nou, maak dan uw borst maar nat! Bent u fan van instrumentale prog dan kijkt u ongetwijfeld halsreikend uit naar een full-length waarbij bovenstaande adviezen in acht genomen zijn.

Tracklisting:
1. As The Crow Flies
2. Autumn
3. Whitewater
4. Revival
5. Hanging Valleys

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 24 februari 2018

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.