Enquête

David Coverdale is definitief met pensioen. Wat is jouw favoriete song uit zijn lange loopbaan met Deep Purple, Whitesnake, solo, Coverdale-Page en gastbijdragen?

Ain't No Love In The Heart Of The City
Blindman
Burn
Crying In The Rain
Don't Break My Heart Again
Fool For Your Loving
Forevermore
Give Me All Your Love
Here I Go Again
Is This Love
Judgement Day
Love Ain't No Stranger
Love Is Blind
Mistreated
Ready An' Willing
Shut Up And Kiss Me
Slow An' Easy
Soldier Of Fortune
Still Of The Night
Stormbringer
Take Me For A Little While
The Last Note Of Freedom
Too Many Tears
Walking In The Shadow Of The Blues
een andere song waarop Coverdale zingt

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 19 november:
  • Orbit Culture, Gaerea en Atlas
  • 20 november:
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • Temple Fang
  • 21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Engel Of Deathfest IIII
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
  • 22 november:
  • Adrian Vandenberg
  • Deadhead en Anomic
  • For I Am King, Sugar Spine en Another Now
  • Grindpad, Persecutor en Velozza
  • Pene Corrida en MagnaCult
  • Sacred Reich en Martyr
  • 23 november:
  • All Shall Perish, Peeling Flesh, Vulvodynia en Acranius
    17 december:
  • Landmvrks, Underoath, Pain Of Truth en Split Chain
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex (Infected) - 39
  • Andreas "Vintersorg" Hedlund (Borknagar) - 52
  • Lindsay Messaoudi (Elvaron) - 40
  • Mark McGee (Vicious Rumors) - 60
  • Martin Barre (Jethro Tull) - 79
  • Paul Allender (Cradle Of Filth) - 55
  • Peter Meynckens (Axamenta) - 47
  • Randy Black (Annihilator) - 52

Vandaag overleden:
  • David Van Landing (Michael Schenker Group) - 2015
  • John Glascock (Jethro Tull) - 1979
  • Jonas Christiansen (Slavia) - 2011
Review

Genocide Pact - Order Of Torment
Jaar van release: 2018
Label: Relapse Records

Genocide Pact - Order Of Torment

Aan het wedstrijdje wie het snelst kan spelen, doen de mannen van Genocide Pact op hun tweede album Order Of Torment niet mee. De vorm van death metal die de groep maakt, neigt naar sludge metal en er wordt grotendeels op lage tot middelmatige snelheid gespeeld. Dat wil niet zeggen dat de muziek op dit album hierdoor minder intens is. Integendeel, de trage, groove-geörienteerde riffs en drums zorgen in combinatie met de extreem lage vocalen voor een helse intensiteit. De cover-art van Joe Petagno (die onder andere de mascotte van Motörhead heeft ontworpen) geeft goed weer hoe het album klinkt.

Natuurlijk hoor je hier en daar wat blastbeats en tremolo picking op hoge snelheid, maar de nadruk ligt op een sludgy en noisy sound. Deze ‘wall of sound’-productie is te danken aan Kevin Bernsten, die ook geproduceerd heeft voor bands als Code Orange en Magrudergrind. Deze sound wordt het beste gerepresenteerd in het nummer Ascendancy Absolved, waarin ongeveer drie minuten worden besteed aan feedback van de gitaar en een zware baslijn wordt gespeeld. Genocide Pact is niet intens door zijn snelheid, maar juist door de lage tonen, ritmes en de grooves die hierdoor worden veroorzaakt.

De term ‘groove’ is op Order Of Torment grotendeels synoniem voor ‘breakdown.’ Deze breakdowns vinden meestal plaats aan het einde van een track. En om monotonie te voorkomen, worden deze breakdowns in een aantal nummers gespeeld na een gitaarsolo. Soms wordt de groove vervangen door een hele hoop noise, zoals in Ascendancy Absolved. Een groot deel van de riffs eindigt abrupt of de track eindigt met een fade-out.

Het lijkt misschien vreemd om te zeggen over een deathmetalalbum, maar de sludge-invloeden zorgen ervoor dat riffs soms klinken alsof deze op een album van Melvins of zelfs Sleep zouden kunnen staan. Deze invloeden zorgen niet alleen voor de intensiteit, maar ook voor originaliteit in een genre waarin vaak zo snel en technisch mogelijk moet worden gespeeld.

Wél is het zo dat, hoe goed de lage vocalen ook klinken, de zanger gedurende het hele album precies hetzelfde soort vocalen gebruikt. Geen ‘shrieking’, geen ‘pig squeals.’ De vocalen blijven in elk nummer op dezelfde toonhoogte hangen. Diversiteit is niet iets waar de vocalist zich mee bezig houdt.

Al met al is Order Of Torment een intens album en raak je er niet snel door verveeld. De productie en instrumenten zorgen voor genoeg afwisseling tussen verschillende sounds, de tracklengtes zijn precies goed en de nummers zijn zeker niet te formulair. Fans van langzamere death metal zullen dit album zeker waarderen.

Tracklist:
1. Conquered And Disposed
2. Decimation Grid
3. Spawn Of Suffering
4. Pain Reprisal
5. Ascendancy Absolved
6. Structural Dissolution
7. Authoritarian Impulse
8. Blood Rejection

Score: 82 / 100

Reviewer: Marco
Toegevoegd: 15 februari 2018

Zoeken
    14 november:
  • 1914 - Viribus Unitis
  • Creatures - Creatures II
  • Enemynside - In The Shadows Of Unrest
  • Fimbul Winter - What Once Was
  • Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
  • Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
  • Starforce - Beyond The Eternal Night
  • 21 november:
  • Annisokay - Abyss - The Final Chapter
  • Bloodbound - Field Of Swords
  • Danko Jones - Leo Rising
  • Havamal - Age Of The Gods
  • In Virtue - Age Of Legends
  • Midnite City - Bite The Bullet
  • Stryper - The Greatest Gift Of All
  • The Halo Effect - We Are Shadows
Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.