Enquête

Welke formatie die daadwerkelijk bestaat of heeft bestaan, bezit de grappigste bandnaam?

Anal Vomit
Babymetal
Band Zonder Banaan
Bongzilla
Butthole Surfers
Cycle Sluts From Hell
Dead Kennedys
Eskimo Callboy
Gay For Johnny Depp
Gentle Art Of Cooking People
Haribo Macht Kinder Froh
Iwrestledabearonce
Kiss The Anus Of A Black Cat
Kutschurft
Pigeons Playing Ping Pong
Pistol Whippin' Party Penguins
Power To The Pipo
Rectal Smegma
Revolting Cocks
Schijten Met Een Stijve (S.M.E.S.)
Spock's Beard
Tony Danza Tapdance Extravaganza
Uncle Acid And The Deadbeats
We Butter The Bread With Butter
een andere grappige bandnaam, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
  • 16 juni:
  • Knocked Loose en State Power
  • Possesssed en Sinsaenum
  • 17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Hulder
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
  • 18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
  • 19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
  • The Exploited
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
  • 21 juni:
  • Ankor
  • Faetooth
  • Graspop Metal Meeting
  • Neal Morse (akoestisch)
  • The Exploited en Skroetbalg
Geen concerten bekend voor 15-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bernie Shaw (Uriah Heep) - 70
  • Bif Naked - 55
  • Brad Gillis (Night Ranger) - 69
  • Craig Gruber (Rainbow)† - 75
  • Dan Mullins (My Dying Bride) - 48
  • Edvard Grieg (componist)† - 183
  • Erik Wallén (Astral Kingdom) - 39
  • Hank von Hell (Turbonegro)† - 54
  • Ivan Izotoff (Mechanical Poet) - 43
  • Jeff Neal (Boston) - 57
  • Mark Weiss (fotograaf) - 67
  • Max Samosvat (Mechanical Poet) - 45
  • Noddy Holder (Slade) - 80
  • Rory Clewlow (Enter Shikari) - 40
  • Scott Rockenfield (Queensrÿche) - 63
  • Steve Richards (manager)† - 59
  • Steve Walsh (Kansas) - 75
Review

The Haunted - Strength In Numbers
Jaar van release: 2017
Label: Century Media Records

The Haunted - Strength In Numbers

Diversiteit en experimenteren staan hoog in het vaandel bij The Haunted. Dat dit niet altijd goed uitpakt, bewijst Unseen (2011). Zelfs de meest loyale, open-minded fan zal dat met mij eens zijn. Dat zag de band zelf ook in, want Exit Wounds (2014) bevat weinig fratsen. Frontman Marco Aro (ex-Face Down, ex-The Resistance) en drummer Adrian Erlandsson (At The Gates, ex-Paradise Lost) kwamen terug en Ola Englund (Feared, ex-Six Feet Under) werd als nieuwe gitarist binnengehaald. Met Strength In Numbers vervolgt The Haunted deze nieuw ingeslagen weg.

Hoewel Exit Wounds tot de betere platen uit de discografie behoort, was ik nog niet helemaal overtuigd. Met uitzondering van zijn vocale prestaties op Unseen was ik enthousiaster over Peter Dolving als frontman. De muziek bevat voldoende agressie, maar het venijn laat het soms afweten. Hier is de nodige aandacht aan besteed op Strength In Numbers. Ola Englund heeft een grotere rol gekregen in de songwriting en producer Russ Russel (Napalm Death, Dimmu Borgir) is bereid gevonden om te zorgen voor de agressieve sound waar The Haunted naar zocht.

Brute Force is de perfecte opener, voorafgegaan door het instrumentale opwarmertje Fill The Darkness With Black. Dat The Haunted er ditmaal wel in geslaagd is de brute kracht uit alle poriën te laten komen, mag duidelijk zijn. Spark en Preachers Of Death verschenen eerder al op YouTube. In laatstgenoemde contrasteren de vocalen van Marco mooi met de At The Gates-achtige melodie in de refreinen en stijgt mijn waardering voor zijn stemgeluid. Iedere track heeft wel iets wat een bijdrage levert aan het luisterplezier, zoals de tempowisselingen in The Fall. Kers op de taart is het furieuze Tigthen The Noose, maar ook de groovende afsluiter Monuments is een aanrader.

De extra tijd die genomen is om Strength In Numbers tot een succes te maken, heeft geloond. Er is een goede balans gevonden tussen melodie en agressie, verpakt in catchy tracks die ook na meerdere luisterbeurten blijven boeien. De plaat is steviger dan Exit Wounds, maar bevat tegelijkertijd de diversiteit waarmee The Haunted altijd een brede groep fans heeft weten te bereiken.

Tracklist:
1. Fill The Darkness With Black
2. Brute Force
3. Spark
4. Preachers Of Death
5. Strength In Numbers
6. Tighten The Noose
7. This Is The End
8. The Fall
9. Means To An End
10. Monuments

Score: 87 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 7 september 2017

Meer The Haunted:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.