Helldorado
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in oktober 2025 werd uitgebracht?

Aephanemer - Utopie
An Abstract Illusion - The Sleeping City
Avatar - Don’t Go In The Forest
Battle Beast - Steelbound
Biohazard - Divided We Fall
Coroner - Dissonance Theory
Despised Icon - Shadow Work
Dirkschneider And The Old Gang - Babylon
Evoken - Mendacium
Grailknights - Forever
Hooded Menace - Lachrymose Monuments Of Obscuration
Kirk Windstein - Ethereal Waves
Mammoth - The End
Michael Schenker Group - Don’t Sell Your Soul
Orbit Culture - Death Above Life
Psychonaut - World Maker
Sabaton - Legends
Sanguisugabogg - Hideous Aftermath
Soulfly - Chama
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Testament - Para Bellum
Tombs - Feral Darkness
Wings Of Steel - Winds Of Time
Wolvennest - Procession
een ander album uit oktober 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 november:
  • Brainstorm festival
  • Insurrection, Bloid en Stagewar
  • Pro-Pain en Inherited
  • 9 november:
  • Inner Wish en Within Silence
  • Stray From The Path, Alpha Wolf, Graphic Nature en Calva Louise
  • 11 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • 13 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • Modder en Lintworm
  • 14 november:
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Lacuna Coil en Nonpoint
    8 december:
  • Chelsea Grin, Signs Of The Swarm, Mugshot, Crown Magnetar
Kalender
Vandaag jarig:
  • Niclas Etelävuori (Amorphis) - 54

Vandaag overleden:
  • Bogdan Lavinius (Goodbye To Gravity) - 2015
  • Dan McCafferty (Nazareth) - 2022
  • Essie Zagers (Emerald) - 2016
  • Guy Speranza (Riot) - 2003
Review

Johnny Mountain - II
Jaar van release: 2017
Label: Eigen beheer

Johnny Mountain - II

Er is niet veel informatie online te vinden over de groep Johnny Mountain, uitgezonderd omtrent de line-up en dat de band uit Stockholm komt. Nadat eind 2014 de eerste ep I verschijnt, volgt in een flink gewijzigde bandbezetting begin dit jaar de opvolger II. De band tagt zichzelf onder andere als experimenteel, progressief en psychedelisch. In de vier songs van II komen deze tags goed tot uiting in de muziek.

In As Black Wolves Split The Sky worden rustige, Pink Floyd-achtige passages afgewisseld met gruizige riffs en bluesy gitaarsolo’s. De chants en het gebruik van een sitar in Prayer zorgen voor een interessant contrast met het explosievere refrein. In deze sterke compositie lijkt de experimentele, progressieve rock van Leprous een inspiratiebron te zijn geweest. Vooral de kalmere zangstukken van David Vesterman en de overgangen in dit nummer doen denken aan deze Noren. In Horribly Human zet Johnny Mountain een mooie desolate sfeer neer en slaat de groep een muzikale brug tussen Anathema en Leprous.

In het ruim negen minuten durende Dear Goddess krijgt Vesterman in het refrein vocale ondersteuning van Klara Nilsson. Na het experimentele middenstuk, dat bestaat uit duister klinkend duo-vioolwerk van Frieda Mossop en Petra Wahlgren, gaat de track verder met een passage die doet denken aan King Crimson. Uiteindelijk pakt de groep het refrein weer op en komt er einde aan deze boeiende ep.

Vooral voor liefhebbers van progressieve rock is dit een interessante release. Johnny Mountain verwerkt hier en daar wat doom en psychedelica in de songs, maar de liedjes kennen vooral overeenkomsten met groepen uit de progressieve hoek. De experimentele composities vergen wat extra luistertijd, maar de heldere productie en de prettige stem van David Vesterman verlagen de drempel om II vaker te gaan beluisteren. Van deze band horen we graag meer!

Tracklist:
1. As Black Wolves Split The Sky
2. Prayer
3. Horrribly Human
4. Dear Goddess
Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 12 juli 2017

Zoeken
    7 november:
  • Agnostic Front - Echoes In Eternity
  • Centinex - With Guts And Glory
  • Omnium Gatherum - May The Bridges We Burn Light The Way
  • 12 november:
  • Wheel of Time - Asymmetry
  • 14 november:
  • 1914 - Viribus Unitis
  • Creatures - Creatures II
  • Enemynside - In The Shadows Of Unrest
  • Fimbul Winter - What Once Was
  • Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
  • Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
  • Starforce - Beyond The Eternal Night
Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.